güneş vurunca gözüken işaretler

I1B79

Member
Selamun Aleyküm forum sakinleri elimde resim olmadığı için çizim ile tarif etmeye çalışaçağım. Çizimdeki işaretler tahmini 12-15 m yüksekliğindeki bir kayanın alnında ama bu işaretleri güneş vurduğu zaman görebiliyoruz bu işaretler bize ne demek istiyor acaba şimdiden yorumlarınız için teşekkür ederim.

mavikorku

Moderatör
Moderatör
Bir komutan mezarından bahsediyor. Buralar gayet dolu olur, size de X ile ve haçın köşesini kıvırarak yönünü vermiş. Foto olsa bekli sizin görüp bizim gördüklerimiz çıkabilirdi.

AyazEfe

Aktif Üye
%100 eminmisin sadece gunes vurunca gorundugune imkanin yeterse gunes isigini bi engelle bakim isaret bencede bos vikmaz ama gorunusu daha onemlidir ki oyleyse sonucu guzel olur gibine geliyor.

yuans

Aktif Üye
S.a Cümleten..

Resim ile daha iyi sonuç alacağımız daha mantıklıdır. Fakat çizmiş olduğun işaretlerin anlamı;
Maden Hazinesi var. Tünel ile gidebileceğiniz yazıyor. Muhtemel Kütlesi büyük bir kayalık ya da kale gibi çevrili toprak vs. gibi bir şey'in yakınındasın.

tatar26

Süper Moderatör
Süper Moderatör
asker olma ihtimali yüksek ama yardımcı birinci yada 3 lemede 2. işret olarakda karşıma çıkmıştı.. Resim olsa ve çevre fotosu iyi olurdu.

I1B79

Member
resimlerini en yakın zamanda gidip cekicem aslında bölgede cok işaretler var benim bölgeye gitme sebebimde yılanlı magara girişini ararken bu işaretle karşılaştım bölgenin 2 km ilerisinde yıkık kilise var orası işlem görmüş ama dediğim gibi bölge işaret konusunda cok zengin bir yer en yakın zamanda gidip hepsinin resimlerini çeker koyarım buraya

S

sercan33

Misafir
günün 3 vaktinde resimler misin bende yuans gibi düşünüyorum kılıç olması burada tuzaklama yani korunmuş olabilir güneş doğarken öğlen vakti ve gün batımı bu saatlerde resimlersen giriş bulunabilir

I1B79

Member
S.a Cümleten..

Resim ile daha iyi sonuç alacağımız daha mantıklıdır. Fakat çizmiş olduğun işaretlerin anlamı;
Maden Hazinesi var. Tünel ile gidebileceğiniz yazıyor. Muhtemel Kütlesi büyük bir kayalık ya da kale gibi çevrili toprak vs. gibi bir şey'in yakınındasın.
yuans kardeşim dediğin gibi büyük kayalıklar var hatta esas aradığım yer yılanlı magara girişidir ama bulamadım

I1B79

Member
günün 3 vaktinde resimler misin bende @yuans gibi düşünüyorum kılıç olması burada tuzaklama yani korunmuş olabilir güneş doğarken öğlen vakti ve gün batımı bu saatlerde resimlersen giriş bulunabilir
sercan33 tabiki resimlerim ek olarakta profosyenel bir kamera ile 24 saat video çekimi yapmayı düşünüyorum ama biraz zaman alıcak oraya gitmem bir iki haftayı bulur gitmem

sarıkayalar

Bilgili Üye
Gidersen işaret gorunsun gorunmesin fotola kayayı birde orada büyük bir çağıl yığını var onu fotola iyi bak etrafa

sarıkayalar

Bilgili Üye
Hac işaretine iki noktada keşif yapabildiniz bir haçın üzeri yığma iki hac tan hariç kapaklı kaya mezar işi bozan kılıç yön verir buda mesafe demektir