Harita. Çözüm için yardımlarınızı bekliyorum.

blackpearl

Yeni Üye
Degerli Dostlar, bu sadece belgenin bir bölümü.. belgenin gerçekliği konusunu çizim ve detaylar incelendiğinde değerlendirmenize bırakıyorum.. inceleyip fikirlerinizi paylaşır mısınız?
saygılar[/QUOTE]

[/QUOTE]

Kristof34

DogacıyıZ
Çok basit bir çizimi var. Bana pekte iç açıcı gelmedi :(

murattırosso

Hakimiyet ALLAH 'cc'dır.
Süper Moderatör
basit cizilmis ama kasten yapilmisda olabilir. harita cok guzel full dolu. ama hadi yerini bul bakalim.

Kristof34

DogacıyıZ
Ekli dosyayı görüntüle 73362

Harita üzerinde sağ köşede sizin tarafınızdan silinmiş bir alan var bölge adımı yazıyor orada? Önemli olan bölgenin siz tarafından bilinip bilinmediği ben bölgeyi bildiginizi düşünerek yorumumu yapayım.

1- Kırmızı yuvarlağa aldığım yerde 3 ağaç çizimi var.
2- 3 ağacın üstünde mavi yuvarlağa aldığım yer güneşin ilk ışıklarının düştüğü nokta.
3- Hemen önündeki pembe yuvarlakta bir yapı var. Külliye olabilir cami veya kilise olabilir.
4- Mor çizgi yolu vermiş yolun sol tarafında 2 adet mezar var ancak içi boş gerçek mezar. İçinde yatır veya yapıya göre kilise görevlileri yatıyor olabilir.(yeşil yuvarlak)
5- Yeşil yuvarlağın hemen arka tarafında mavi hat ile böldügüm yer ya mezarlık sınırı ya tarla sınırı bu hattın sonunda sarı yuvarlağa aldığım yerde birbirine eşit simetride yerleştirilmiş ya kaya yada ağaçlar var.

Emanet 3'e bölünerek saklanmış. 1. Emanet sarı yuvarlağa aldığım taş veya agac olduğunu düşündüğüm parçaların en sagındakinin hemen önünde turuncu kareye aldığım yer

2. Emanet bu yapı dediğim külliye cami veya kilisenin hemen üstünde ki turuncu kare alanda

3. Emanet ise haritanın sağ alt köşesinde turuncu kareye aldığım yerde burada bir kuyu olabilir veya yamaç tepe bir yer bu alanı tepeden gören bir yer olabilir.

Mekanı biliyorsanız haritayı bölgenize oturtmak adına yüksek bir yere çıkıp kuş bakışı bakın.

blackpearl

Yeni Üye
Ekli dosyayı görüntüle 73362
Harita üzerinde sağ köşede sizin tarafınızdan silinmiş bir alan var bölge adımı yazıyor orada? Önemli olan bölgenin siz tarafından bilinip bilinmediği ben bölgeyi bildiginizi düşünerek yorumumu yapayım.

1- Kırmızı yuvarlağa aldığım yerde 3 ağaç çizimi var.
2- 3 ağacın üstünde mavi yuvarlağa aldığım yer güneşin ilk ışıklarının düştüğü nokta.
3- Hemen önündeki pembe yuvarlakta bir yapı var. Külliye olabilir cami veya kilise olabilir.
4- Mor çizgi yolu vermiş yolun sol tarafında 2 adet mezar var ancak içi boş gerçek mezar. İçinde yatır veya yapıya göre kilise görevlileri yatıyor olabilir.(yeşil yuvarlak)
5- Yeşil yuvarlağın hemen arka tarafında mavi hat ile böldügüm yer ya mezarlık sınırı ya tarla sınırı bu hattın sonunda sarı yuvarlağa aldığım yerde birbirine eşit simetride yerleştirilmiş ya kaya yada ağaçlar var.

Emanet 3'e bölünerek saklanmış. 1. Emanet sarı yuvarlağa aldığım taş veya agac olduğunu düşündüğüm parçaların en sagındakinin hemen önünde turuncu kareye aldığım yer

2. Emanet bu yapı dediğim külliye cami veya kilisenin hemen üstünde ki turuncu kare alanda

3. Emanet ise haritanın sağ alt köşesinde turuncu kareye aldığım yerde burada bir kuyu olabilir veya yamaç tepe bir yer bu alanı tepeden gören bir yer olabilir.

Mekanı biliyorsanız haritayı bölgenize oturtmak adına yüksek bir yere çıkıp kuş bakışı bakın.
Sayın Kristof34 öncelikle emeğinize sağlık. Haritanın tamamını görseniz. Eminim ki fikirleriniz çok değişecek. Harita Mısır dan Türkiye ye gelen geminin bütün rotasını çizmiş. Burada görülen malzemenin olduğu detay kısım. Harita da 3 dil kullanıldığını düşünüyoruz. 2 tanesini çözdum. Osmanlıca ve ingilizce. Silinen kısımda malzemenin miktarı var. Dudak ucuklatir cinsten. Diğer detaylari kısım kısım paylaşıcam. Ancak gerçek yardımcılara ihtiyacım var ve bu kişi yada kisileri buldugumda o kisiler de nasibini alacak. Yer denize çok yakın. Malum gemi ile taşınmış malzeme. Detayda gösterilen yazılar Osmanlıca ve arapça. Mesafeleri ve konumu veriyor. Zaten balık ve mezarlar ve girişler de çok net kendini gösteriyor. Harita üzerinde verdiği tarihe göre 103 yıllık. Sizlerden yardım bekliyorum. Hem beyin fırtınası hem de ortak arıyorum. Bu kadar net.

Kristof34

DogacıyıZ
Bu tarz sanal ortamlarda kimse kimseye güvenmez nihayetinde bu işler kardeşi kardeşe düsürüyorken hiç görmediğiniz bir kişiye güvenmek ya cesaret yada umutların tükendiği andır. Denize düştüm yılana sarılayım hesabı. Bölge bilinmedikten sonra o kağıt parçasının hi bir önemi yok. Keza doğruluğuna emin bile olamıyorken kimse işini gücünü bırakıp muallakta olan bir maceraya atılacak kadar çılgın olmasın.

Theseus

Member
Malum eşkiyalardan birisinin bu güzergahta gemi soygunu var ve ünlüdür.
Ancak dediğim olay en az 150 yıllık.

Harita orjinal olmalı,üzerinde şifrelemeleri olmalı,deniz gören mağaradan bahsetmeli(ismini söylemiyorum mağaranın).Yer marmara-kuzey ege arasında olmalı.

Sakin Adam

DogacıyıZ
slm. sitemize hoş geldin haritada gidilen rota belli ise hangi bölgeye gittiğide bellidir mısıra en yakın
bölge hatay bölgesidir tabi orası olmayabilirde gemiyle denize yakın yer taşınmış 100 yıl önce o bölge deniz kıyısı olabilir şimdi denizde çekilme olmuş olabilir ve şimdi denizden 5, 10, 20, km uzakta kalmış olabilir bunları iyi araştırıp iyi analiz etmek lazım bu haritanın tamamını görmek lazım bu görünen harita fotokopisi sanırım harita derimi

blackpearl

Yeni Üye
Sn. Kristof dediklerinizde haklısınız. Güven en önemli nokta. Ancak cesaret yada paylaşım olmadan da sonuca ulaşmak çoğu zaman mümkün olmaz. Burada önemli olan ortak noktayı ve amaci bulmak ve güçleri birleştirerek ilerlemek. Haritayı bölüm bölüm gelen cevapların ciddiligine göre paylaşacağım. Gerçek yada doğru olup olmadığını sizlerin görüşlerinize, tecrübelerinize bırakıyorum. Saygılar

blackpearl

Yeni Üye
Malum eşkiyalardan birisinin bu güzergahta gemi soygunu var ve ünlüdür.
Ancak dediğim olay en az 150 yıllık.

Harita orjinal olmalı,üzerinde şifrelemeleri olmalı,deniz gören mağaradan bahsetmeli(ismini söylemiyorum mağaranın).Yer marmara-kuzey ege arasında olmalı.
Harita sarı kağıt (teknik adını bilmiyorum) üzerine çizilmiş ve cok güzel korunmuş. Ekteki fotokopi çekilmiş. Aslının fotosu da mevcut. Harita üzerinde Osmanlıca olarak 1900 lu yıllardaki sehirlerin mevkilerin yerleri ve ebced oldugunu dusundugumuz rakamlar ve toplamlari yazılmış. Malın cinsi, ne şekilde taşındığı ve toplam miktari yazilmis. Yer Karadeniz bolgesi. Mağara deniz gören konumda.bunu hrt ya net olarak islenmis.

beyazzadam16

Bilgili Üye
haritaların üzerindeki işaretler genelde yüzde 90 yüzde 95 doğrudur ustam, bölgeyi bulursunuz işaretleride yerli yerine koyarsınız ama emaneti alamazsınız yada yüzde 100 gerçektir ama içinde sadece haritayı çizenin bildiği bir sistem ve şifre de çözülür yada elden ele dolaşarak yüzde 95 doğru bile olsa değişime uğrayıp son nokta da emanet hiçbir zaman bulunamaz hrita ile def buldum diyenlerin 100000 / 5 doğrudur