Hâdis Köşesi

Gönül_Eri

Moderatör
Moderatör
Arkadaşlar şu güzel köşede münakaşa bizlere yakışmıyor... Rica ediyorum uzamasın... Neticede burası fetva merkezi değil bizde fetva vermiyoruz... Birbirimize saygıyı sevgiyi elden bırakmayalım... Hep define, işaret, sağa git sola git bayıyor içimiz. gönlümüz ferahlasın içimiz açılsın diye açılmış olan şu köşede tatsızlık olmasın...

Gönül_Eri

Moderatör
Moderatör
“Kim inanarak ve sevabını Allahtan umarak Ramazan orucunu tutarsa geçmiş günahları affolunur.” (Buhari, İman, 28) ...... Bu vesile ile tüm arkadaşların Ramazını kutluyorum Rabbim aynı neşe ve heyecanla Bayrama da ulaştırsın :)

Gönül_Eri

Moderatör
Moderatör
"Ümmetimden müflis odur ki, kıyamet günü namaz ve zekâtla gelir. Ama, bu arada sövdüğü şu kimse, dövdüğü bir başka kimse dahi gelir. Bunun üzerine kendisinin hasenatından şuna verilir, buna verilir. Üzerinde haklar bitmeden kendi hasenatı tükenirse, o zaman onların hatalarından alınır kendisine yüklenir. Daha sonra cehenneme atılır.”
(Müslim) ..... Bizlerin çöpçüsünden devlet reisine kadar tamamımızın ruhuna işlemesi gereken bir hadisi şerif.

Gönül_Eri

Moderatör
Moderatör
"Biz mutlaka sizi biraz korku ile, biraz açlık ile, yahut mala, cana veya ürünlere gelecek noksanlıklarla deneriz. Sen sabredenleri müjdele! Onlar öyle kimselerdir ki, başlarına musibet geldiğinde, ‘Biz Allah’a aidiz ve vakti geldiğinde elbette ona döneceğiz’ derler. İşte Rableri tarafından bol mağfiret ve rahmete mazhar olanlar onlardır. Hidayete erenler de ancak onlardır.”(Bakara, 2/155-157).

sandalci14

Operatör
dünyada birini memnun etmek için 9 takla atmak lazım.mesela bir kadına 365 gün seni seviyorum de 'kalan 6 saatte kimi seviyorsun?'' der..öyle bir peygamberimiz var ki bütün peygamberlerin ''bugün ben nefsimin derdindeyim'' ddediği bir anda ''ümmetimi almadan girmem cennete'' diyor.öylede bir rabbimiz varki ''bana bir karış gel,ben sana bir adım gelirim.bir adım gel ben bir kulaç gelirim.yürüyerek gel koşarak gelirim,koşarak gel uçarak gelirim....''diyor. ah ahh...

Mushap

Editör
“Her kim önemsemediği için üç Cumayı terk ederse, Allah onun kalbini mühürler.”Ebû Dâvud, Salât 204, 210, h. no: 1052; Tirmizî, Salât 359, h. no: 500, Cumua 7; Nesâî, Cuma 2, h. no: 3, 88; İbn Mâce, İkamet 93; Dârimî, Salât 205; İmam Mâlik, Muvatta, 1/111; Beyhakî, Sunenu’l-Kubrâ, 3/172; Taberâni, Cumua 20; Ahmed bin Hanbel, 58)eçtiğimiz Cuma vaktinde camide olamadığım için önce kendime sonrada var ise benim gibi o kardeşlerime ithafen

Son düzenleme:

Gönül_Eri

Moderatör
Moderatör
Felak Suresi Anlamı

Rahmân ve Rahîm olan Allah'ın ismiyle.
1- De ki: "Sığınırım o sabahın Rabbine,*
2- Yarattığı şeylerin şerrinden,
3- Karanlığı çöküp bastırdığında bir gecenin şerrinden,
4- o düğümlere üfleyen üfürükçülerin şerrinden*
5- ve kıskançlık gösterdiğinde bir kıskancın şerrinden
Çok Müthiş bir süre özellikle 5.ci son ayeti kerimenin kapsamına bu toplumun malesefki %90 giriyorlar Allahım nasılda bir haset toplumuna dönüştük Ya Rabbim... Sen bizi haseddende hasedçininde şerrinden muhafaza eyle... .