Haç ne anlatıyor. Üzerindeki şifreleri gören varmı?

The Thing

C*
Süper Moderatör
Ermeni ustam.
Maşattan yada kiliseden söz öder, var mı etrafta bunlardan @dadas_25 ustam.

kaynak

Yorumlarım resmi kazılar için geçerlidir.
Öncelikle vurgu yaptığı bir alan var.
Mevcut olduğu alanda olabilir? g.batı veya k.doğu bölümlerde ayrı bir yerde olabilir.
Bu alanı kutsadığını ifade ediyor.

The Thing

C*
Süper Moderatör
Bildiğim kadarı ile tek ustam benim aklıma din adamı geldi ama emin olamadım
Ustam mevzular dönmüş alan müsait, sulak alan, ve yaşama elverişli nitekim fotolarla nasıl yola çıkılır, maşat alan sembolümü gerçekten yada yığma, anıt mezar gibi bir kaide mi vardıda sonradan tarumar oldu, bunları hep çalışmalar ortaya çıkaracak diye düşünüyorum.

dadas_25

Süper Moderatör
Süper Moderatör
Öncelikle vurgu yaptığı bir alan var.
Mevcut olduğu alanda olabilir? g.batı veya k.doğu bölümlerde ayrı bir yerde olabilir.
Bu alanı kutsadığını ifade ediyor.
Ustam önemli olan neyi kutsadığı idi. Mezarmı yoksa malzememi tabi her halükarda kilise ile sağlam bağlantısı olan bir alan olduğu gözden kaçmıyor. Bu kesik olan taşın ise kepçeylemi yoksa başka birşeylemi ohale geldiğini bulmak. Zaten taşın yanında sağ tarafta topraktaki taş ta dikkat çektiği için acaba daha önce doğru noktayamı çalışmışlar diye aklımı kurcalıyor.

kaynak

Yorumlarım resmi kazılar için geçerlidir.
Ustam önemli olan neyi kutsadığı idi. Mezarmı yoksa malzememi tabi her halükarda kilise ile sağlam bağlantısı olan bir alan olduğu gözden kaçmıyor. Bu kesik olan taşın ise kepçeylemi yoksa başka birşeylemi ohale geldiğini bulmak. Zaten taşın yanında sağ tarafta topraktaki taş ta dikkat çektiği için acaba daha önce doğru noktayamı çalışmışlar diye aklımı kurcalıyor.
"Işık pencereden gelir ve dışarıda ne olduğunu görebilirsiniz"
Dünyanın sadece bir kapı olarak değil, daha yüksek bir düzeyden gelir?
Yüksek yerlere; ışığa doğru bir gözlem yapalım inş:)
"diğer tarafta" böyle bir anlamıda vardır.

Üç tane iç içe daire var.Haçı içine almış.
Tek daire değil?
Oysaki tek daire içinde kutsal alan diyebilirdik ama bununla yetinmeyip ayrıca kutsadığını ifade ediyor.
Bölgenin hikayesini tam olarak bilmiyoruz fakat o daireler ve haç bize ruhban sınıfından olduklarını hbr eder.

Burada cihaz yardımı malumun şart.
Maxsimum mesafe 100/400 mt fakat hedef 20 mt ötesindede olabilir işte cihaz bu bölümde lazımdır.
Büyük ihtimal mezar.

dadas_25

Süper Moderatör
Süper Moderatör
"Işık pencereden gelir ve dışarıda ne olduğunu görebilirsiniz"
Dünyanın sadece bir kapı olarak değil, daha yüksek bir düzeyden gelir?
Yüksek yerlere; ışığa doğru bir gözlem yapalım inş:)
"diğer tarafta" böyle bir anlamıda vardır.

Üç tane iç içe daire var.Haçı içine almış.
Tek daire değil?
Oysaki tek daire içinde kutsal alan diyebilirdik ama bununla yetinmeyip ayrıca kutsadığını ifade ediyor.
Bölgenin hikayesini tam olarak bilmiyoruz fakat o daireler ve haç bize ruhban sınıfından olduklarını hbr eder.

Burada cihaz yardımı malumun şart.
Maxsimum mesafe 100/400 mt fakat hedef 20 mt ötesindede olabilir işte cihaz bu bölümde lazımdır.
Büyük ihtimal mezar.
Tamam ustam durum anlaşılmıştır. Mekana gidersem inşallah bilgi veririm.

Mal bulanındır

BELKIDE INSANLARIN ELINDE KALAN SON SEY UMUTLARIDI

dadas_25

Süper Moderatör
Süper Moderatör
Ustam mevzular dönmüş alan müsait, sulak alan, ve yaşama elverişli nitekim fotolarla nasıl yola çıkılır, maşat alan sembolümü gerçekten yada yığma, anıt mezar gibi bir kaide mi vardıda sonradan tarumar oldu, bunları hep çalışmalar ortaya çıkaracak diye düşünüyorum.
Ustam bana gelen bilgi ve resimde kısıtlı olunca sadece kısıtlı fikir yürütebiliyoruz. Ama en azından azda olsa bilgi var yoksa tamamen ne arayacağımızı bilmeden gitmekten iyidir.

The Thing

C*
Süper Moderatör
Ustam bana gelen bilgi ve resimde kısıtlı olunca sadece kısıtlı fikir yürütebiliyoruz. Ama en azından azda olsa bilgi var yoksa tamamen ne arayacağımızı bilmeden gitmekten iyidir.
Kesinlikle dadaşım katılıyorum, bahtın açık ola.