Giriş nerde olabilir....????????

Pscyhe

Engellendi
Ilk once bolgenin resimlerini ekleyeyim..daha once actigim bir konu dun gidip kontrolleri yapip nokta atisi yaptim.Daha onceden cevresindeki her lani aradim taradim kare oymaya gore oda mezar aradim o yuzden dun tespot etmis olmam benim hatamdi isarete gore cevresinde arama yapmaya yonelmem kayanin ustunu incelememe sebep olmustu yani isaret beni yaniltti.resimlerdekinisaretler cok guzel.kare sunak ucgen gibi kisimda adak kurban baglama yeri bile yapilmis..ama kafami karistiran kayanin ustunde bulunan kare oyma oldu.kare oyma var ama gorunuse gorede kaya mezari cikiyor bunu cozemedim.yonleride ekledim yonlerdede giris olarak dusundugum yerle tutarsizlik var gibi..yardimlarinizi bekliyorum.
Ekli dosyayı görüntüle 143944 Ekli dosyayı görüntüle 143945 Ekli dosyayı görüntüle 143946 Ekli dosyayı görüntüle 143947 Ekli dosyayı görüntüle 143948

Simdi ekleyecegim resimlerde yon ve yer hakkinda bilgi olacak..kayada alinan bosluk tam olarak gozukmuyor resimde ama 2.5 mt yakin var en olarakta 1.5 den fazla kuzey tarafi dedigim alan altta kaliyor gozukmeyen alan tiraslanmis girisin ordan oldugun simdilik dusunmuyorum.ikinci reeimde isaretledigim tas ise kapak gibi geldi bana ve guney bati kisminda kaliyor ve yola bakiyor..kare oymaya ve cevredeki diger sunaklar ve isaretleri gorunce oda mezar bekliyordum ve karanin isciligine gorede guzel bir oda olmasi lazimdi kaya mezar tespiti olunca biraz hayal kirikligi olustu.birde o carpiyla isaretledigim tastan metal sinyali aldik gerekli kontrolleri cesitli metallerle yaptik bir tek kursuna sinyal verdi cubuk sizce ne olabilir..cubuklar uc kismina geldigimizdede 360 derece elimizde fildir fildir donuyordu kuzey uc kisminda bunada bi anlam veremedik..

Ekli dosyayı görüntüle 143949
Ekli dosyayı görüntüle 143950

Mirkut

Süper Moderatör
Süper Moderatör
Ustadim oymanin derinligi ve buyuklugu hakkinda bilginiz varmi

Pscyhe

Engellendi
Oymanin genisligi 25 25 gibi derinlik 8 cm var..

Şirvan

Operatör
Ustam 18 mt isaretin olduğu yer git yon veren tarafa doğu batı eksenli diye düşünü yorum. Derinlik 5.5 mt buyuk ihtimal tepe altı gibi duruyor

Pscyhe

Engellendi
Şirvan ustam sagolasin.valla o kadar genis arama yapmadim deki 10 mt lik alana baktim.o kadar uzak dusunmedim bi dahakine daha genis arama yapacam..asil.kafama takilan kayanin kendisi mezar cevrede acilan mezar orenklerine ve olculerine bakinca tamamen uyuyor..ama dedigim gibi ustundeki kare oyma kafama takildi guzel bir oda mezar beklerken kaya mezarina denk gelince sasirdim biraz

Şirvan

Operatör
Pscyhe ustam derinlik 5.5 mt der bu kadar derinde olma ihtimali sıfır bu sebeple oyma hizasindan alırsan derinligi o tepenin altı gibi duruyor mesafe ayni bunu dikkate al ustam

Mirkut

Süper Moderatör
Süper Moderatör
Oymanin buyuklugune bakilirsa kilise mezarlik alani degil ve cokta kiymeti birseyler cikacagini sanmam. Normalde boyle degerlimi degilmiye girmem sizin ustaliginiza inanarak soyluyorum. Yalniz butip oymalarin oldugu kaya mezara uygunsa mezarida hemen ayni kayada oymanin yaninda olur. Sirvan ustamda guzel konuya deginmis sgolsun. Selametle kal ustam

BulursamKader25

Yaptigim Yorumlar; Resmi Kazilar İcin Gecerlidir.
Mezar yakinindaki ustam. Bu derin olmayan kare kilise ile irtibatli birisine ait mezar der.

2nci ihtumal, kare oymanin sol tarafunu arazi ile eslestirmen lazim. Uyan yer varsa yakinlarda, oraya da ayrica yogunlasman lazim kiymetli ustam.

Pscyhe

Engellendi
BulursamKader25 ustam.bolge yada bu alan soyle 1 km alan diyelim.her yerde bisey varda biz buraya yogunlastik...cesit cesit sunakimi dersin kare dikdortgen oymami dersin mihraplarmi mezara giden kanallarmi dersin bolca var bu alan icinde iscilikleride oyle dandik falanda degil cok guzel.alani tam olarak taramadin cunku bu mezara yogunlasip buna islem yapmak istedim.aramaya cikinca her bi yerden sinyal aliyorum cubukla kafam karisiyor.tek tek yavas yavas gideyim sirayla islem yapatim diyorum.ben neden hayal kirikligi oldu dedim bu isarete gore kaliteli bir mezar bekliyordum ona gore arama tarama yaptim kaya mezara denk gelince heves olayi varya biraz kirginlik oldu.bu saydigim isaretlerin tam ortasinda kaliyor ve sanki digerlerini yonlendiriyor gibiydi iscilikte super olunca kidemi soylulugu yuksek birinin mezari diye dusundum guzel sonuclar alacam diye hesaplamalar yaptim.ama genede belli olmaz islem yapmadan acmadan ne olacagina simdiden karar vermek istemiyor bakarsin oda malzemesinden daha kaliteli seyler cikabilir.nasipse bayramda izinliyim ilk hedf burasi direk acacam.guzel cekimler videolarda ekleyecem.birde cubuk olayinda sana sorun olacak.porinc cubuk kullandik bu mezarin kuzey bati uc tarafina digru gelince 2 cubukta firil firil avcumuzun icinde donuyordu ne olabilir sence bunun anlami....bu konuya timur964 abimide davet eden daha gormedi galiba yabancisi degil kendide konuya biseyler eklesin biraz..

Stavroz

Member
Pencereye sırtını ver 25 metrede zemine yaygın kaya dibinde çalı gibi çevreye aykırı ne varsa tam onun dibinden zemine ineceksin bahsettiğim çalı çevredeki diğer çalılardan farklı olacak 1 veya 1.5 metrede girişi görürsün zemin altı mahsenin var aynı pencere işaretinde ben işlem yaptım çalı dibiydi tabi benim giriş rast gelsin.

Son düzenleme:

Turko

Uzman
Ikı çubuk birden dönüyor yaklaşık 5 dk randimanli bir şekilde dönüş alıyorsun sonra hafif yavaşlıyor rolantiye alarak dönüyor ama durmuyor . Boşluk bakıyorsun ama bulamıyorsun en olarak 1.5 mt uzunluk olarak 2.5 mt dediğin yer başlangıç herhalde gerisi dolgu toprak . Çubuk ların bu şekilde tam tur dönmesi aşağıdaki yoğunluktan kaynaklı . Hayırlı olsun şimdiden . Boşluk aldığın yer ile cubuklarin tam tur döndüğü yer arasına odaklan.