Gradiometre cekimi hakkinda !

CooL

Bilgili Üye
selam ustalar bu grediometre yi iyi kullanıpta gerçekten çekim aldığı yerde yapı yakalayan varmı acaba.kaç metreye kadar görüntü alabiliyor bu cihazlar bilgi alabilirmiyim saygılar iyi formlar

mihendis96

Aktif Üye
Ben daha yeniyim dostum test asamasindayim anlayacagin verim alirsam eger makineden formda bu tecrubeyi paylasip yardimci olurum ama su asamada ne desem yalan olur

mihendis96

Aktif Üye
Hocam dadas ustaya yanit olarak attim 3 data zip dosyasi olarak bakabilir siniz

CooL

Bilgili Üye
tecrube eden arkadaşlar vardır illaki onlar cevaplar ustam.senin yorumlarınıda sonra tecrube edince alırız saygılar

dadas_25

Süper Moderatör
Süper Moderatör
Ekli dosyayı görüntüle 235233
Buyrun hocam.
Onemli 1 ve 2 yazanlar az once fotografli define isaretleri bolumde paylastigim yerden goruntudur.
Digeri ise ayni yere yakin yamacta duz bir tarladan cekilmistir.
Hocam öncelikle çekimleriniz dar alan olduğu için voxlerde verimli çalışma yapılamıyor. Çekimleriniz en az 3x3 yapmaya çalışın
İkincisi çekim almadan önce galiba süzgeçleri kapatıp değerleri 0 yapmayı unutuyorsunuz. Eğer süzgeçleri kapatıyorsanız yakınlarda manyetik gürültü oluşturabilecek hatlar varmı kontrol et. Eğer hala sorun varsa sensörleri kontrol ettirmek gerekecektir.

mihendis96

Aktif Üye
Hocam öncelikle çekimleriniz dar alan olduğu için voxlerde verimli çalışma yapılamıyor. Çekimleriniz en az 3x3 yapmaya çalışın
İkincisi çekim almadan önce galiba süzgeçleri kapatıp değerleri 0 yapmayı unutuyorsunuz. Eğer süzgeçleri kapatıyorsanız yakınlarda manyetik gürültü oluşturabilecek hatlar varmı kontrol et. Eğer hala sorun varsa sensörleri kontrol ettirmek gerekecektir.
Hocam arazinin el verdigi sekilde buyuk almaya calisiyoruz
Tum suzgecleri kapatiyorum her seferinde dikkatle . Sifirlama hatasi oldugu anda olcumu sonlandirip tekrar aliyorum .
Size attigim olcumler bir ev yeri kadar araziyi tarayipta sadece 3 onemli veri aldigim gorsellerdir . Yani hata olsa cekimde digerlerindede bir anormallik gostermesi lazim diye dusunuyorum .
Telefonlarimizi bile cekim alanina getimiyoruz dusunun o derece
Aslinda memnunum bazi yerlerde guzel veriler yakaliyor makine ama tek sıkıntım neden 2. Yi alamiyorum o
Sensore baktirma isi nasil oluyor bilginiz var mi ustam ?
Birde baktiginiz sekillerde direk TE nin kendi programiyla yorumlar misiniz firma sahibi oyle yapiyor . Yapi emaresi veriyor mi sizcede ?

dadas_25

Süper Moderatör
Süper Moderatör
Yaklasik yorumunuz nedir peki usta
Senin çekimde görünen derinlik 6km diğerinde ise 120 metre görünüyor. :200: Büyük ihtimalle manyetik gürültüye denk gelmişsiniz. Firmanın kendi programını eğitim almadığım için yorumlamayı o kadar bilmiyorum. cvs olarak alıp debug da derinliği çıkarıp vokslerdse işleyerek yorum yapıyorum. Sebebi satan kişilerin de programla gerçek derinliği görememeleridir. Görememelerinin sebebi ise normalde veri derinleştikçe renkler arasındaki farkı okuyamamalarıdır. Yukarıda eklediğim resimdeki veriyihem firma yetkililerine hemde vokslerde defalarca veri işleyip sonuç almış kişilere gönderdim. Firma önemsiz dedi işlem yapanlar aşağıda oda var dedi. O yüzden cihazı satanlara değilde işlem yapıp sonuçlara güvenmek gerekiyor diye düşünüyorum.

Son düzenleme: