Hobi için nokta dedektör

Storm-204

Yeni Üye
pikniğe filan gittiğimizde elimizde bi nokta dedektör olsa sağa sola baksak Nasıl olur sikke için filan beni defineciliğe alıştırır mı? ayrıca jandarma filan görse sıkıntı çıkar mı

Mal bulanındır

BELKIDE INSANLARIN ELINDE KALAN SON SEY UMUTLARIDI
Alttaki 2 konuna istinaden gerekeni bildigine eminim

1773 tarihli Osmanlı parası
Üstündeki tarihi 1773-1774 yıllarına denk geliyor internetten çevirdim o aynı tarihte 3. Mustafa tahttan inip yerine 1. Abdülhamit geçmiş bu parayı hangi padişah bastırmıştır acaba
Storm-204 Konu Dün 11:31 da Cevaplar: 8 Forum: Antik Sikke Soruları
S

Nedir değeri varmıdır
Saolun teşekkür ederim Şu madalyonun bi değeri varmıdır acaba

Storm-204

Yeni Üye
Alttaki 2 konuna istinaden gerekeni bildigine eminim

1773 tarihli Osmanlı parası
Üstündeki tarihi 1773-1774 yıllarına denk geliyor internetten çevirdim o aynı tarihte 3. Mustafa tahttan inip yerine 1. Abdülhamit geçmiş bu parayı hangi padişah bastırmıştır acaba
Storm-204 Konu Dün 11:31 da Cevaplar: 8 Forum: Antik Sikke Soruları
S

Nedir değeri varmıdır
Saolun teşekkür ederim Şu madalyonun bi değeri varmıdır acaba
Yok bunlar vefat eden bi yakının evini boşaltırken çıktı araştırdım hoşuma gitti ama kamu personeliyim elimde dedektör ortalıkta gezemem ama arabaya atsam böyle birşey sıkıntı olmaz heralde

Definecikuzu

Bilgili Üye
Yok bunlar vefat eden bi yakının evini boşaltırken çıktı araştırdım hoşuma gitti ama kamu personeliyim elimde dedektör ortalıkta gezemem ama arabaya atsam böyle birşey sıkıntı olmaz heralde
Bagajda sıkıntı olmaz deniz kenarı yerde oturuyorsan sahilde arama yapabilirsin sahilde dedektörle arama yapmak serbesttir tabi bu saydıklarım faturalı cihaz için geçerlidir faturalı ve garantili bir cihaz sana güven verir lakin sit alanı askeri bölge ve mezarlıktan uzak durma şartı ile

vakko

Çok sevipte Taptığımız Başlara Taç Yaptığımız....
Bagajda sıkıntı olmaz deniz kenarı yerde oturuyorsan sahilde arama yapabilirsin sahilde dedektörle arama yapmak serbesttir tabi bu saydıklarım faturalı cihaz için geçerlidir faturalı ve garantili bir cihaz sana güven verir lakin sit alanı askeri bölge ve mezarlıktan uzak durma şartı ile

Definecikuzu

Bilgili Üye
ustam yalnız benim mersinde akrabalarım var geçen sahilde arama yaparken ihbar olmuş polis gelmiş hiçbir izin vs yoktu polis telsizle üstlerine durumu bildirmiş sıkıntı yaşamamışlar hatta polis benim cihazı eline alıp denedi muhabbet ettik dedi galiba bölgeden bölgeye değişiyor ben bu zamana kadar sahilde arama yaparken cihazına el konulmuş birine şahit olmadım

vakko

Çok sevipte Taptığımız Başlara Taç Yaptığımız....
ustam yalnız benim mersinde akrabalarım var geçen sahilde arama yaparken ihbar olmuş polis gelmiş hiçbir izin vs yoktu polis telsizle üstlerine durumu bildirmiş sıkıntı yaşamamışlar hatta polis benim cihazı eline alıp denedi muhabbet ettik dedi galiba bölgeden bölgeye değişiyor ben bu zamana kadar sahilde arama yaparken cihazına el konulmuş birine şahit olmadım
Bilemem usta kanun ne diyorsa onu paylaştım.Bölge demeyelimde gelen memura göre iş değişebilir garanti olmamak şartıyla.

Definecikuzu

Bilgili Üye

Definecikuzu

Bilgili Üye
Bilemem usta kanun ne diyorsa onu paylaştım.Bölge demeyelimde gelen memura göre iş değişebilir garanti olmamak şartıyla.
ustam mersindeki akrabalardan şunu duymuştum çevreye sıkıntı vermediğin zaman kimse sana karışmıyor birde bazı plajların saatleri varmış sabah 10 dan akşam beşe kadar serbest gibisinden

Definecikuzu

Bilgili Üye
ama amatör birinin kendini en iyi geliştireceği yer sahildir tartışmasız çünkü toprak ayarı yapmayı metallere verdiği tepkiyi en iyi sahilde öğrenir birde büyük ihtimalle suç teşkil etmediği için korkmadan rahat rahat çalışma yapabilir tabi sahile gitmeden kolluk kuvvetlerinden tam bir bilgi alınıp o şekilde hareket edilmesi çok daha iyi olur

uçanhollandalı

Süper Moderatör
Süper Moderatör
Plajda kayıp değerli eşya arayanlarla ormanda,dağda bayırda define/antik obje arayanlar insanların nazarında aynı değildir.Defineci kaçak göcek,gizli saklı yasak işler yaparken,plaj arayıcısı insanların gözü önünde arama yapar.
Nerede arama yaptığın anında seni kategorize eder.
Kolluk kuvvetleri bile arazide yakaladığı defineciye yaptığı muameleyi plajda arama yapan kişiye yapmaz.