Hocalarım nedir bu?

Kullanıcı

Moderatör
Moderatör
Phoenix dediğiniz tam olarak nedir hocam? Google'da elle tutulur bişey bulamadım

Bizdeki Simurg ve Anka kuşunun Yunan mitolojisindeki karşılığı bu kuş. sadece dilinin dışarı çıkmış olmasından yola çıkarak bunun kuş değil ejderha olduğunu söyleyebilirim. yanılabilirim. Hiçbir anlatıda Simurg ve Anka'nın dili yoktur.

Sevgiler.

Mcintimar

Yeni Üye
Phoenix yani zümrüdü anka kuşu küllerinden yeniden doğar. Beklet elinde doların ömrü bitince yeni paraya geçicekler sembolüde phoenix olacak belki biraz değerlenir mitolojik bir şey sen kuşu bırak yazıya odaklan nerde buldun orda kimler yaşamış
Hocam öncelikle ilginiz için teşekkür ederim, öncesinde ermenilerin yaşadığı bir köy. Ermeniler yıllarca yerleşim yeri olarak kullanmış sadece bu kadarını biliyorum.
Köyün eski adı da ermenice

Ayrıca arkasında tam olarak VATIS yazıyor, V harfinin sağ üstünden T ye kadar çizgi uzanıyor.

Son düzenleme:

edirne22

Editör
phonix kuştur, bu bildiğin sürüngen.
bu resmin ejderha olduğu apaçık belli.

bu bir düğme, VATIS da düğmenin markası olabilir.
zira el işi değil, makina işine benziyor. resim çok muntazam...

Mcintimar

Yeni Üye
phonix kuştur, bu bildiğin sürüngen.
bu resmin ejderha olduğu apaçık belli.

bu bir düğme, VATIS da düğmenin markası olabilir.
zira el işi değil, makina işine benziyor. resim çok muntazam...
Hocam makina işi demişsiniz, yani bu sizin düğme diye tarif ettiğiniz şeyin tarihi birşey olma ihtimali kalmıyormu?

edirne22

Editör
makineden kastım seri üretim olma ihtimali.
yoksa makine de tarihi olabilir mesela 1700 yılından kalma bir ingiliz asker ceketinin metal kopçası tarihidir.
yaka rozetine de benziyor...

tabi bunlar ihtimal, yoksa benim dediğin kesin doğrudur diye bişey yok.
bana seri üretim makine baskısı gibi geldi. arkasındaki yazı olan yeri vs...

zira bu topraklarda ejderha resmi vb. hiç görülmüş duyulmuş şey değildir. çin'de sürüsüne bereket vardır. tarihi ise Çin işidir...

Mcintimar

Yeni Üye
makineden kastım seri üretim olma ihtimali.
yoksa makine de tarihi olabilir mesela 1700 yılından kalma bir ingiliz asker ceketinin metal kopçası tarihidir.
yaka rozetine de benziyor...

tabi bunlar ihtimal, yoksa benim dediğin kesin doğrudur diye bişey yok.
bana seri üretim makine baskısı gibi geldi. arkasındaki yazı olan yeri vs...

zira bu topraklarda ejderha resmi vb. hiç görülmüş duyulmuş şey değildir. çin'de sürüsüne bereket vardır. tarihi ise Çin işidir...
Anladım hocam çok teşekkür ederim, bunu çıkardığım yerin altından yanmış küp parçaları çıkıyor. Devamında ise, çok yoğun bir kil tabakayla ve aşırı pis bir kokuyla karşılaştım. Devam etmelimiyim?

edirne22

Editör
kil tabakası önemli, ama birşey bulunması için değil daha ziyade orasının eşilip eşilmediğini anlamak için önemli.
eğer kil tabakası yanları ile bir uyum içindeyse, ve hiç kazılmadıysa, içinde başka çer çöp yoksa, safi kilse, o zaman hiç kazılmamış bir yer olduğunu anlarsın.
toprak katmanları bozulmadıysa eşelenmemiştir, bozulduysa, tabakalar bir birine karışmışsa o zaman kazıldığı anlaşılır.
sen de böyle biraz kazıp bir bak bakalım o kil katmanı etrafı ile uyum içinde mi, yoksa o yatay tabaka bozulmuş mu...
ona göre karar verirsin.
koku hakkında bişey diyemem, kil katmandan su geçmemiş ve zamanla çürüyen şeylerin sıvısı kilin üstünde kalmış, onlar kokmuş olabilir.

acemi 55

Bilgili Üye
Madalyona benziyor ama üzerindeki simgelerin anlamini çözemedim sanirim önemli kişilere verilen bir şey

ANADOLU

Yeni Üye
yakaya takılan rozettir. arkasındaki iğnesi de bunun kanıtıdır