Hangi dedektor

arda5959

Yeni Üye
2.el arex 17 dedektörümü yoksa - sıfıra adrenalin coin hunter mı

shovmeks

Member
Şimdi biri tek para arama dedektörü diğeride derin arama diye satılan bir vlf cihaz.
Yüzey arama yapacaksan coin hunter bir vlf onla olur.
Derin arama yapacaksanda pulse bak kendine kardeş.

arda5959

Yeni Üye
ben altın bulmak istiyorum ne olursa toprak altında

Turko

Uzman
Hiç anlamam dedektor işinden.

Mal bulanındır

BELKIDE INSANLARIN ELINDE KALAN SON SEY UMUTLARIDI
Usta altın zahmetli iş boşver gelsen farklı bişey yap mesela doğa fotoğrafcısı ol.. Akarı yok kokarı yok.

shovmeks

Member
ben altın bulmak istiyorum ne olursa toprak altında
Doğal altın mı ?
Doğal altınsa minelabın gpx ve gpz serisi işini görebilir.
Veya garett vs doğal altın da iyi iş yapan makineler var.
Ama en bilineni tabiki minelab.

H. Y. Ş

Member
Ben de arex17 dediğinin çok daha gelişmişi gold finder var ama toprak ayarı epey uğraştırdığı için minelabın en son ürünü olan equinox 800 aldım, inşaallah yarın geliyor. Bu cihazlar vlf dir yani derin arama değildir ama 30x30 luk tenekeyi/metal objeyi 130 cm den gördüğünü gördüm (minelabtan bahsediyorum) mesela 1 tl boyutlu parayı 40 cm den, bileziği 70 cm den alıyor. 12-13 cm çaplı küp içi toplu parayı 80 cm den alır ve ayırır. Şu an siparişlerine zor yetiştikleri bu equinoxun tek tekçilerin tercih sebebi altın sikkenin yanında çöp demir curufları varsa, demir demiyor Garrett, xp deus vs vlf ler gibi... Dedektör almadan ne aradığınıza karar vermelisiniz mutlaka. Hiçbir cihaz diğer sınıfı karşılamaz. Yani vlf var ama 2 metreye bakamazsınız, pulse sistem lazım. Pulse alırsınız ayrım yapmadan sadece metal der. Yapı, oda tespiti için dedektör değil gradiometre, gpr gibi görüntüleme sistemleri tercih edilir... Altın arayacağım ne olursa olsun diyemezsiniz yani, öncelik belirlemelisiniz... Siz arex17 baktığınıza göre bütçeniz fazla değil ama arex17 yi tavsiye edene hiç rastlamadım bilakis kullanıcılardan, aman diyeni duydum. Neyse minelab gpx ve gpz serileri pahalıdır biraz ama equinox daha uygun. Sıfırı 4.750 tl civarı ama 3000-3500 e 2. El garantili bulabilirseniz dua edersiniz. Teknoloji ekibinin cihazları da kullanmayı öğrenince güzeldir... Siz önce ne aradığınıza karar verin kısaca.

H. Y. Ş

Member
Ayrıca equinox 800 minelabın son ürünüdür yani yeni teknllojisidir. Aynı anda 5 frekansla baktığı için diğer tek tek cihazları gibi paslı metalleri farklı derinlikten, altını farklı derinlikten alma handikapı yoktur. Gpz 7000 ile beraber geçen senenin teknllojisidir. Arex 17 sanırım 15-16 senelik üründür. Gpz 7000 farklı sınıftır, daha çok derin ve kütle becerisi güzeldir ama fiyatı 44 bin civarı çok fazladır tabi...

Nil

Engellendi
minelap equinox 800 ,şiddetle tavsiye ederim

mucit

Süper Moderatör
Süper Moderatör
bence bütün makinaların derinlikleri bir biri ile aynı tek farkı eskiye göree bir özellik koyup fiyatı artırmak başka bişey yok birinde bulutut yoktur yeniye koyarlar yada yer belirleme koyarlar fiyatı artırmak için her cihaz kullanıcıdan kullanıcıya değişir önemli olan kullanailmek öğrenebilmek Sese kulağı iyi vermek Sese kulağı iyi verdimi bastığın yeri toprak diyerek geçmessin tanırsın