Halka işareti

kaynak

Yorumlarım resmi kazılar için geçerlidir.
Bu kayalığın varlığı bir anlamda senin açından iyi oldu...
İşaret ile kayalık arası ...

İkisi arasındaki parelel cizgi üstünde boşluk baka baka keza değerli kontrol yaparaktan yürünüz inş...
Aradada olma ihtimalini göz ardı etmemek adına bu argeyide gerçekleştirin.

Erhan48

Aktif Üye
Dönem olarak romaya hitap ediyor.
Burayı yani işaret ile kayalık arası tam 49 mt çıkacakmı merak ettim..müsait olduğun ölç.
Bu hakikat olursa noktanda bir kat statü yükselir ve girişli bir yer ile başbaşasın anlamını çıkarabiliriz?
Ustam dogrudur işaretten 200 300 metre batıda bizans mezarları var 5-6 tane kadar. dönem soygunu yemiş .ama ayrıca antik yunan geçmişide var.dediğinizi en yakın zamanda yapacagım yorumlar için cok saolun.

R00T

Profesyonel
Co Admin
Tecrübeye dayalı Eski Bizans işi tecrübemiz.Olurda benzerlik arz eder durum.Bu 21 de olabilir 18 de .

Erhan48

Aktif Üye
Tecrübeye dayalı Eski Bizans işi tecrübemiz.Olurda benzerlik arz eder durum.Bu 21 de olabilir 18 de .
Peki ustam bu tecrube sizi bir yer altı mimarisine mi götürdü, yoksa o herkesin aradığı şeye mi ? ?bu arada Kaynak usta ve sizin verdiğiniz bilgiler gercekten inanılmaz derecede yardımcı olacak.bu işarete sahip olan diğer arkadşlarında bu yorumları okuyup sonuca bıraz daha yaklaşacağına eminim.saolun

R00T

Profesyonel
Co Admin
Bizim tecrübemiz bir tünel ile tekrar işaretli alana ana kaya altına vardı .
Başladığı yere geri döndü yani.

kaynak

Peki ustam bu tecrube sizi bir yer altı mimarisine mi götürdü, yoksa o herkesin aradığı şeye mi ? ?bu arada Kaynak usta ve sizin verdiğiniz bilgiler gercekten inanılmaz derecede yardımcı olacak.bu işarete sahip olan diğer arkadşlarında bu yorumları okuyup sonuca bıraz daha yaklaşacağına eminim.saolun
30
45
49

bu sayılar işaretlerinden çıkıyor
kafan karışmasın diye araştırmana parelel olarak sevk ettim

Son düzenleme:

Erhan48

Aktif Üye
Umarım bu yorumlar hiç silinmez .çünkü yorumların hepsi tecrubeye dayalı .site online kütüphane gibi.

Cemov

Aktif Üye
Töbe haşa buda nerden çıktı şimdi
Sol tarafda koskoca" ritüel kaynak" yazıyor aşkolsun

Neyse görmezlikten geliyorum o tip hocalara pek sıcak bakmayız tepkim o yüzdendir..

İstikametin doğru fakat bu alanda bir tane nokta olmadığını düşünüyorum ve aralarında sinyal aldığın nokta bunların arasından biri olabilir.
Lakin mesafe biraz uzak geldi bana...

Herşeye rağmen bu işaretin önünde başlarak yine boşluk tespiti yapa yapa o alanı istikamet yönünde yani g.doğu taraflarını
enine boyuna araştır.
Usta uzun zamandır g.doğu olayını merak ediyordum. Sen hatırlattın sana sorayım. Bu işlerde en çok g.doğu yönü sonuca yakın yön gibi. Bunun sebebi nedir. Neden özellikle g.doğu.

BulursamKader25

Yaptigim Yorumlar; Resmi Kazilar İcin Gecerlidir.
Altin sinyali aldigin yerde altin yok.
Ya demirdir, ya mineral.

İsaretin sadece halka (daire?) degil.
Bu isareti isla tekrar.
Uzerine biraz alci veya kirec serp
Saat 10-12-14 istikametlerinden 1-2 metre geriden fotografla.
Ne olduguna iyice bakalim.
Birde yukarinda yanyana 2 oyuk var.
Bunlar dogal mi?
İscilik var mi..?

kaynak

Usta uzun zamandır g.doğu olayını merak ediyordum. Sen hatırlattın sana sorayım. Bu işlerde en çok g.doğu yönü sonuca yakın yön gibi. Bunun sebebi nedir. Neden özellikle g.doğu.
soru kısa fakat cevap bir hayli uzundur.
kısa olarak anlatacak olursak,

Bazı hatırı sayılır semboller o tarafdada var
tabi bu sembollerin anlamları var " bir nevi kıble gibi düşün" bazı medeniyet kültürleri bu sembollerin içerekliği sebebiyle o yöne değer vermiştir sahiplenmişlerdir. kendi azizleri bunu savunmuştur düşünerek onlarda takip etmişlerdir.