Hobi için nokta dedektör

Definecikuzu

Bilgili Üye
Plajda kayıp değerli eşya arayanlarla ormanda,dağda bayırda define/antik obje arayanlar insanların nazarında aynı değildir.Defineci kaçak göcek,gizli saklı yasak işler yaparken,plaj arayıcısı insanların gözü önünde arama yapar.
Nerede arama yaptığın anında seni kategorize eder.
Kolluk kuvvetleri bile arazide yakaladığı defineciye yaptığı muameleyi plajda arama yapan kişiye yapmaz.
@vakko ustam sadece yönetmeliği söyledi aslında dediği gibi aramaya çıkılmadan önce kolluk kuvvetlerinden bilgi alınsa hiçte fena olmaz

Karabulut

Operatör
Dedektörle arama yapmak zevkli oluyor ustam babam hiç sevmez dedektörü bir gün gittik dedektör öttü biryere babam dedi şimdi 5 -10 cm dedir dedim baba derin bu en az bir metre yok dedi oğlum neyse babam biraz eşeledi toprağı yok bir karış iki karış yok ?oldu sana 50 santim halen sinyal var en son dedi yürü oğlum hava soğudu bıraktık

Definecikuzu

Bilgili Üye
Dedektörle arama yapmak zevkli oluyor ustam babam hiç sevmez dedektörü bir gün gittik dedektör öttü biryere babam dedi şimdi 5 -10 cm dedir dedim baba derin bu en az bir metre yok dedi oğlum neyse babam biraz eşeledi toprağı yok bir karış iki karış yok ?oldu sana 50 santim halen sinyal var en son dedi yürü oğlum hava soğudu bıraktık
uyku girmez gözüme

Karabulut

Operatör
Tarla sürülürken köten kırılmış kayaya takılmış ona sinyal veriyormuş megerse altın dedi degerli dedi degersiz dedi çelik dedi

Garip_sk

Aktif Üye
Nesandiydin
Bolkepce lokantisimi
Elinoglu 10 milyon verip sponsor olup 100 milyonluk mal kaldiriyii 3 binlik makinanla sana yedirirlermi gomuyu
İyiki Türkiye de aramayacağım ustam, hobidaşların Allah yardımcısı olsun arazi şartlarında zaten yeterince uğraşıyorlar birde bunlar çıkıyor