hangi cihazı kullandınız ve tavsiye edermisiniz

murnid

Member
Ustam bu soyledigini nasil merden temin edecem peki yine burda tuekiyeden herhamgi bi bayisinden almak gerek ben onlara bile guvenmiyorum bu skinti olurmu

mguleryuz

Aktif Üye
sıfırı bulunmayan cihaz bunlar doğuda kalıyorsunuz batı bölgelerinde olsanız bildiğim bayileri söylerdim ama o taraflarda bi bilgim yok bayiler hakkında önceden cihaz bilginiz yoksa aldığınız yerdende eğitim alın

S:W:A:T

Editör
Bu işe yeni başlıyorsanız ben tavsiye etmiyorum . Biraz heyecan insanı yanlış yola itiveriyor dikkat edin . Elinizdeki paradan olmayın . Güzel bir çubukla antremanlara başlayın güzel boşluk mezar açın bi hevesinizi alın cihazı sonra düşünürsünüz . Bu benim fikrim . Çok şükür durum imkan var ama kendşme güvenmiyorum başkalarına güvenmiyorum her zaman araştırmayı ve okumayı çok severim . Kendi imkanlarımla birşeyler başardıktan sonra cihaz aşamasına geçeceğim . Herşey biranda olmuyor . Cihaz bulundurması ayrı kullanımı ayrı zordur :) bildiğin ha belinde silahın var ruhsatsız yada cihazın var :) normalde kesinlikle türkiyede bu cihazı sen taşıyamazsın diye bi kanun yok istediğin gibi gezdirir araştırmanı yapar arabandada taşırsın ama malesef biizm jandarmamız direk alıveriyor ve diyorki git mahkemede ara hakkını :) 2 sene geçiyor yaptığın masrafa yanaraın kaptırdığın cihazamı kaybettiğin zamanamı :) herşey yerinde ve tadında ilerle benim nacizane bi fikrimdir bu . Karar senin hayırlısı olsun inşallah . Bende rover c2 deneyeceğim yer altı radar ama onunla beraber birde toprak altı tarama cihazı alan taramayla deneyeceğim :) almadan denemek şart hocam unutma .

Şirvan

Operatör
Bende cf77 var güzel bir cihaz. Sendeki cihazda güzel ama kullanmasıni bilirsen. Derinlik cismin büyüklüğune hacmine göre değişir.kafa ne kadar büyükse derinlik artar ama sinyal zayıf alırsin bunuda kullandikca anlarsin.yani anlayacağın hangi cihazı alırsan maharet yarısı kullanıcıdanyarısı cihazdandır.

Güllübahçe

Aktif Üye
Sen acemisin pulse den vazgeç pulse ler her yere öter. Cf77 sana uyar fiyatta uygun. Benim cihaz manyak bi şey olsun diyorsan Impact al 5 sene arkana bakma.

ATLI06

Yeni Üye
kardeş bende adrenalin pulse ıd var 18kg yağ tenekesi ve 5 kg yağ tenekesi yan yana koyulu olduğu halde 1,10cm den aldırıyorum ama ayrım yok
haaaaaa diyeceksin 5 kiloluk yağ tenekesi onu cızırtılı görüyo yalan yanlış şekilde

Mirkut

Süper Moderatör
Süper Moderatör
6-7 bin tl yetmez pulse cihaza sana tavsiyem 10 bin 11 bin gibi alıcaksan lorenz x3 x5 x6 2 el bul başka marka alma sana bi tavsiye kimsenin lafınada kanma yerli malı iyidir diye övenlere inanma arkadaşım yerli malı pulselerin ben bildiğim kadarıyla üretilenlerin hemen hemen hepsi fason
Selamunaleykum
Cihazlar konusunda okadar iyi degilim fakat, lorenz z1 icin bitseyler yazmak isterim cihaz almak isteyen kardesin yanilgiya dusmemesi adina.
Bir bahcede lorenz z1 in 80 cm de demir diye algiladigi bir yere sadece aluvminyum cubuga celik temas ettirerek baktim ve tepkiyi kesti mineral oldugunu soyledi. Merakimdan benmi yaniliyorum yoksa cihazmi yaniliyor diye girdigimde 80 cm de gozunu sevdigim mineral cikti. Lorenzin yanilmasi ya kullanici hatasindandi yada minerali yeteri kadar eleyemedigindendi.
Kardesler makine onerisinde bulunurlarsa almak isteyen kardesimizin yanilmamasi adina, kulaktan duyma degilde yeraltinda hangi cihaz kac cm de metali goedugunude yazarsa kendi tecrubeleriyle daha saglikli olur. Bende makro racer var tektek icin hobi olarak aldim, ayrimda okadar iyi degil fakat yuzeydeki metali kacirmiyor.
Selametle

erol

Member
Ya allah askina biride ciksin desinki kardesim su cihazi kullandim kullaniyorum derinlik ve mineral bakimindan gayet guzel tavsiye ederim diye aylardir gozlerim yasardi yazilani cizileni okumaktan heryerde bilgi kirliligi degerli ustalar kullandiginiz onereceginiz bi cihaz yokmu kandirilmaktan ve heybeye para harcamaktan gina geldi eksilerdeyiz yardiiiim...(KARDEŞİM SANA TAVSİYE EDEYİM YÜZEY TARAYICI TEK PARALAR İÇİN MİNELAP GÜZEL BİR CİHAZ DERİNLİK İÇİN EMFAD ODA PAHALI BİRA AMA ELHAMDULİLLAH BEN HİÇBİRİYLE UĞRAŞMIYOM UYDU ÜZERİNDEN ÇALIŞMALARIMI YÜRÜTÜYORUM VE BUNLARIN YANINDA NOVA ALAN TARAMAYI DA SANA TAVSİYE EDEBİLİRİM O BİRAZ GÜZEL VE UCUZ YERLİ MALLARINA SAKIN PARA HARCAMAYASIN SONRA KENDİNE SÖVERSİN:apologetic: SAKIN HAAAA

mguleryuz

Aktif Üye
Selamunaleykum
Cihazlar konusunda okadar iyi degilim fakat, lorenz z1 icin bitseyler yazmak isterim cihaz almak isteyen kardesin yanilgiya dusmemesi adina.
Bir bahcede lorenz z1 in 80 cm de demir diye algiladigi bir yere sadece aluvminyum cubuga celik temas ettirerek baktim ve tepkiyi kesti mineral oldugunu soyledi. Merakimdan benmi yaniliyorum yoksa cihazmi yaniliyor diye girdigimde 80 cm de gozunu sevdigim mineral cikti. Lorenzin yanilmasi ya kullanici hatasindandi yada minerali yeteri kadar eleyemedigindendi.
Kardesler makine onerisinde bulunurlarsa almak isteyen kardesimizin yanilmamasi adina, kulaktan duyma degilde yeraltinda hangi cihaz kac cm de metali goedugunude yazarsa kendi tecrubeleriyle daha saglikli olur. Bende makro racer var tektek icin hobi olarak aldim, ayrimda okadar iyi degil fakat yuzeydeki metali kacirmiyor.
Selametle
arkadaşım dikkat edersen ben vlf dedektör demedim pulse dedektör darbe indiksiyonlu dedektör anlamında yani bu dedektör kategorisinde olan bildiğim cihazlar
minelab gp ve gpx serisi
garret atx
garret sea hunter mark
garret infinum ls
ebinger secon upex
black hawk r3 pi
lorenz deepmax

ve daha bilmediğim pulse dedektör yerli üretim dedektörler vlf kategorisinde ilerleme kaydetti buna lafım yok gayet iyi çalışan dedektör yapan firmalar var ama tekrar ediyorum adam akıllı bi pulse yani sizin bildiğiniz kare başlıklıklı uçurtma başlıklı dedektörlerden daha yerli olarak adam akıllı üreten olmadı bende kullandım bi ara denemek kullanmak için ama sonuç hüsran

arkadaşa gelince bilgili bi kullanıcıdan eğitim almadığı sürece kendisi kaz bul ayar kaz bul ayarla ile öğrenmesi zaman alır
o minerale kazmasıda kullanıcı hatası :) .

dadas_25

Süper Moderatör
Süper Moderatör
Arkadaşlar çubuğu kullanamayan çubuğa la atar, cihazı kullanamayan cihaza laf atar. Çubuğun ilmi Radyesteziye cihazın ilmi de frekans tepkimelerine bağlıdır. Bunların dışında en önemlisi işaretleri görmek ve okuyabilmektir. Herşeyi bildiğini düşünen çok yanılandır. Fakat bunların hepsi gerçektir ve günümüzde kullanılan araç ve gereçlerdir. Bizlerin burada toplanmasının sebebide bilmediklerimizi öğrenmektir.

Gelelim senin konuna sende Jeosonar 3D den bende kullanıyorum ve gayet memnunum. Minerali osiloskoptan ayırıyorum derinlik dersen 3 metreye kadar garantisi varki cismin büyüklüğüne ve başlığın büyüklüğüne göre derinlik değişir. Arızalı olmayan her cihaz iyidir sadece kullanmasını bilmek gerekir. Elindeki cihazı kullanabilirsen başka cihaz almana gerek yoktur. Birde çubuğu kullanıp işaretleri az çok çözersen geri kalan herşeyi burada beraberce çözeiliriz. Sonuçta burası ustaların bilmediklerini öğrenip bildiklerini paylaştıkları güzel ve samimi bir mekandır.

İnşallah yardımcı olabilmişimdir. Allaha Emanet Ol.

murnid

Member
Dadas ustam hata belkide bendedir cihaz yeni ben yeni beceremeyince kul baskasinda bulurya kusuru bendekide boyle oldu galiba ben kendimce yapabildigimi dusunuyorum olmayinca suc makinada oluyor iste bir at nali bir kursun ve birde orak dovulen demir kazik cikardim iki gun once bnlarida merak edip cikardim osiloskopu tam cikarabilmis degilim her ottugu yeri merak edip kazasim geliyor ve yina ayni gun sinyal aldigim bir yeri 1 mt den fazla kazidim topragin her renginden gordum ufak bi metal ciksa tesillim duserdi belki ama cikmadi birsey su mineral olayini tam cozemedim su cihazin puf noktasi varsa hani soyle yap boyle yap diye yonlendirecegin bi durum varsa cok sevinirim ustam saygilar

murnid

Member
Ha birde tarama yaptigimda sadece altin diye tespit edip kazidigimda sigara paketindeki jelatinin cikmasi... O anki psikolojiyi amlatamam e ne olacak tabiko hata makinada ����