Halka işareti

Erhan48

Aktif Üye
Bu işaretı yağmur yağınca ıslanınca farkettım.daha önce kuru iken kayayı detaylı inceledıgım halde görememiştim.işaretın baktıgı yonde 250 mtre ilerısınde dere var .tam baktıgı yonden ıtıbaren düzlük baslıyor.yamacın bıttıgı duzlugun basladıgı yerde işaret.kaya 2.5x2.5 mtre kalınlıgı 1 mtre. İşaretın capı 15 cm hemen hemen .

kaynak

Yorumlarım resmi kazılar için geçerlidir.
Bu noktada birşey yok birader
Cevreyi gösterir resimler varsa ekleyiniz.

dairenin cap ölçüsü ve baktığı yön bilgileri varmı

Son düzenleme:

Erhan48

Aktif Üye
Bu noktada birşey yok birader
Cevreyi gösterir resimler varsa ekleyiniz.

dairenin cap ölçüsü ve ve baktığı yön bilgileri varmı
Ustam gereklı bilgileri yazdım .cevreyı atamıyorum cünkü hemen anlaşılır.ayıya kovan ısmarlamayalım.dedıgım gıbı işaretın baktıgı yon buyuk bır duzlugun basladıgı yer.yanı yamacla duzlugun başladıgı yer.işaret çapı 15-20 cm arası .bu işaretı tecrube eden ustalarımın yorumlarını beklıyorum .tşkkurler.
Bir dip not :bu işaretten haberım yokken Cubukla altın numunesıyle bu işaretın 40 -50 metre onunde duzlukte altın sinyali aldım.

kaynak

Ustam gereklı bilgileri yazdım .cevreyı atamıyorum cünkü hemen anlaşılır.ayıya kovan ısmarlamayalım.dedıgım gıbı işaretın baktıgı yon buyuk bır duzlugun basladıgı yer.yanı yamacla duzlugun başladıgı yer.işaret çapı 15-20 cm arası .bu işaretı tecrube eden ustalarımın yorumlarını beklıyorum .tşkkurler.
Bir dip not :bu işaretten haberım yokken Cubukla altın numunesıyle bu işaretın 40 -50 metre onunde duzlukte altın sinyali aldım.
yön bilgisi yok doğu yönünemi bakıyor ?

kaynak

Ustam cinci hoca falan mısın sen .nerden bildin ?
Töbe haşa buda nerden çıktı şimdi
Sol tarafda koskoca" ritüel kaynak" yazıyor aşkolsun

Neyse görmezlikten geliyorum o tip hocalara pek sıcak bakmayız tepkim o yüzdendir..

İstikametin doğru fakat bu alanda bir tane nokta olmadığını düşünüyorum ve aralarında sinyal aldığın nokta bunların arasından biri olabilir.
Lakin mesafe biraz uzak geldi bana...

Herşeye rağmen bu işaretin önünde başlarak yine boşluk tespiti yapa yapa o alanı istikamet yönünde yani g.doğu taraflarını
enine boyuna araştır.

Son düzenleme:

Erhan48

Aktif Üye
Töbe haşa buda nerden çıktı şimdi
Sol tarafda koskoca" ritüel kaynak" yazıyor aşkolsun

Neyse görmezlikten geliyorum o tip hocalara pek sıcak bakmayız tepkim o yüzdendir..

İstikametin doğru fakat bu alanda bir tane nokta olmadığını düşünüyorum ve aralarında sinyal aldığın nokta bunların arasından biri olabilir.
Lakin mesafe biraz uzak geldi bana...

Herşeye rağmen bu işaretin önünde başlarak yine boşluk tespiti yapa yapa o alanı istikamet yönünde yani g.doğu taraflarını
enine boyuna araştır.
Birde ustam tespıt yaptıgım yerde 2-3 kişinin taşıyamacagı kadar agır 5-6 tane taş var tahmini 150 kg vardır.o koskoca düzlük tarlada neden orda o kayalar var. Bir yerden yuvarlanma şansıda yok.

kaynak

Birde ustam tespıt yaptıgım yerde 2-3 kişinin taşıyamacagı kadar agır 5-6 tane taş var tahmini 150 kg vardır.o koskoca düzlük tarlada neden orda o kayalar var. Bir yerden yuvarlanma şansıda yok.
Dönem olarak romaya hitap ediyor.
Burayı yani işaret ile kayalık arası tam 49 mt çıkacakmı merak ettim..müsait olduğun ölç.
Bu hakikat olursa noktanda bir kat statü yükselir ve girişli bir yer ile başbaşasın anlamını çıkarabiliriz?