Gümüş çubuk birleştirme

Quartz

Yeni Üye
Ustalar selamın aleyküm. gümüş çubuklarım geldi. 3'erli yapmak istiyorum. Ancak bunları birbirine neyle sabitlesem diye karar veremedim. Sizce en uygun birleştirme yolu nedir? Yoksa boşta mı dursalar? Yorumlarınızı alsam.

kaynak

Yorumlarım resmi kazılar için geçerlidir.
Ustalar selamın aleyküm. gümüş çubuklarım geldi. 3'erli yapmak istiyorum. Ancak bunları birbirine neyle sabitlesem diye karar veremedim. Sizce en uygun birleştirme yolu nedir? Yoksa boşta mı dursalar? Yorumlarınızı alsam.
Aynı parçadan yüzük yapar birleştirirsen doğru birşey yaparsın.

Quartz

Yeni Üye
Aynı parçadan yüzük yapar birleştirirsen doğru birşey yaparsın.
Selamın aleyküm
Buralarda temin zor internetten almak gerekiyor. Çubuğun birini feda edip onunla yapsam mı yüzüğü? Kundaklar 3lü antenler 2 li olsa mahsuru olur mu? Veya antenin 3. Teli mıknatıstan önce veya sonra bitse sistemi bozar mı?
Veya telleri burgu bilezik gibi bursam mı anten kısımlarını?
@BulursamKader25 ustanın tarifine @Aliömer ustamın sistrmini ilave etmek için çalışıyorum da.
Yorumlarınıza şimdiden teşekkür ederim

kaynak

Selamın aleyküm
Buralarda temin zor internetten almak gerekiyor. Çubuğun birini feda edip onunla yapsam mı yüzüğü? Kundaklar 3lü antenler 2 li olsa mahsuru olur mu? Veya antenin 3. Teli mıknatıstan önce veya sonra bitse sistemi bozar mı?
Veya telleri burgu bilezik gibi bursam mı anten kısımlarını?
@BulursamKader25 ustanın tarifine @Aliömer ustamın sistrmini ilave etmek için çalışıyorum da.
Yorumlarınıza şimdiden teşekkür ederim
Tasarımın bir örneğini görmedim.
Tek tel , çift tel veya üçlüsü.
Güç olarak anlaşılır ifadeyle ne fazlalaştırır nede azaltır.
Sonuç itibari ile gümüş eksi "0-1" dir bu asla değişmez.
Kullanım açısından ikilide olur teklide olur.
Bu benim kendi kanaatimdir.

Mushap

Editör
@ kaynak abi Ustanın aldığı çubuklar 2 mm kalınlaştırmaya çalışıyor .bulursamkader abimizin yazılarında var nasıl birleştireceği yazmıyorum ki tekrar okusun :)
Element özelliği olarak bir sorusu yok anladığım kadarı ile

kaynak

@ kaynak abi Ustanın aldığı çubuklar 2 mm kalınlaştırmaya çalışıyor .bulursamkader abimizin yazılarında var nasıl birleştireceği yazmıyorum ki tekrar okusun :)
İki yapar 4 mm olur bence kafi

mertebe

Aktif Üye
Ustalar gerekeni söylemiş.. Ben de Siyah Elektrik Bandı ile sıkıca bağladım 3 Gümüş teli.. Oyuncakçılarda rüzgar gülü veya şemsiye vb. oyuncak parçası oluyor boru gibi.. Onlardan bulabilirseniz el kundağı olarak daha kullanışlı hale gelebiliyor çubuklarınız.. Saygılar..

Quartz

Yeni Üye
Selamın aleyküm ustalar. Okumuştum @BulursamKader25 ustanın yazdıklarını. Sadece kaynak yazıyordu hatırladığım kadarıyla. Radyatör tamircisi bir abimize gittim kaynatırım ama asit kullanıldığında bozmasın çucuklarını deyince geri adım attım. Elektrik bandı da alternatiflerim arasındaydı ama şöyle bir düşündüm. Bu bant yalıtıcı. Çubuğun maksimum oranda çıplak ve saf kalmalı ilini yapması için diyorum bu yüzden onları da yapmadım. Akıl akıldan üstündür hesabıyla siz ustalara da sordum.
Yorumlarınız değerli benim için teşekkür ederim

Quartz

Yeni Üye
Ustalar gerekeni söylemiş.. Ben de Siyah Elektrik Bandı ile sıkıca bağladım 3 Gümüş teli.. Oyuncakçılarda rüzgar gülü veya şemsiye vb. oyuncak parçası oluyor boru gibi.. Onlardan bulabilirseniz el kundağı olarak daha kullanışlı hale gelebiliyor çubuklarınız.. Saygılar..
Selamın aleyküm ustalar
Çubuğun çalışmasında vücut enerjimiz önemli diye okumuştum yanlış anlamadıysam. Kundağı yalıtkan bir maddeyle yaparsak etkilemez mi?
Bir amatör çubukçu olarak bence en doğrusu anten kısmı hangi maddeyse kundağı da o olmalı veya kundaksız olmalı. Gümüş antene bakır kundak koyarsak gümüşün etkinliğini azaltır bakır çubuğa daha yakın olur diye düşündüm.
Amma çok düşünmüşsün diyeceksiniz belki ama kesin tarifi olmayan bir konu olduğundan yazma gereği hissettim.
Yorumlarınız için teşekkür ederim

Memolii

Aktif Üye
Hızlı yapıştırıcı ile yapıştırın birkaç yerinden görüntü olarakta bozmaz sıvı yapıştırıcısı ve fiş fisi olan yapıştırıcı

kaynak

Siz ne çeşit cubuk yapıyorsunuz?
Boşluk içinmi