Horasan

Alacaatlı

Member
jeolog üstad bu radyosyon kan tahlilinde çıkarmı varmı yokmu diye

jeolog

Co Admin
Co Admin
Sen mor otesi isik yappmayi ogrenirmisin youtube da vardir anlatimlari. Bu isigi bu tasin uzerine tutttugunda farkli bir renk isildamasi yapar karanlikta. Mor otesi isik testi ile mineralin radyoaktif olup olmadigini netlestirelim derim.
Sonra da tibbi mudahale gerekip gerekmedigi ile ilgili bir acil servise gidilebilinir.

Alacaatlı

Member
jeolog üstad valla nette yaptıkları gibi ışık yaptım tam UV olmadı ama yinede ile yaradı gibi herhangi bir parlama yok senin dedigin parlama fosforlu gibi yansıma yapar dedin anladığım bunda aynı mad görüntü var parlama yok anladığım ... (Anlamadığım ise siyah odun külü ne benzeyen siyahlık çakıl taşları ile yapılmış gibi duran harç görüntüsü ?)

Nihat k

Aktif Üye
Sen mor otesi isik yappmayi ogrenirmisin youtube da vardir anlatimlari. Bu isigi bu tasin uzerine tutttugunda farkli bir renk isildamasi yapar karanlikta. Mor otesi isik testi ile mineralin radyoaktif olup olmadigini netlestirelim derim.
Sonra da tibbi mudahale gerekip gerekmedigi ile ilgili bir acil servise gidilebilinir.
jeolog hocam yardımcı olurmusun bu taş yeni kazılmış bir yığma da buldum güneşi görünce çatlamıştı dışı kabuk kabuk tu ici macun gibi yumuşak kokuyor birde esans gibi Ekli dosyayı görüntüle 181172Ekli dosyayı görüntüle 181173Ekli dosyayı görüntüle 181173Ekli dosyayı görüntüle 181174

jeolog

Co Admin
Co Admin
@jeolog hocam yardımcı olurmusun bu taş yeni kazılmış bir yığma da buldum güneşi görünce çatlamıştı dışı kabuk kabuk tu ici macun gibi yumuşak kokuyor birde esans gibi Ekli dosyayı görüntüle 181172Ekli dosyayı görüntüle 181173Ekli dosyayı görüntüle 181173Ekli dosyayı görüntüle 181174
bu tasin oldugu konunu daha evvel gormustum. Inan ne oldugunu bilmiyorum daha evvel hic gormedim. Mantigima en yatkin olani da icinde bulundugu tabaka olan 'şeyl'in olusumu esnasinda bu yapi bir sebeple olusmus. Bunun ne oldugunu anlamak icin bir universitede jeokimyacilara sordurman olurdu.

ragıp

Uzman
@Alacaatlı
ustam, bu iş gemelog işi bizi aşar
tahminim, volkanik bir kayaç olmalı
göründüğünden daha ağır, yoğun, sert bir malzeme olmalı
renklilik olarak riyolite benziyor
süs eşyası, takı tasarımı, işlemesi yapanlar için güzel bir malzeme olabilir

selametle

Alacaatlı

Member
@Alacaatlı
ustam, bu iş gemelog işi bizi aşar
tahminim, volkanik bir kayaç olmalı
göründüğünden daha ağır, yoğun, sert bir malzeme olmalı
renklilik olarak riyolite benziyor
süs eşyası, takı tasarımı, işlemesi yapanlar için güzel bir malzeme olabilir

selametle
ragıp üstad videodaki kayayı sormuştum yorum onun için miydi degerli yorumlarınız için teşekkür ederim