Frekanslı alan taramalar konusu

atasdibi

Bilgili Üye
Depar dedektör firmasının rayfinder diye bir cihazı vardı kullanan oldumu bilmiyorum onda kullanım klavuzunda bir yazı var

M1: Gold 5000 Hz
Altın tayfındaki düşük frekanslar 4900-5100 hz arasındaki doğal altın minerallerini çeker, 5200-5300 hz arasında ise çubuklar 18-22 karat arasındaki insan yapımı altın nesnelere tepki verir. 5400-5500 arasındaki frekanslar ise daha düşük karat değerindeki mücevheratı çeker. Bu sebeple farklı frekanslarda birden fazla kontrol yapılması önerilir. Çift kontrol yapıldığında RAYFINDER’ı 5000 hz değerine ayarlayın, 5 dakika bekleyin ve yeniden tarama yapın, çubuklar yeniden gösterdiğinde söz konusu materyal bir metaldir.

M2: KURŞUN 4000 HZ
M3: ALUMINUM 7000 Hz
M4: GÜMÜŞ 8700 HZ
M5: BRONZ 11300 HZ
M6 BAKIR: 11700 HZ
M7: ELMASLAR 12700 HZ
M8: DEMİR 16800 HZ
M9: SU 10000 HZ
M10: BOŞLUK 700 HZ
M11: SERBEST 0-20000 HZ

Altının frekansı olmasa bir firma araştırma yapıp bunu kullanım klavuzuna koymaz.
Altının frekansıyla ilgili define siteleri hariç bir kaynak bulabildiniz mi ben bulamadım

atasdibi

Bilgili Üye
Haklısın saati kurmazsan durur misali bir konuyada ben değineyim
antik çağa kadar geri gitmeye gerek yok sanırım, araştırma yaparken eskiden diyelim rasatladığım birmakalede,
ortalama 1 mt gibi L rod çubuklar kullanılırmış, kah iletkenlerle kah fındık dut ve kızılcık ağacıyla,
tabi bunlar deneme yanılma yöntemiyle tecrube edinmeye çalışılmış,

radyestezide benim en çok merak ettiğim soru şu,,
misal toprağın altında çömlek içerisinde 20 adet bronz vs sikke var,
bunun yaydığı freqans yeryüzüne ne kadar atım yapabiliyor? max 50 cm 1 mt gibi
buna dair kaynak varmı? tabi bu kütlenin büyüklüğü cinsi derinliği gibi birçok etkeni var
fotoraf temsilidir, magnet bir çömlek sikke, demir tozuda freqans olsun
buna dair kaynak aramaktan yoruldum ama hala bilgili biri çıkar diye umuyorum,
Ekli dosyayı görüntüle 301947
Atım diye bir tanım yoktur. Frekans maddenin kendi içindeki atomların belirli bir zaman dilimindeki titreşim sayısıdır. Eğer aynı frekansta bir titreşim üretebilirseniz frekans 10 kata kadar artabilir buna rezonans denir. Hiç bir madde yeryüzüne bir sinyal göndermez. Siz maddeye sinyal göndererek yoğunluk, manyetik alan vs gibi oluşumları tespit edebilirsiniz. tespit edebilirsiniz. Ancak bozunan maddeler veya oksidasyona uğrayan maddeler gaz, radyasyon gibi maddeleri etrafa yayar. bunun dışında yeryüzüne ulaşacak atım tarzı bir şey söz konusu değildir.

Mehmetarkın

Member
Frekans ya da titreşim sayısı, bir olayın birim zamanda,yani 1 saniye içinde hangi sıklıkla, kaç defa tekrarlandığının ölçümüdür.
Uluslararası bir ölçü birimi olan Hertz (Hz) cinsinden ölçülür.

Her şeyin bir frekansı vardır. Metallerin enerjileri yüksek, dalga boyları küçüktür.
2 tane tablo ekleyelim ve metâl atomlarının frekanslarına bakalım.

Ekli dosyayı görüntüle 301944Ekli dosyayı görüntüle 301945

Atom frekansları X ışınları kategorisine girer.
Bu ışınların frekansları 10 üssü 17 ile 10 üssü 21 arasında değişir. Tabloda bu rakamları görebiliriz.
Bu üssü rakamlar, kentilyon ve seksilyon telaffuzlarina tekabül ederler. Yani 18 ile 22 basamaklı bir sayıdır.

Bu şu demektir. X bir metâl atomunun frekansı 1 kentilyon ilâ 1 seksilyon hz arasındadır.
Bu cümlenin açılımı da 1 saniye içinde 1 kentilyon ile 1 seksilyon kere kendini tekrar eder.
Ve bunu ışık hızına cok yakın hızda yapar ve tekrarlar.

Şimdi seksilyon kelimesini ömründe hiç duymamış, kaç basamaklı bir sayi bile oldugunu bilmeyen hobisever, alan taramaya metâl frekanslarini girerek bulabileceğini ümit eder.
Üstüne üstlük bir de gümüş için ayrı, altin için ayrı frekans girebildigini düşündüğünde keyfine değecek yoktur. Yanakları tombullaşır,pembe pembe olur.

İşin aslı şudur.
Hiçbir alan tarama, sadece metal frekansını ne tanimlayabilir ne de ölçebilir. Metalleri ayırt etmesi ihtimal dahilinde değildir. En başta sulansılık alanlar ve bol minarellere gider. Katman değişimlerini,kalsit,fosfor gibi mineralleri çok sever.Aranılan alanda muhakkak bir hedef mutlaka gösterir.

Peki hiç mi bulmaz? "Onbinde 1" ihtimal bulabilir.
O da cok çok uygun kosullarin vuku bulmasi gerekir ve hedef kütlesi çok ciddi hacimli olması gerekir. Bulduklarının da %99 unda merkeze varamadan noktalattirir.
Yapıcı, yıkıcı, girişim yapan dalgaların frekansı nasıl etkilediğine yine hiç girmeyeceğim.
Velhasıl kelâm insanoğlu ölümlüdür. Ömrünüz yetmez.

Bunlarin fiyatının 100 dolar ile 100 bin dolar arasında olmasının bir anlamı yoktur.
Para boyutu,finansal gücün göstergesi neticesinde vuku bulan tatmin duygusudur.
Düğmeyi altina çevirdim altin bulacağım, gümüşe çevirdim gümüş arayacağım güzel bir hayâl dünyasıdır.
Güzel kardeşim zamanın oldukca buralara uğra , buraları boş bırakma . Kolay gelsin.. Allaha emanet ol..

Ledun

Bilgili Üye
Atım diye bir tanım yoktur. Frekans maddenin kendi içindeki atomların belirli bir zaman dilimindeki titreşim sayısıdır. Eğer aynı frekansta bir titreşim üretebilirseniz frekans 10 kata kadar artabilir buna rezonans denir. Hiç bir madde yeryüzüne bir sinyal göndermez. Siz maddeye sinyal göndererek yoğunluk, manyetik alan vs gibi oluşumları tespit edebilirsiniz. tespit edebilirsiniz. Ancak bozunan maddeler veya oksidasyona uğrayan maddeler gaz, radyasyon gibi maddeleri etrafa yayar. bunun dışında yeryüzüne ulaşacak atım tarzı bir şey söz konusu değildir.
Cubuk işi,
Bilinenle bulunanin izah edilemedigi girift bir mesele.
Bilinenleri ustuste koyup muhendisleri bir araya getirseniz, dedektor mantalitesine sahip bir cubuk "cihazi" yapamiyorlar, yapamamişlar. Olmuyor. Geriye ne kaliyor? Tecrube ile elde edilmis sonuclar. Tesaduf diyenler çok. Amma bu alemde ben tesaduflere inanmayanlardanim.

atasdibi

Bilgili Üye
Cubuk işi,
Bilinenle bulunanin izah edilemedigi girift bir mesele.
Bilinenleri ustuste koyup muhendisleri bir araya getirseniz, dedektor mantalitesine sahip bir cubuk "cihazi" yapamiyorlar, yapamamişlar. Olmuyor. Geriye ne kaliyor? Tecrube ile elde edilmis sonuclar. Tesaduf diyenler çok. Amma bu alemde ben tesaduflere inanmayanlardanim.
Çubuğa bir itirazım yok, itirazım freakans buluyor denen ve çubuklara eklenen kerameti kendinden menkul parçalara. Çubuk insana bağlı çalıştığı ve çalışma şeklinin muğlaklığı nedeniyle üstüne çok şey söylenebilecek alet. Çubukla şunu buldum diyen bir insana olamaz diyemem. Fakat frekans verdiğini veya aldığını söyleyen cihaz benim için mantık dışı. Zaten bir çok kişi içlerini söküp bakıyor, değil frekans bir çoğunda bir sinyal üreteci bile yok.

Ledun

Bilgili Üye
Çubuğa bir itirazım yok, itirazım freakans buluyor denen ve çubuklara eklenen kerameti kendinden menkul parçalara. Çubuk insana bağlı çalıştığı ve çalışma şeklinin muğlaklığı nedeniyle üstüne çok şey söylenebilecek alet. Çubukla şunu buldum diyen bir insana olamaz diyemem. Fakat frekans verdiğini veya aldığını söyleyen cihaz benim için mantık dışı. Zaten bir çok kişi içlerini söküp bakıyor, değil frekans bir çoğunda bir sinyal üreteci bile yok.
Ayni kanaatteyim.

Bu vesile ile birsey daha belirtmek isterim:
Alan tarama diye youtube uzerinde yuzlerce video cekilmis.
Alayi, hepsi, tumu yalan dolan hikayelerle kurgulanmis. Insanlari kandiriyorlar. Dikkatimi cekti, insanlari kandiran bu dunyapetestler videoya baslarken Allahin selami ile basliyorlar.
Almislar ellerine naylon tabanca gibi ucube, baglamislar ucunu bir kablo ile bir kutuya veee Allahtan korkmadan utanmadan ASLA MINERALE gitmez diyorlar.

Gecen birisine yorum yazdim, insanlari kandirma, MALA marka bile mineralden kurtalamazken senin kiytirik makinan bunu nasil sagliyor dedim. 15 dakika da bana 37 kez hakaret edip kufretti, tehditler savurdu. Seni sikayet edecegim deyince de yorumlarin hepsini birkac saat sonra silmis.

Sunu ifade etmek isterim.
Tek cubuk yapip, metalin uzerine gelince pervane gibi donen ne kadar alan tarama dedikleri şey varsa, istisnasiz hepsi ückagit uzerine kurgulanmis. Fiyatina baktim 7.500 liraya satiyorlar. Maliyeti 300 lirayi gecmez.

Aldatan var da aldanan yok mu?
O kadar cok ki, sahtekarlara hem para kaptiriyorlar hemde ove ove bitiremiyorlar.
Akil alacak gibi degil.

Aman Yarabbi, saticilar ufure ufure ufurukçu olmus, milleti tokatlamaya devam ediyorlar ve birisinin yaninda porshe gordum. Biraz arastirinca yoldan gecerken imaj calismasi yaptigini anladim.
Adam guven saglamak icin de karisiyla, cocuklariyla berber olduklari yemek fotograflarini dahi facebook da paylaşmaktan hâyâ etmemis.

Utanma kalmamis, arlanma kalmamıs maalesef.

atasdibi

Bilgili Üye
Ustam bunların dini imanı para. Para kazanacaklarını bilsinler tüm aile hayatlarını teşhir etmekten utanmazlar. Vicdan, vebal alma, acıma duyguları yoktur. Şakşakçılarıyla birlikte yalan söyleyerek zaten zora düşüp bir şeyler kazanma umudunda olan insanların cebindeki son paraya göz diken ahlak yoksunları. Hayatlarında anlamayacakları terimleri kullanarak göz boyayan haysiyetsizler.

BMW-45

Aktif Üye
Bu frekanslı alan taramalar konusu dikkatimi çok çekti. Şimdi youtuba girdiyimde neredeyse alan taramaların hepsi frekanslı olmuş. Dahada yenileri var ionik manyetik ve radyo frekanslı alan taramalar. Anlaşıldığı gibi aynı kutuda 3 ayri arama modu. Hem ionik hem frekansla hemde manyetik olarak ariyorsun. İsimde vere bilirim, 3 tane ayri ayri Türk firmamı diyeyim mühendismi diyeyim üretmiş olduğu alan taramalar, youtube kanalının altındakı yorumları okuyorum alan memnun satan memnun, hatta müşteri videoıarıda koymuşlar. Neyse. Türk mühendislerinin sahiden böyle başarılı bir cihaz üretmesi çok güzeldir ama iş yapsa. Doğrusu birini almak test yapmak araziye çıkmak niyetindeyim, bizim azeri parasıyla çok ucuza satiyorlar. Test edib sonuçlarını buraya yazacam.

atasdibi

Bilgili Üye
Bu frekanslı alan taramalar konusu dikkatimi çok çekti. Şimdi youtuba girdiyimde neredeyse alan taramaların hepsi frekanslı olmuş. Dahada yenileri var ionik manyetik ve radyo frekanslı alan taramalar. Anlaşıldığı gibi aynı kutuda 3 ayri arama modu. Hem ionik hem frekansla hemde manyetik olarak ariyorsun. İsimde vere bilirim, 3 tane ayri ayri Türk firmamı diyeyim mühendismi diyeyim üretmiş olduğu alan taramalar, youtube kanalının altındakı yorumları okuyorum alan memnun satan memnun, hatta müşteri videoıarıda koymuşlar. Neyse. Türk mühendislerinin sahiden böyle başarılı bir cihaz üretmesi çok güzeldir ama iş yapsa. Doğrusu birini almak test yapmak araziye çıkmak niyetindeyim, bizim azeri parasıyla çok ucuza satiyorlar. Test edib sonuçlarını buraya yazacam.
Sorular
1 İyon nedir nasıl tespit edilir ? İyon tespit edici bu alan taramalar bu işlemi nasıl yapmaktadır ve hangi maddelerin iyonlarını tespit etmektedir ? Bütün iyonları tespit edip, kaynağını söyleyebilen bir cihaz henüz icad edilmedi :)
2. Manyetometre nedir ? Sadece demir içeren metallerin manyetik alanını ölçebilen manyetik alan saptayıcılar altın, gümüş gibi diamanyetikleri görmedikleri halde nasıl tespit edecektir ? Bina girişlerindeki dedektörler kemer tokasına bile sinyal verirken boyundaki altın kolyeye neden sinyal vermiyor ?
3. Toprağa kaç Hz frekans veriyor ve bu frekansı gönderdikten sonra geri dönüş alıp yorumlamasını nasıl yapıyor ? Bu alan taramalar frekansı toprağa verebiliyorsa dedektör bobinleri neden kullanılıyor ? Sadece ekran kısmına bunu monte edip neden kullanmıyorlar ?

4. Yoksa bu alan taramalar bunların hiç birini yapmayıp sadece bir umutla bu cihazları satın alan kişilerin cebindeki parayı tespit edip satıcıya mı aktarıyor ?

Cevap süresi 1 hafta olup istenilen sorudan başlanabilir :)

Asya26

Member
Sorular
1 İyon nedir nasıl tespit edilir ? İyon tespit edici bu alan taramalar bu işlemi nasıl yapmaktadır ve hangi maddelerin iyonlarını tespit etmektedir ? Bütün iyonları tespit edip, kaynağını söyleyebilen bir cihaz henüz icad edilmedi :)
2. Manyetometre nedir ? Sadece demir içeren metallerin manyetik alanını ölçebilen manyetik alan saptayıcılar altın, gümüş gibi diamanyetikleri görmedikleri halde nasıl tespit edecektir ? Bina girişlerindeki dedektörler kemer tokasına bile sinyal verirken boyundaki altın kolyeye neden sinyal vermiyor ?
3. Toprağa kaç Hz frekans veriyor ve bu frekansı gönderdikten sonra geri dönüş alıp yorumlamasını nasıl yapıyor ? Bu alan taramalar frekansı toprağa verebiliyorsa dedektör bobinleri neden kullanılıyor ? Sadece ekran kısmına bunu monte edip neden kullanmıyorlar ?

4. Yoksa bu alan taramalar bunların hiç birini yapmayıp sadece bir umutla bu cihazları satın alan kişilerin cebindeki parayı tespit edip satıcıya mı aktarıyor ?

Cevap süresi 1 hafta olup istenilen sorudan başlanabilir :)
kitap defter açmak tez ve makaleleri karıştırmak serbest olsun😎

Mehmetarkın

Member
Ah iyon ahhh.. Bu iyon seneler sonra yine modaya çıktı. :)
Bir köpeğe paçavrayı koklatıp ormanda kayıp kişiyi aramak gibi yıllarca bu minvalde anlatıldı.
Ahh iyon ahh.. bilim yerlerde..

atasdibi

Bilgili Üye
kitap defter açmak tez ve makaleleri karıştırmak serbest olsun😎
Hepsi serbest :) Mesela şu altının frekansını bulan cihazları yaptıklarını söyleyenlerin söylediği altının frekansı konusunda aylardır kaynak bulamadım :) ya altının frekansı yok ya da bunu ölçebilen yok ya da frekansla buluyorum diyenler vücutlarının oturmak için kullanılan bölümünü kaynak olarak almışlar