Hep beraber beyin firtinasi yapalim mi?

Şirvan

Operatör
S.a üstadlar forumda olan herkes. 2 yıldır çubuk konusunda araştırmalar yapıyorum. Açtığım bu konuda yardımcı olursanız sevirim. Şimdi alan tarama çubuğunu elektronik hale getirmek istersek izleyeceğimiz yollar doğru olur mu?
1)üçgen kare sinus dalga frekans jenaratörü kullannak.
2) bu frekans kutusuna osilatörü dahil etmek.
3)elde edilecek manyetik frekans değerini belirlemek için gaussmetre kullanmak.
4)Devrenin çıkış noktasından önce 9v yükletmek için voltaj regülatörü kulllanmak.
Bu dört bileşeni tek bir devrede toplarsak yapacağı etki ne yönde olur.
Bir elektronikci bu sorularinin cevabini verebilir diye düşünüyorum sonrasında arazide deneme yanilma yöntemi ile testler yapabilirsiniz. Sonuç ları bilgi olarak paylaşırsanız istifade edelim bilgilrinizden

mayhem

Co Admin
Co Admin
Ben çok masraflı olurum baştan söyliyim :200: amcaya söyliyim villanın anahtarını verirse çay partisini orda yaparız :322:

dadas_25

Süper Moderatör
Süper Moderatör
S.a üstadlar forumda olan herkes. 2 yıldır çubuk konusunda araştırmalar yapıyorum. Açtığım bu konuda yardımcı olursanız sevirim. Şimdi alan tarama çubuğunu elektronik hale getirmek istersek izleyeceğimiz yollar doğru olur mu?
1)üçgen kare sinus dalga frekans jenaratörü kullannak.
2) bu frekans kutusuna osilatörü dahil etmek.
3)elde edilecek manyetik frekans değerini belirlemek için gaussmetre kullanmak.
4)Devrenin çıkış noktasından önce 9v yükletmek için voltaj regülatörü kulllanmak.
Bu dört bileşeni tek bir devrede toplarsak yapacağı etki ne yönde olur.
Aleyküm selam kardeşim. Aşağıdaki cihazlar şuan elimde mevcut ve bunlara 5V 2.1 Amper çıkışlı 20.000 mA lik birde PowerBank dahildir. Bunları temin ettim fakat beni yönlendirecek çubukları temin edemedim. Bunları test edebileceğim çubucu nasıl yapacağımı yada çalıştıracak çubuğu nasıl temin edebileceğimden bahsedersen eğer testleri yapıp paylaşmaktan memnun olurum :227:

Tahmini Teslimat Zamanı

Tahmini Teslimat Zamanı

dadas_25

Süper Moderatör
Süper Moderatör
Ah ragıp ustam bu çubukları tamamlamayı bir türlü başaramadım. Belkide çayı atlayıp konuya daldığım için oluyor olabilir :) Sendeki cihazdan alacaktım fakat biraz araştırınca rakım farkından ve bazı etkenlerden dolayı rekanslarda sapmalar olduğunu öğrendiğim için bu cihazları temin ettim. Aklımdaki sistem MFD sistem yapmaktı ama çubuk kısmını hala tamamlayamadım. Yani çubuğu bir türlü tam olarak yönlendiremedim. Hazır bulursam çalışan alan taramalardan birirnin çubuğunu ucuza almayı düşünüyorum.

ragıp

Uzman
Ah @ragıp ustam bu çubukları tamamlamayı bir türlü başaramadım. Belkide çayı atlayıp konuya daldığım için oluyor olabilir :) Sendeki cihazdan alacaktım fakat biraz araştırınca rakım farkından ve bazı etkenlerden dolayı rekanslarda sapmalar olduğunu öğrendiğim için bu cihazları temin ettim. Aklımdaki sistem MFD sistem yapmaktı ama çubuk kısmını hala tamamlayamadım. Yani çubuğu bir türlü tam olarak yönlendiremedim. Hazır bulursam çalışan alan taramalardan birirnin çubuğunu ucuza almayı düşünüyorum.

Allah gölnüne göre versin ustam
allah muaffak etsin

ragıp

Uzman
Ustam böyle bir cihazı çubuklar dahil ne kadara temin edebiliriz ve hangi frekans değerlerini kullanmalıyız.
[h=3]1Hz-65534Hz LCD DDS Sinyal Jeneratör Kare Sawtooth Üçgen Sinüs Dalga Fonksiyonu Frekans (HS) jeneratör çıkış Max 8 MHz[/h]Brand Name: KKMOON ; Display Size: 3.0 - 4.9 Inches ; DIY Supplies: Electrical ; Model Number: Function GeneratorOransal2.5/5 e dayalı2müşteri eleştirileriGeri Bildirim (2)
HEPSİ BU
Electronic DIY Club

US $44.40 / parçaMin. Sipariş: 1 parça

mitology

Member
Teşekkürler ustam. Kullanacağımız frekanslar nelerdir?