Hangisini tavsiye edersiniz ustalarım

The Thing

C*
Süper Moderatör
Aga tek tek için dedin mi, dedektörü elinde sallayacaksın 40-50 cm kafi zaten iş görür.
Yok ben olmadı ben aşşalara inecem diyorsan apron tamamdır, o kazıklar toprağı öpecek,
Bana 50-60 cm'den sonrası dedektör biraz fıs geliyor (konumuzun dışı tabi)
:D

Trakyalı81

Yorumlarım 2863 sayılı kanun çerçevesindedir.
@Trakyalı81 ustam peki bu cihaz standart başlıkla ne kadar performans gösterir?
2012 yılında satın aldiğimda 2 adet başlığı standart verdiler. Büyük başlık dediğim standart verilen başlıktır.
Onunda performansı yukarıdaki yazdığım gibi.
Spesifik bir sorunuz varsa, bildiğim kadarıyla cevaplayayım.

@Trakyalı81 ve @gülbahçeli ustalarım teşekkürler yorumlarınız için. Konu günceldir diğer ustaların yorumlarınıda bekliyorum.
Garette 400 i ben de var kullanışlı.. Lakin çok şey beklenilmez 15_20cm.. Bir iki defa arazide dolaştım.. Kenara koydum son noktada kullanmak için.. Cihazlara pek bel bağlamam çubuk şakül var

Beyaz Kaplan

Member
2012 yılında satın aldiğimda 2 adet başlığı standart verdiler. Büyük başlık dediğim standart verilen başlıktır.
Onunda performansı yukarıdaki yazdığım gibi.
Spesifik bir sorunuz varsa, bildiğim kadarıyla cevaplayayım.
@Trakyalı81 ustam daha net sorularım cihazla tecrübeye çıktıktan sonra olabilir. Tabii halen karar verme sürecindeyim. Ace 350, 400i ve 2500 arasında kaldım diyelim.

Beyaz Kaplan

Member
Garette 400 i ben de var kullanışlı.. Lakin çok şey beklenilmez 15_20cm.. Bir iki defa arazide dolaştım.. Kenara koydum son noktada kullanmak için.. Cihazlara pek bel bağlamam çubuk şakül var
@Demirdağınkurdu ustam ben de çubuk kullanmaya çalışıyorum noktalama işleminde dedektörle kontrol etmek üzere bir cihaz seçmeye çalışıyorum ama cihazın artıları olur beklediğimden fazlasını yaparsa ona da itiraz etmem :)

sarıkayalar

Bilgili Üye
Xp gmax2 goldmax farmet2v2 ve minelap öneririm değerli metal bulmak istiyorsanız

Hostia

Moderatör
Moderatör
3 aşağı 5 yukarı aynı. 400i yada fisher derim.

bu yüzey arama dedektörlerinde hep son modelleri öneririm. sebebini çok yazdım yine yazayım. şimdi sen garret ace 400i alırsın 25 cm derine iner. buraya kadar ne varsa zaten topladılar. yeni çıkan garret at max alırsan 40 cm inesin. 25 le 40 arasındaki 15 cm varya orayıda sen toplarsın. yarın garret bir model daha çıkarır oda 50 cm iner oda senin ulaşamadığın yerlere inerek o aradaki 10 cm yi alır. bu iş böyle devam eder gider.

son model alan her zaman avantajlıdır burayı çok gezdiler sözü sana işlemez. öbür türlü daha önce gezilmiş yerlerde bişey bulamassın. bakire yer bulmak lazım.