Güneş üçgen ?

psh

Bilgili Üye
orası bana göre oldukca tuzaklı biryer dikkat edin derim heryere elinizi atmayın eşkiya işi bu isigin vurdugu yerin tepe kisimlarinda bosluk bakin derim ben 20-25 metre arasi

uçmuş

Süper Moderatör
Süper Moderatör
Burada tokmak harici çubuk ve makina çalışması yaptın mı...
.....
Ekli dosyayı görüntüle 237547
.
Bu üçgen den gelen güneşi.. sabah ilk güneşin vurduğu.. vd akşamın son vurduğu yere kadar olan kısmı takip et nereden nereye kadar mesafe gitti ...

Turko

Uzman
İlk defa böyle birşey görüyorum , genelde minik oyma üçgen ve istavroz lar son noktayı verir. Hatta aynen bu şekilde duran oyma üçgenin anlamı bulunduğu kaya da takla attır yahut kayanın altına bak anlamı taşır bir nevi kumbara gibidir. Senin iş farklı tecrübe ister . Farklı bir versiyon da akşam güneşi ile halka şeklinde düz araziye vuran güneşte zemin altında oda mezarı olanı gördüm. Tecrübe eden ustalar yazsınlar benim yazacak larım deneme yanılma yöntemin den ileri gitmez. Bol şans rast gelir inşallah.

Serbey

Yeni Üye
Meraktan soruyorum yanlış anlamayın, bir başka konuda aynı kişiler aynı şekilde etiketlenmişti, oradan kopyalayıp mı yapıştırdınız, eğer öyle ise pratik zeka ve takip saygıyı hak eder ve her türlü sonuca ulaşır tebrikler. Yoksa mükerrer bir durum mu var?
Bu kadar ustayı bir arada görmek şans işi bence denk geldi yanlış anlaşılacak birşey yok paylaşan arkadaştan da Allah razı olsun

amras

Yeni Üye
Doğal bir oluşum ve rastlantısal bir şekle benziyor ama yine de üçgenle ilgili şu bilgileri iletiyorum:

Tepe noktası yukarıya bakan üçgen yer üstünü, aşağıya bakan üçgen ise yer altını işaret eder. Erkek/Kadın ayrımında aşağı bakan üçgen kadını simgeler. İçerisinde yuvarlak bir kabartma veya oyuk varsa erkeği simgeler. Buraya yakın manzaralı bir noktada ve yer altında kadın mezarı olabilir. Üçgen yukarı bakarsa yukarıda anlattıklarımdan hareketle mezarı yer üstünde (duvar, pencere vs) zaten görürdünüz. İyi günler.

Renix

Bilgili Üye
Allta işaretledigim yerde parçalar kopma sonucu oluşmuş üstten kopup devrilmiş ,zaman la bu şekli almış bölgen saglam lakin çok deforme olmuş işaretler yanıltıcı olabilir dikkatle incelemek gerek

epy

Süper Moderatör
Süper Moderatör
Öncelikle zirve noktada olması gömüyü destekler.yüzeylerin köşeli görünümleri işçilik ve kapama olasılığını akla getiriyor.sabit hacimli yüzeylerin alt noktalarındaki zemine paralel parmak kalınlığındaki yontu görünümler kaya damarları değilse murç işi olarak değerlendirilmeli.bu konuda netlik sağlarsanız doğu istikametli alttaki tandırların habercisidir. yakın çevrede olabilecek oymaları da görmek gerekir. (Bugün 3 eylül 2019 şöyle bi konuları karıştırayım dedim.yaptığım bu yoruma ilaveten üçgen görünümün bulunduğu kaya daha yakından incelenince sol dik kenar ve üst kapama sınırlarının özellikle üst kısmın küçük taşlarla kapama olduğu net görülüyor.önce o noktaları bi açın.)

Son düzenleme:

R00T

Profesyonel
Co Admin
Ekli dosyayı görüntüle 237703
Açık renk düşey blok kayalık alan ve dirsek yapan burun kısım.
Turuncu çizgi yatay zemin sedir yapan kısım
Mavi hat buraya gelen patika yol
Burda bir oyma veya bir işaret olması benim için burayı çok özel sistemli bir gömü kılması için yeterlidir.
Güneşten gelen ışıklar bir kaya kovuğundan sızıp ana blok kayaya yaslı üst üste düşmüş iki kayaya vurması bana göre bir alamettir , sistemdir.Oyma fotoğrafı gördüm bu oyma nerdeydi acaba.Sen bu yaslı kayaların dibinden ana kayaya doğru bir giriş kapak ara bence.Yinede fotoğraflar yeterli değil.Üçgen ışığın yanında ki blok kayanın üst düzlüğünü merak ediyorum.

R00T

Profesyonel
Co Admin
Ha unutmadan yükseklik korkusu olan yada başı dönenler böyle yerlerde çok dikkatli olsunlar .Hem uçurum bölge hem yüksek.Hem çalışma olursa çok aşırı tedbir ekipman ve dikkat gerektirir.Çok net analiz değerlendirmeler tespitler en son istişare sonucu işlem.