Garrett 400i

jeolog

Co Admin
Co Admin
Garret 400i ile ilgili bir kaç soru sorayım diye foruma girdim ve zaten yeni bir başlık açılmış olduğunu gördüm. merak ettiğim soruların çoğunun cevabını almış oldum. yalnız büyük başlık derken hangi başlıktan bahsediyorsunuz onu açıklarmısınız almışken onu da alayım.

MaSTeR68

Engellendi
Garret 400i ile ilgili bir kaç soru sorayım diye foruma girdim ve zaten yeni bir başlık açılmış olduğunu gördüm. merak ettiğim soruların çoğunun cevabını almış oldum. yalnız büyük başlık derken hangi başlıktan bahsediyorsunuz onu açıklarmısınız almışken onu da alayım.
Kardeşim bendeki başlık 42 yada 48'lik tam emin değilim.
Dediğim gibi bahsettiğim firmada zaten en büyük başlık benim aldığım, kendileri özel olarak ürettiriyor

acemi 55

Bilgili Üye
bende garret ace 350 euro var tek tek için süper bi makina derin arama yapmak için demir modunda gezmeniz lazım zaten sesinden ne buldugunuzu söyler sesten demir ile başka metali söyler size sol baştan 4 kareyi kapatın sürekli zeroda dolaşın ayırım modunu kullanmaya gerek yok benim edindigim tecrübe bu eksi tarafı gece görüş yok ekranda 400 koydularmı bilmiyorum zaten sesten anlıyorsunuz ekrana bakmasanızda olur fakat makinanın buldugunu gece biz bulamıyoruz küçük objelere çok duyarlı tek bir saçmayı bile bulur ama biz gece onu bulamayız tavsiyem gündüz dolaşmanızdır

bermina

Aktif Üye
Bende var , bırak tek teki normal buluntu için bile yeterde artar ancak büyük başlığını mutlaka al. Biraz pahalı ama
Saticiyla gorustum fiyatini soylemedi. Derine indikce ayrimda hata yapiyor almani tavsiye etmem dedi. Senin baslikta sorun yasadin mi acaba ayrim konusunda.

mucit

Süper Moderatör
Süper Moderatör
Saticiyla gorustum fiyatini soylemedi. Derine indikce ayrimda hata yapiyor almani tavsiye etmem dedi. Senin baslikta sorun yasadin mi acaba ayrim konusunda.
arkadaşım her dedektör derine indimi ayrımda sorun yaşar net sinyal veremez sesi kırıntılı gelir bu dedektörü aldımmı yüzeysel araycaksın seni derine zaten fazla indirmeyecek kendini iyi alıştırırsan en fazla çekeceği belli bi mesafe çok büyük veya oksidasyona uğradı ise 2bilemedin 2.5 buna göre hesabını iyi yap ben şu ana kadar 1.5 rasladım gerisini sen düşün gerisi hep yüzeyseldi yere toprağa ıslaklığa göre bile derinlik değişir zeminin gayet çok kuru olması dedektörün daha verimli çalışmasını sağlar bunları hep denemiş olarak söylüyorum kullanımını öğrenebilecek paratik bi dedektör al bence alırsanda devamlı toprakla çalış yoksam bilmiyosan öğrenemessin çalışcan dedektör başlığını kesinlikle büyltmek istiyosan önce o dedektötün büyük başlığı çıkmışmı ona göre al yoksa sonradan takılan başlıklar sıkıntı yapabiliyor bilgin olsun orjinal takılabilen olacak daha bir çok ayrıntısı var saygı vede sevgilerimle

jeolog

Co Admin
Co Admin
Cihaz geldi. İlk denememi yıkık bir evin duvar diplerinde yaptım ve 5-10cm aralığında kucuk bir teneke kutu ile çivili lastik ayakkabı topuğu buldum :). arazinin genelinde (arazi çok az toprak ve çok fazla kireçtaşı) sensitivity en yüksek ve zero-disc (herşeye) ayarlarında bakındım. zaten el değmemiş bir arazi hiç ses alamadım ama bazen yuksek ses aldığım anlar oldu fakat sabit yer tespiti alamadım. bu 1-2sn lik yüksek ses belirtisi neyi işaret eder? derinlik 20+ ses tonu değeri de 85 ve üzeri olarak çıkıyor.

bermina

Aktif Üye
Sensitivity hic dusurmeden zero.dick te kullandim. Arazi full tuglaydi ve Tuglaya hic otmedi. 3 tane demir buldum. Gece bu is yapilmiyor gercektende demiri bulamadim topragin icinden. Avuc avuc topragi ayikladimda buldum. Gozden irak bir yer bulmamiz lazim adana bolgesinde bilen varmi boyle sakin yer.

acemi 55

Bilgili Üye
garret kesinlikle tuglaya ötmez metal harici hiç bir şeye ötmez sesiviti 2 kademe düşürün zeroya alın en soldan 4 kademe silin bunlar degersizler öter diger geri kalanı demir haricidir en derin mod zero o başlık nell büyük başlık dediginiz ve fiatı 850 tl bi makina parası tavsiye etmem o parayı makinaya verdiginiz paranın üstüne ekleyip pulse alın daha iyi bence uyum saglayıp saglamayacagıda kesin belli degil eger makina daha büyük başlıgı kaldırsaydı kendi firması üretir ayrıca satardı

jeolog

Co Admin
Co Admin
bahsettiğin ayarlar ile de denememi yapacağım. garrettin 400i için ürettiği 40cm lik başlık mevcutmuş, internette arayıp buldum. fiyatı da yaklasık 350tl ye tekabul ediyor. cihazın kullanımı hakikaten cok kolay ve basit ve yeni başlayanlar için bence ideal. şimdilik deneyimim tek cihaz ile sınırlı olmasına rağmen birçok cihaz için forumlarda okuyup anlamaya çalıştığımda aklım çok karışmıştı. her neyse, yarın tekrar çıkıp bahsetmiş olduğunuz ayarlar ile ses aldığım yerlerde deneme yapacağım, bakalım bu sefer neler çıkacak :)

MaSTeR68

Engellendi
Benim bahsettiğim başlığı Azim Eleketronik özel olarak Ukrayna'da üretiyor ve garret firması tarafından da tavsiye ediliyor. Aynen ismi nell başlık ve ben 950 TL'ye almıstım ilk çıktığında

bermina

Aktif Üye
bahsettiğin ayarlar ile de denememi yapacağım. garrettin 400i için ürettiği 40cm lik başlık mevcutmuş, internette arayıp buldum. fiyatı da yaklasık 350tl ye tekabul ediyor. cihazın kullanımı hakikaten cok kolay ve basit ve yeni başlayanlar için bence ideal. şimdilik deneyimim tek cihaz ile sınırlı olmasına rağmen birçok cihaz için forumlarda okuyup anlamaya çalıştığımda aklım çok karışmıştı. her neyse, yarın tekrar çıkıp bahsetmiş olduğunuz ayarlar ile ses aldığım yerlerde deneme yapacağım, bakalım bu sefer neler çıkacak :)
Garrett in kendi uretimiyse sikintinyasamadan kullanabiliriz. Buldugun adresi yada linki kopyalayabilirmisin? Ilerleyen zamanlarda onuda almak.isyerim.