giriş kapısı doğrumudur.

Orh25

Member
zirvede olması önemli değil 5 kişi olmaz 7 kişi oynatır işaret olan kaya köklu sabit olmalıki kale alınsın fikrim budur
timur ustam haklısınız fakat işeretin yerinde oynaması için aşagı noktalara inmesi gerekmezmi adamlar zirveyemi çıkarmışlar kafam oraya takıldı. ama işaretleri iş olsun diye yapmışlarsa birşey diyemem.

teşekkürler.

SAHBAZ

Bilgili Üye
Nokta atisi yapmissin devam et ama o taslar ustune cokmesin maske ve eldivensiz islem yapma gir bakalim cubuguna guveniyosan devam et giris kendini belli eder..

Orh25

Member
Nokta atisi yapmissin devam et ama o taslar ustune cokmesin maske ve eldivensiz islem yapma gir bakalim cubuguna guveniyosan devam et giris kendini belli eder..
ustam çalıştığımız noktada tıkandık dikkat ettiyseniz çıkaramadığımız taşın altın düz bir tas daha var zemini tamamen kaplıyor nasıl açarız çıkarırız bilemedim. yardımlarınız için saolun.

SAHBAZ

Bilgili Üye
Duz tas mi cikti devam sen duz tasi mermerciden zor alirsin oda mezar tasi diye biraz mantik kullan cubuguna guveniyosan devam derim o kendini belli eder eninde sonunda ama burda is cubuguna olan guvenin senin arazi tecrubene kalir biz gordugumuze yorum yapariz bol sans..

timur964

konularim
timur ustam haklısınız fakat işeretin yerinde oynaması için aşagı noktalara inmesi gerekmezmi adamlar zirveyemi çıkarmışlar kafam oraya takıldı. ama işaretleri iş olsun diye yapmışlarsa birşey diyemem.

teşekkürler.
işaret olan kaya yer değiştirir durumda olmamalı ki hesabı duruşuna işaretine göre yapılabilsin

Orh25

Member

toyalp

Bulaşan mazlumun ahıdır.Kainat bu yükü kaldıramaz.
Süper Moderatör
S.A değerli kardeşim, son resmin üzerinde dur. Çevre resimleri at bakalım. Kaya iki parçaya özenle bölünmüş her iki kayayı da çek. Selametle

deli firat

DOĞACI
Kardeş yerin güzel ayrı ayrı çalışma ve tecrube ister birinci fotoda yanlış yerden acmişın arkası olacak işaretli kayanın zaten beyaz köpek nokta atışı yapmış burnunu sokmuş oraya o yöne dogru arastir aç biraz son fotoların ayrı bir çalışma ister onu daha sonraya bırak ilk yeri tamamla hayırlısı ile selametlen

Orh25

Member
Kardeş yerin güzel ayrı ayrı çalışma ve tecrube ister birinci fotoda yanlış yerden acmişın arkası olacak işaretli kayanın zaten beyaz köpek nokta atışı yapmış burnunu sokmuş oraya o yöne dogru arastir aç biraz son fotoların ayrı bir çalışma ister onu daha sonraya bırak ilk yeri tamamla hayırlısı ile selametlen
Ustam resimleri dogru cekemedigimiz icin kagit uzerine cizdim. Sag karsi köşeden giris olma olasiligi varmidir acaba.Ekli dosyayı görüntüle 160812Ekli dosyayı görüntüle 160812

BulursamKader25

Yaptigim Yorumlar; Resmi Kazilar İcin Gecerlidir.
Kardaşım,

Burada 6 X 5 metre ölçülerde oda olmasını uygun görmüyorum.
Bu kadar odanın üstünü kapatmak, ciddi bir iştir.
Tek ihtimal var: oda 2 parçalı bir oda, ortasında kolonlar (dikmeler) var.

Fakat 5 metre uzunlukta sorunlu bir ölçü.
Arazinin tamamına yakını kayalık olduğundan çubukla boşluk aldığınız yerin altında oda değil, büyük ana kayalar olduğunu düşünüyorum.
Bu ana kayaların arasındaki az boşluğu çubuk yakalar, siz odanın başlangıcı ve bitimi zannedersiniz.

Bu çizdiğiniz alanın içinde dolaştınız mi? Çubuk hala boş mu gösterdi...?

Ayrıca çubukla bu oda dediğiniz yerde değerli maden tespiti yaptınız mı?
Yaptıysanız hangi madenlere tepki verdi...?

Orh25

Member
Kardaşım,

Burada 6 X 5 metre ölçülerde oda olmasını uygun görmüyorum.
Bu kadar odanın üstünü kapatmak, ciddi bir iştir.
Tek ihtimal var: oda 2 parçalı bir oda, ortasında kolonlar (dikmeler) var.

Fakat 5 metre uzunlukta sorunlu bir ölçü.
Arazinin tamamına yakını kayalık olduğundan çubukla boşluk aldığınız yerin altında oda değil, büyük ana kayalar olduğunu düşünüyorum.
Bu ana kayaların arasındaki az boşluğu çubuk yakalar, siz odanın başlangıcı ve bitimi zannedersiniz.

Bu çizdiğiniz alanın içinde dolaştınız mi? Çubuk hala boş mu gösterdi...?

Ayrıca çubukla bu oda dediğiniz yerde değerli maden tespiti yaptınız mı?
Yaptıysanız hangi madenlere tepki verdi...?
Degerli maden tespiti yapamadim ustam ama cubuklar simetrik olarak bosluk sekli cizdi 4 tarafina taslar koyup sekli cikardim . Giris olarak calisma yapilan yerde kaya insan eliyle yapilmis gibi cok duzgun ve cukurun sağ tarafinda orme duvar gibi taslar çıkardık aralari harc ile yapilmis gibiydi topraktan sert tastan daha yumusak ama horasan harci degildi

BulursamKader25

Yaptigim Yorumlar; Resmi Kazilar İcin Gecerlidir.
Maden tespiti yapabiliyorsan yap iyi olur.
Elindeki dedektörün derinliği bu işi yapamaz.

Kolay Gelsin.