Görüntü

Nil

Engellendi
oguzkagan resimden olmayıp koordinat gerektiği ile beraber yerleşim yeri içinde işe yaramıyor

Bilal Bey

Member
Nil üstadım çalışmanız için teşekkür ederim. Mevlam karşılıksız yardımınıza karşılığını versin.

Diğer arkadaşlara da tecrübe olsun, soruları buradan sorayım:

1-Şimdi oradaki kırmızılıkları metal olarak mı algılamalıyız?
2-Odanın girişi nereden?
3-Mezarın odayla alakası var mı? Kapaklı mezar ayrı olup odada bir mezar daha mı var, yoksa oda boş mu? Kapaklı mezar olduğunu hangi şekle göre anladık?
4-Mezarda metal obje görünüyor mu?
5-Görüntüde işaretlediğiniz yerle verdiğiniz koordinat arasında 18 metre fark var Earth'e göre üstad, çizime mi itimat edeyim koordinata mı? Sapma ne kadar oluyor?

Aklıma ilk gelen sorular bunlar üstad. Cevabını bulursam kafamda daha iyi oturacak.
Saygılar, sevgiler...

Bilal Bey

Member
Nil üstadım, bu arada resim yarım mı, surferdan çıkışı mı öyle? Odanın yarısını mı görüyoruz resimde? :disturbed:

omurcelik

Member
Ekli dosyayı görüntüle 175376şimdi konuya yani bu işe tam vakıf değilim ama sadece mezar yada gömü olarak düşünmemek lazım göktaşı olabilir buda daha fazla değerlidir...aynı zamanda yoğun mineralli kaya olabilir bence..

tekrar baktım fotoğrafa yani bazı arkadaşlar oda falan demiş ama bana göre kırmızı bölge manyetik olarak zaten en yüksek olan yer ayrıca göktaşı demir ve nikelden oluştuğu için zamanla iyonları toprağa yayılmıştır ve kırmızının çevresindeki hareleri vermiştir ben göktaşı diyorum...

zemin etüdü yapan firmalar var elde tutulun müstakil cihazlar var.. yürüyerek tarlanın magnetik anomoly haritasını çıkarıyorlar ..ben sizin yerinizde olsam oda olup olmadığını bu şekilde kesin olarak anlardım yapılacak masrafa değer hemde nokta tespiti işlem yapılacak yeri cm ölçüsünde öğrenirsiniz...eğer odaysa gözüken magnetic anomoly çok yani resmi izinle yaparsınız genede sizi ihya eder ben size bunu tavsiye ederim..bol şans rastgele

Son düzenleme:

pusula17

Engellendi
Nil ustam cutom.cl dosyasını paylaşabilirmisiniz birde sizin yöntemi deneyeceğim dadas_25 ustamınkinde izlek çizerken sıkıntı yapıyorum herhalde sürekli farklı sonuç veriyor.