Görsel Serisi

deli firat

DOĞACI
teşekkür ederim değerli kardeşim. iyiyiz hamdolsun. sizi sormalı .
eskiler tepeleri sever. nede olsa manzarası güzel. :)
Eyvallah hocam bende iyiyim evet eskiler tepe yerleri sever gerçeği şimdide toplayıcılar sever bir bakarsın yüksek gelirim hattı yada benzer bir şey kondururlar 💰

calculus

Yeni Üye
mrb üstad,kayadaki haç işareti belki bir sınır bölgesini gösteriyor olabilir mi.

Dreams

Yeni Üye
Tarladan çıkan çakarılırken kırılan 2.80 cm uzunluğundaki dikili taş. Üst taraftaki haç neye işarettir ? Bilene kuzu tandır.
İpucu, kervan yolu üzerindedir.
Merhaba yerden emin seniz Ermeni hacının alt kisminda olan çarpı mağaraya işaretidir .
Kayanın eğimli kısmındaki oyuk oraya bakar .
Aksi taktirde 12 haveriden olan sadece kutsal bir alandan bahseder havari Andreas işaretidir .

Keskingöz

Tüm Yorumlarım, Resmi Kazılar İçin Geçerlidir.
Süper Moderatör
Maalesef sadece mezar değildir. Zaten sırf bu yanlış bilgiyi yıkmak için paylaştım.
Tekrar ediyorum kervan yolu üzerinde
Çatallı haç ve kervan yolu ipuçusunu vermiştim.
Çözüme gelirsek. Kervan yolunun kelimenin tam anlamı ile kavşak yapan kısmında "yol 2'ye ayrılıyor" mesajı vermektedir.
Dönem Ermeni.
700 metre güney doğu kısmında kanyon kanyonun tepesinde kale mevcut.

Alttaki haç ise - bu arada haç ta yemin işaretidir- onların ağzı ile, yemin olsun ki burda bir gömü var demek.

Keskingöz

Tüm Yorumlarım, Resmi Kazılar İçin Geçerlidir.
Süper Moderatör
Çatallı haç ve kervan yolu ipuçusunu vermiştim.
Çözüme gelirsek. Kervan yolunun kelimenin tam anlamı ile kavşak yapan kısmında "yol 2'ye ayrılıyor" mesajı vermektedir.
Dönem Ermeni.
700 metre güney doğu kısmında kanyon kanyonun tepesinde kale mevcut.

Alttaki haç ise - bu arada haç ta yemin işaretidir- onların ağzı ile, yemin olsun ki burda bir gömü var demek.
Bu arada bu yemin olsun ki gömü var ve yol ikiye ayrılıyor yorumu benim değil. Araziye gelen papazın tabiri.