Gradyometre ile aldığım boşluk görüntüsü

tncysmn

Aktif Üye
Bu çekimdeki görünen boşluğun açılmş halini de atmaya çalışcam. Gece gittiğim için resim net olmasa da bi şekilde görmenizi istiyorum

HİTİTLİ

Bilgili Üye
Sabah gördüm videoyu youtubede.
Harika net temiz görüntü yakalamışsın maşallah.
Kaç mt derinden yakaladın bu görüntüyü?
Ve tünel mi,dramos mu?
Ve tabi boşluk bulucu ilede bu tünele benzer boslugu yakalayabildinmi ölçüm yaptyıysan aynı yerde?

tncysmn

Aktif Üye
Abi buranın 3 metre solunda ve yukarısında açılmış bi mezar vardı. Buraya da bakınca mezar olma ihtimali yükskti.az çok tahmin ettiğim yerden bu çekimi yaptım. Tahmini 1 metre derinlik. Kayanın önünün toprağını aldık ve 60 cm inince ileri doğru boşaldı. İçerisini temizleyince fırın kubbesi gibi bi küçük oda çıktı içinden bi yılan çıktı kömür falan.şimdi uzantısına doğru devam etcez. Biz izlediğin videoda geniş olan tarafı açtık. Tahminim bi geçiş var diğer tarafa

HİTİTLİ

Bilgili Üye
Abi buranın 3 metre solunda ve yukarısında açılmış bi mezar vardı. Buraya da bakınca mezar olma ihtimali yükskti.az çok tahmin ettiğim yerden bu çekimi yaptım. Tahmini 1 metre derinlik. Kayanın önünün toprağını aldık ve 60 cm inince ileri doğru boşaldı. İçerisini temizleyince fırın kubbesi gibi bi küçük oda çıktı içinden bi yılan çıktı kömür falan.şimdi uzantısına doğru devam etcez. Biz izlediğin videoda geniş olan tarafı açtık. Tahminim bi geçiş var diğer tarafa
Kömür vs cıktı diyosun ocak fırın vs olmasın.
Bu yer ören yeri filan mı?

Ben geniş digil dar olan kısımdan girdiniz diye düşünmüşdüm.

tncysmn

Aktif Üye
Evet ören yeri. Kömür bi kaç parca çıktı ayrıca duvarlarda duman isi gibi bişey yok. Geniş olan taraftan girdik.

tncysmn

Aktif Üye
Evet ona yollamştım

HİTİTLİ

Bilgili Üye
Mantıga vurursak geniş olan yer ocak fırın gibi biryerse dar olan yerde zaten mezar şüphesi olamaz.

Ayrıca tavsiyem delta ya ufak baslıgı takıp o girdiginiz oda ve tünel gibi yapı zemininde yoklama yapmanız.
Belki döküntü vs denk gelebilir.

tncysmn

Aktif Üye
Evet bi dahaki seferde deltayı da getircem. Ocak olma ihtimali çok çok zayıf çok inceledim. Boşluk moduyla duvarları kontrol etmem lazım.

HİTİTLİ

Bilgili Üye
Evet bi dahaki seferde deltayı da getircem. Ocak olma ihtimali çok çok zayıf çok inceledim. Boşluk moduyla duvarları kontrol etmem lazım.
Gradyometre üstten taramış zaten.Duvarlarda bosluk olsa görürdü grafikte.

Boşluk bulucu ile orda ölçüm yapsanda sonuc aynı olur.

Bana sorarsan oda ve tünel gibi yerde cıkan toprak dahil zemini ufak başlıkla yokla güzelce.
Bakarsın kıymetli az bulunan bi sikke,bi yüzük vs bişi denk gelir.