Hizmet Meleği (Samsimail)

kabakburgiba

Super Moderator
Süper Moderatör
horoz kısmını bi köşeye koysak konu harika bir bilgilenmeye gidecek.y2j q,kamhi leonard [MENTION=6897]usta[/MENTION]larımın sayesinde.

kabakburgiba

Super Moderator
Süper Moderatör
[MENTION=15213]Y2J[/MENTION] .ustam.

canahmed

Member
Kayıtlı Kullanıcı
Arkadaşlar, 1.si bir melek define işleriyle falan uğraşmaz,yani define bulma da sana yardımcı olmaz,sadece eğer Allah izin verirse seni oradaki tehlikelerden korur.2.si define işlerinde kullanılan horoz bembeyaz olmalı ve en az üç kez ayni yeri işaret etmeli,farzedinki defineyi buldunuz,horoz öyle bırakamazsınız,onu kesip kanıyla kazanacağınız yeri koruma altına almalı ve horozu da bir fukaraya vermelisiniz.bu arada size tavsiyem,ister horoz olsun ister ,kendi emeğimizle buldunuz diyelim,önce ise besmeleyle başlayın,işinizi halledip ayrılmadan önce bulduğunuz yeri birkaç metre geçtikten sonra o yere yönelip,bresmele ile buruc süresinin son üç ayetini okuyum öyle ayrılın,çünkü eğer o yerin ruhani sahipleri varsa,sizi takip edip size ve ailenize huzur vermez.
Son birşey daha ,bazıları sırf define bulmak için davet yapıyor,siz davet de yapsanız nasibinizde olmayan şeyi alamazsınız,öyle olsaydı,havasla uğraşanlar köşelik olurdu.en güzeli,once kendi işinize odaklanmak,sonra boş vakitlerde besmele ve temiz niyetle,araştırma ve bilgiyle bulmaya çalışmaktır

Kamhi Leonard

Operatör
Kayıtlı Kullanıcı
horoz kısmını bi köşeye koysak konu harika bir bilgilenmeye gidecek.y2j q,kamhi leonard @ustalarımın sayesinde.
Eyvallah ustam
Site define platformu olunca
Paylasimlarda ilim gerek isaret gerek çalışma terkibatlari
Gerek teknoloji olunca ki elimdeki cihazlari bile kullanmazken
Nedendir bilmem cihazlara itibar etmiyorum hic bir zaman
bilgimiz dahilinde elimizde ki
Bilgi ve paylasimlari herkes bilgilensin diye ara ara paylasimlarda bulunuyoruz

kabakburgiba

Super Moderator
Süper Moderatör
Arkadaşlar, 1.si bir melek define işleriyle falan uğraşmaz,yani define bulma da sana yardımcı olmaz,sadece eğer Allah izin verirse seni oradaki tehlikelerden korur.2.si define işlerinde kullanılan horoz bembeyaz olmalı ve en az üç kez ayni yeri işaret etmeli,farzedinki defineyi buldunuz,horoz öyle bırakamazsınız,onu kesip kanıyla kazanacağınız yeri koruma altına almalı ve horozu da bir fukaraya vermelisiniz.bu arada size tavsiyem,ister horoz olsun ister ,kendi emeğimizle buldunuz diyelim,önce ise besmeleyle başlayın,işinizi halledip ayrılmadan önce bulduğunuz yeri birkaç metre geçtikten sonra o yere yönelip,bresmele ile buruc süresinin son üç ayetini okuyum öyle ayrılın,çünkü eğer o yerin ruhani sahipleri varsa,sizi takip edip size ve ailenize huzur vermez.
Son birşey daha ,bazıları sırf define bulmak için davet yapıyor,siz davet de yapsanız nasibinizde olmayan şeyi alamazsınız,öyle olsaydı,havasla uğraşanlar köşelik olurdu.en güzeli,once kendi işinize odaklanmak,sonra boş vakitlerde besmele ve temiz niyetle,araştırma ve bilgiyle bulmaya çalışmaktır[/QUOTE [MENTION=23173]canahmed[/MENTION] değerli kardeşim.Buruç suresinin son üç ayetini bir paraf içinde yazsaydın daha açıklayıcı olurdu.ne dersin.

canahmed

Member
Kayıtlı Kullanıcı
Valla üstad,şu an hatırlayamadım,bu bilgiyi bana havascı bir abi vermisti,google dan bakabilirsiniz

Gönül_Eri

Operatör
Kayıtlı Kullanıcı
Hayy horozu batsın 2011 yılında 250 tl beyaz bi hint horozu getirttiydim kayseriden, ferigdi biraz büyüdü horozda farklı renkler çıktı, elimizde patladı horoz :D

Kamhi Leonard

Operatör
Kayıtlı Kullanıcı
Hayy horozu batsın 2011 yılında 250 tl beyaz bi hint horozu getirttiydim kayseriden, ferigdi biraz büyüdü horozda farklı renkler çıktı, elimizde patladı horoz :D
:200:ben bu senaryoyu bır yerden hatırlıyorum :200:
[video=youtube;siXkG6EuJrk]https://www.youtube.com/watch?v=siXkG6EuJrk[/video]

Mirkut

Super Moderator
Süper Moderatör
Bu kerametli meleğin buyruğu ve kumandası altında 4 kumandan melîke bulunmaktadır. Bu kumandanllardan her birinin buyruğu altında 312 melâikeden oluşan 312 sıra Melâike bulunaktadır. Bu Melâikelerin tümü, Rabbin gözü yerinde olan fâni olacaklarla bâki kalacakların isbâtını koruyan melaklerdir. Bu adı çokca anan bir kimseye yukarda adı geçen hizmet meleği inerek yüksekçe bir makam veya rütbe vermiş olur.

Kehmi leonardo ustam yukarida yazdiginiz, fani olanlar tamamda baki kalacaklari aciklayabilirmisiniz, orasini pek anlayamadim. Hakkini helal et
Birde 4 kumandan melek ve 321 melaikenin, bunlarin bu sekilde olduklarinin varliklarini hangi kaynaktan bakabiliriz, yani boyle birsey varmi gercekten. Selametle kal

Y2J

Aktif Üye
Kayıtlı Kullanıcı
Hee şey iyi güzel de
Bu terkibi şirke girmeden, noksansız kim yapıyor yada yapabiliyor. ?
Bu işlerde sakınca şudur. Birincisi yapılan işlemi görevli müvekkil melekten bilirsen bu şirk olur. Sonucu yaratan Allahu teala'dır. Melek aracıdır, vesiledir. Bazı insanlar Hocaya gidiyor. Hoca bir muska yapıyor. O insan sonucu muska'dan biliyor. Bu şirktir.

İkincisi işlemin İslama uygunluğu. Bakacaksın işlemde ayet Esma kullanıldıysa sıkıntı yok. Farklı anlamı bilinmeyen şeyler kullanılıyorsa uzak duracaksın. Kullanılan malzemeye bakacaksın, kan, atlet, saç, kıl, düğüm gibi işler varsa uzak duracaksın. Surelerin ayetlerin esmaların yazımı ve okumlarda sıkıntı olmaz.

Smokin

Moderatör
Moderatör
Son birşey daha ,bazıları sırf define bulmak için davet yapıyor,siz davet de yapsanız nasibinizde olmayan şeyi alamazsınız,öyle olsaydı,havasla uğraşanlar köşelik olurdu.en güzeli,once kendi işinize odaklanmak,sonra boş vakitlerde besmele ve temiz niyetle,araştırma ve bilgiyle bulmaya çalışmaktır[/QUOTE [MENTION=23173]canahmed[/MENTION] değerli kardeşim.Buruç suresinin son üç ayetini bir paraf içinde yazsaydın daha açıklayıcı olurdu.ne dersin.
20. vellâhü miv verâihim müḥîá¹*.
21. bel hüve ḳur'ânüm mecîd.
22. fî levḥim maḥfûż.

Y2J

Aktif Üye
Kayıtlı Kullanıcı
samsimail, ilk yazılmışı,,,,,,,,,,,,,semsemail, semsamail.,lütfen biraz dikkat.(okunuş ve yazılış şekli diye belirtilmesi gerekir.)
Farklı kaynaklarda farklı yazılışları var. Ama ben çogu kaynakta semsamail diye gördüm. Ayrıca bu melek celceletüyye'nin müvekkil dört meleğinden biridir.