**güzel şeyler var ama ne?**

tatar26

Süper Moderatör
Süper Moderatör
papaz mezarı var derim ben hemde değerli.

Storm

Editör
Ekli dosyayı görüntüle 229926

Mavi ile işaretledigim noktalarda kanal boyunu ölç kanal yönlerinde çıkan sayıyı 70 ile Çarp cıkan sonuç kadar ilerle boşluk bak ustam aradıkların büyük ihtimal orada. Yeşil ile işaretledifim yerde çatallı haç var onun çözümünü tam bilmiyorum ve değişik kısımları var. Sarı ile işarwrledifim yer oda içinde oda ve oturan kisi tarafına eğim verilmiş oraları araştırmakta fayda var benim kafamı karıştıran nokta su siyah ile işaretledigi kısım yönü oradaki emare mi veriyor yoksa baklavadaki eğim mi. Hem o siyah isaretledigim yerin net görüntüsü lazım ve baklavanın içi. Burda birden fazla işaret var kimisi boş ya da değersiz

Storm

Editör
Bir de en sol kösede dikkatli bakıldığında U var sanırım emin olamadım yazmak istemedim ama onu söyleyeyim. Yakınlarda mağara var mi ? Acık mağara

godfather

Member
İlk baktığımda kaplumbağa kabuğu sandım, tek foto ile bilemiyoruz tabi.
Bence oradaki haç işareti yön veya klise yerini tarif ediyor. Civarı incelemek başka işaret bulmak iyi olur. Ustalar daha iyi bilir.

carsambali

Bilgili Üye
Mirkut fatih7979 epy tatar,@gönül-eri bestami Storm Demirdağınkurdu ve diğer ustalarım elleriniz dert görmesin lakin keseleriniz helalinden bol rızık görsün hepinize teşekkür ederim. Akşamları ancak bakabiliyorum bu aralara siteye, değerli yorumları toparlayıp gidince inşaallah çok güzel detaylandırıcam. Çorbada katkıda bulunmak isteyen herkese açıktır konu,inşallah faydalı paylaşımlar olur hepimiz için

Mirkut fatih7979 epy tatar,@gönül-eri bestami Storm Demirdağınkurdu ve diğer ustalarım elleriniz dert görmesin lakin keseleriniz helalinden bol rızık görsün hepinize teşekkür ederim. Akşamları ancak bakabiliyorum bu aralara siteye, değerli yorumları toparlayıp gidince inşaallah çok güzel detaylandırıcam. Çorbada katkıda bulunmak isteyen herkese açıktır konu,inşallah faydalı paylaşımlar olur hepimiz için
Dileğim ki bizim için ettiğin bu duanın 10 külçe altın tenekesi seni bulsun))) Allah işini rast getirsin

BulursamKader25

Yaptigim Yorumlar; Resmi Kazilar İcin Gecerlidir.
Kardasim,
Sana muthis bir egitim firsati cikmis.
Bundan daha iyi bir yer bulamazsin kendini test etmek icin. Ben cubukcuyum diyen burada cubugu konusturmali.
Bu arazide cubukla bosluklari bulamayan ve degerli tespiti yapamayanin daha cok ekmek yemesi gerekir:)))

Soyleneceklerin hepsi soylenmis bu tek resime gore. Yagmur yagis olmadigi 1 gun buradaki herseyin tespitini yapmak biiznillah mumkun.

4 cephesinde de isaretler mevcut.
Kayayi baz al.
Her cepheden 500 metreye kadar git.
Muhakkak yardimci isaretlere denk geleceksin.

Her yeri ve şeyi usulunce resimle.
İlerledikce araziyi gosteren resimlemelere devam et.

Ve yonleri yaz, onemlidir.

Dereyi, derenin catal yaptigi yerleri, catalin ilerisindeki duzlukleri, karşilasacagin tum kayalari incele. Topraga palalel gorecegin bir cok kaya ana kayadir. Etrafini acip gor.
Murc izlerine kadar tespit et.

Kayayi alanin krokisi kabul et.
Buradaki misal 10 isaret var, 5 tanesini araziye oturtsan cozum cok kolay olacaktir.
Hepsi araziye oturmayabilir, oturmayanlarin manasi farklidir. 1 paket cigara bitene kadar belki cozmek nasip olur.

Bu kayanin etrafini biraz daha acin.
Bakin baska isaretler var mi?

Kayann kendisinde degerli tespiti ve horasan tespiti yap.

Arazideki hicbir sey bu krokide oturmuyorsa, bir tanesini bile goremiyorsan
Bu kayada metal uzerinde haritasi yapilmistir. Bu haritada bu kayanin altindaki cepte veya yatayla dikey arasindadir.

Allah cc kolayliklar ihsan etsin. Amin.

Kamhi Leonard

PiSaGoR
Herkese hayırlı forumlar,arkadaşlar tek resimden şikayet ederken tek resim yükleyeceğim mecburen oyüzden şimdiden kusura bakmayın.Burası daha evvel birçok kez gittiğim bölge,arkadaşım bensiz gitmiş bir defasında ve bu kayayı resimlemiş,resim çekmenin önemini bilmediği için tek resim çekmiş bugün bana attı.şimdi,değerli fikirlerinize istinaden genel bir bilgi sahibi olmayı ve en kısa zamanda buraya gidip detaylı resimlednirmeyi ve tüm bilgiler ışığında beraber hareket etmeyi umuyorum.Saygılar....

Ekli dosyayı görüntüle 229855
Buraya bir işlem yapılmadığına dair emin iseniz
Ve bu taş yerinde sabit ise oynamadigindan yine emin iseniz

Özellikle şu baklava dilimini net bir şekilde görecek resim karesi
Göbeğindeki figürü daha net görmek için
Ve taşın diyer yönleri ile
Çevre resimlerini mutlaka isteyin
Kolay gelsin

BulursamKader25 mın ve diğer ustaların dedikleri çok mantıklı ve öğretici... Her fikir her tecrübe okunmuş yaşanmış hayatların süzülmüş özetidir

Gönül_Eri

Moderatör
Moderatör
Kardasim,
Sana muthis bir egitim firsati cikmis.
Bundan daha iyi bir yer bulamazsin kendini test etmek icin. Ben cubukcuyum diyen burada cubugu konusturmali.
Bu arazide cubukla bosluklari bulamayan ve degerli tespiti yapamayanin daha cok ekmek yemesi gerekir:)))

Soyleneceklerin hepsi soylenmis bu tek resime gore. Yagmur yagis olmadigi 1 gun buradaki herseyin tespitini yapmak biiznillah mumkun.

4 cephesinde de isaretler mevcut.
Kayayi baz al.
Her cepheden 500 metreye kadar git.
Muhakkak yardimci isaretlere denk geleceksin.

Her yeri ve şeyi usulunce resimle.
İlerledikce araziyi gosteren resimlemelere devam et.

Ve yonleri yaz, onemlidir.

Dereyi, derenin catal yaptigi yerleri, catalin ilerisindeki duzlukleri, karşilasacagin tum kayalari incele. Topraga palalel gorecegin bir cok kaya ana kayadir. Etrafini acip gor.
Murc izlerine kadar tespit et.

Kayayi alanin krokisi kabul et.
Buradaki misal 10 isaret var, 5 tanesini araziye oturtsan cozum cok kolay olacaktir.
Hepsi araziye oturmayabilir, oturmayanlarin manasi farklidir. 1 paket cigara bitene kadar belki cozmek nasip olur.

Bu kayanin etrafini biraz daha acin.
Bakin baska isaretler var mi?

Kayann kendisinde degerli tespiti ve horasan tespiti yap.

Arazideki hicbir sey bu krokide oturmuyorsa, bir tanesini bile goremiyorsan
Bu kayada metal uzerinde haritasi yapilmistir. Bu haritada bu kayanin altindaki cepte veya yatayla dikey arasindadir.

Allah cc kolayliklar ihsan etsin. Amin.
Ustam Yerlerde ara ara kar olduğunda ve yerler ıslak olduğunda çubukla tespit yapılır mı ? Doğru sonuç verir mi ? Kısa zaman sonra iş başı yapıcamda önemli bu sorunun cevabı benim için :)