gırısı bulamadık yardım

kertenkele

Editör
(@)tmm APOLLONUS ustam kontrol ederim inşallah

ragıp

Uzman
(@)ragıp ustam çubukla baktım ustam nasıl baktım 14 mt derinlik olan yere ustam odayı buldum girişi buldum girişte dik bi kaya kayanın bir buçuk mt boyu 2mt eni var kalınlığı 1mt falan bu kayanın önunde mihrap var arka tarafı odanın üzeri kısa tünel ile ulaşılıyor tünel 2mt falan mihrap tarım arazisinin kıyında arkataraf el rabası büklüğünde ve küçük kayalarla odanın üzerinde bulunuyor o üzerindeki kayanın biri hafif yatık yazıt gibi üstünde üç kanal var alttaki odada üç tane başta anlattım ceset var neyse sonra tek çubukla duvar üstünden gittim bu odadan tünel ile uzun bi tünel tarım arazisinden gidiyo tünel taşlık bi yer ilk odadaki gibi kullanılamayan etrafı tarım arazisi olan bi yere geldim tek çubukla devam ettim bu odadan bi tünel ile yine hemen yan tarafta başka bi tarım arazisi uzun tünel ile buna bağlı o adamda orayı kullanamamış o kısımdada kayalat var yere gömülü ustam derinligi de duvardan tuttum yana doğru gittim çubuk kapalı gittim 14mt çubuk çarpı yaptı
ustam, sen olayı çözmüşsün
aklında bulunsun
mihrap büyük ise
mezarı, mihrabın bulunduğu kayanın içindedir.
girişi ise tam, mihrap ile aynı hizada değişik metrelerde olabiliyor
tünel giriş senin de bahsettiğin gibi bir kaya
çakıl yığını ile kapalıdır
sen çubuk olayını çözmüşsün
sadece biraz daha tecrube ve bilgiye ihtiyaç var o da zamanla
tebrikler

yapman gereken, o az evvel bahsettiğin kayanın altından tünelin ucunu bulmak.
bunu söylemeye gerek yok, zaten sende biliyorsun

selametle

kertenkele

Editör
Ustam tünelin ucu mihrap olan kayanın ya altı ya önü çünkü bitişi orası mihrap büyük 1mt yakın altı topraga iniyo mezar kendinde değil uygun değil zaten ondan eminim ustam burda iyi malzeme var belli ama derinlik korkuttu beni yakınında bıranın açılmış birde kaya mezarı var köylü kız damı diyor sedirli falan eakiden evdi falan derlermiş nedersin ustam derinlik doğrumu sence çubuk yanılırmı başka açılmışlarda denedim yanılma 1 mt falan burası kapalı ne dersin

kertenkele

Editör
Ustam bu 1 ci resim 8 e kadar olan mihrap büyük mezarı kendindemidir acaba bak bakınca altı bitiyor mihrabın oda açılmış hissi var ama açıkmadı iki karış altında düz kaya iki karış boşluk altındaki kayaya hilti saldık yok oda üst parçadamı acaba uçmuş ustamın dediği gibi çubuk kayanın etrafında dolandırıyor beni anlamadım gitti

ragıp

Uzman
Ustam tünelin ucu mihrap olan kayanın ya altı ya önü çünkü bitişi orası mihrap büyük 1mt yakın altı topraga iniyo mezar kendinde değil uygun değil zaten ondan eminim ustam burda iyi malzeme var belli ama derinlik korkuttu beni yakınında bıranın açılmış birde kaya mezarı var köylü kız damı diyor sedirli falan eakiden evdi falan derlermiş nedersin ustam derinlik doğrumu sence çubuk yanılırmı başka açılmışlarda denedim yanılma 1 mt falan burası kapalı ne dersin
ustam.
mihrabın bulunduğu kayanın altı mezar. bu konuda hemfikiriz.
giriş tünelli. bu konuda da hemfikiriz
tünelin bittiği yerde derinlik ölçümü yaptın mı?

ustam, derinlik ölçmek için bir den çok metot var
netten araştır, yarın da farklı şekilde derinlik ölçümü yap
hem mezarın üzerinde, hemde tünelin uç kısımında

bak aklıma geldi
bir kezde şu denk geldi.
mihrap, önünde tünel, tünel takibi sonrası yaklaşık 25 m de küçük bir çakıl yığını
çakılı araladığında ise sal taşı
sal taşının altı ise kuyu gibi
kuyudan aşağıya iniyorsun ve tünele giriyorsun
hepsi ihtimal dahilinde
faklı zamanlarda, farklı yöntemlerle derinlik ölçümü al

selametle

Turko

Uzman
giriş yüzeyde tüneller eğimli odalar arası kot farkı var en derin odan 14 mt de benim anladığım , olabilir merdiven ile girer 1 mtlik tüneller ile eğimli aşağıya doğru gidersin ilk oda , sonra eğimle tünel tekrar ikinci oda , tekrar üçüncü oda , olabilir 14 mt gözünü korkutmasın.

kertenkele

Editör
1mt lik tünel yok ustam 8mt 10 mt tünel var ilk odanın oldugu yer girişde var 2mt yünel digerleri uzun ben derinligi ilk oda ile ikinci odanın tünelinden aldım yani ilk odanın hemen altı

BulursamKader25

Yaptigim Yorumlar; Resmi Kazilar İcin Gecerlidir.
@kertenkele Kardaşım,

1-çubukla derinliği nasıl alıyorsun bana bir anlat. Bakayım usulün doğru mu..??
2-Çubukla tespit ettiğin yerlerin krokisini A4 kağıda çiz, buraya yükle. Bir bakalım neresi doğru neresi eğri.

Ustalarımın dediği gibi burası medeniyet işi.
Tam tespit yapmadan işleme başlamayın.

Kolay Gelsin.

Turko

Uzman
1mt lik tünel yok ustam 8mt 10 mt tünel var ilk odanın oldugu yer girişde var 2mt yünel digerleri uzun ben derinligi ilk oda ile ikinci odanın tünelinden aldım yani ilk odanın hemen altı
Ustam genişlik ten bahsediyorum uzunluk değil.

Turko

Uzman
Ilk Oda dediğin Son Oda olmasın ilk odada okadar derinlik olmaz yanlışın var usta koridor dan odaya derinlik mi alınır eğim varsa ve sen çok hızlı hareket ediyorsan ,Yok beğenmedim ben senin derinlik hesabını , Oda yi bulursun şeklini çıkarırsın odadan çıkarsın 15-20 mt lik telefon kablosu gibi tek tel kablonu serersin üzerine 20 metre geriden başlarsın yürümeye ağır ağır sen bi BulursamKader25 ustamin çubuk konusuna göz at orda on numara anlatmış senin mevzuyu.