Içimizdeki kolluk güçleri

BulursamKader25

Yaptigim Yorumlar; Resmi Kazilar İcin Gecerlidir.
Rızık mızık bunları geçiniz, eğer ermeni ve rum gömüleri arıyorsanız diyecek bir şeyim yok ama çoğu kişi eski medeniyetlerden kalanları arıyor ve tarihi eserlere zarar veriyor bu da çok büyük bir suçtur o eserlerin kaçırılması çok daha büyük suçtur. Tarihi eser bulup bunları satan kişinin teröristten farkı yoktur, bunlar vatan hainidir. Çünkü o satılan eserlerin gideceği yer yurt dışı.
Tamamen duygusal, ilmi ve dini geçerliliği olmayan hükümler ihtiva eden bir kanaat.
Hiçbirisine katılmıyorum.

Lütfen bu yazıma istinaden bana cevap yazmayınız.
Buna böyle inanıyorsanız YENİ KONU AÇINIZ. Ve orada tartişmanıza devam ediniz.
Bizde orada düşüncelerimizi ve bildiklerimizi paylaşırız.

toyalp

Bulaşan mazlumun ahıdır.Kainat bu yükü kaldıramaz.
Süper Moderatör
Rızık mızık bunları geçiniz, eğer ermeni ve rum gömüleri arıyorsanız diyecek bir şeyim yok ama çoğu kişi eski medeniyetlerden kalanları arıyor ve tarihi eserlere zarar veriyor bu da çok büyük bir suçtur o eserlerin kaçırılması çok daha büyük suçtur. Tarihi eser bulup bunları satan kişinin teröristten farkı yoktur, bunlar vatan hainidir. Çünkü o satılan eserlerin gideceği yer yurt dışı.
Tarihi eser işinde ermeni rum veya başka bir medeniyetin farkı yoktur. Eser eserdir ve hangi eser olursa olsun muhakkak yeri müzedir. Müze sana ait payı zaten hesabına yatırmaktadır. Bizim konumuz şuan kolluk kuvvetleridir. Defineci vatansever insanlara terör veya vatan haini yakıştırması tartışılmaz bir şekilde kesinlikle ve kesinlikle kabul edilemez. Lütfen konuyu iyi okuyun ve ona göre yorum yapın. Saçma sapan fikirlerinizi gidin vatan hainlerinin nutuk attığı yerlerde kusunuz. Hiç kimse Define Sohbeti ailesinin bireylerini illegal konularda zan altında bırakan cümleler kurmaya hakkı yoktur. Bizim buradaki amacımız zaten bilinçli defineciler yetiştirmek ve bu iş hakkında bilgisi olanları koruyucu ve bilinçli davranmasını sağlamaktır. Bu bir uyarıdır. Devam etmesi durumunda gereken cezai işlemin yapılacağından kesinlikle kuşkunuz olmasın. Hayırlı forumlar

DİVANE

Moderatör
Moderatör
toyalp ustam ağzına sağlık kolluk kuvvetinin ne olduğunu şimdi anlamıştır saygılar

EdinorogPegas

Yeni Üye
BulursamKader25 Super Moderatör Kardeşim - DEVLET, DEVLETÇİLİK, DEVLETİN KORUNMASI, TEHLİKE ARZEDEN DURUMLARIN DEFEDİLMESİ ve Devletin bunun için aldığı önlemler konusuna size hiç katılmıyorum. Burada Politik bir tartışma açmak istemiyorum ama gerçek budur ki, DEVLET, özelliklede "Milletini düşünen DEVLET" dediğiniz şey sadece bir misaldan ibaretdir. Vatan, Bayrak, Güçlü devlet gazı her devletin milletlerine veriliyor. Oysa gerçekde olan KAPTALİST SINIRLAR ve onun içindeki biz KÖLELERİZ.. Oysa Gerçekde olan Dünya haritası koca bir çayır, Haritadaki devletler - Çiftlikler, Yönetenler(Devlet Başkanları) - Çobanlar, Kapitalistler - Çiftlik Sahipleri, bizlerse ordakai HAYVANLARIZ..Ben Yıllarca Politik eğiti almış biriyim ve Politikada öğretilen ilk şey POLTİKACININ - Dini, Milliyeti, Devleti olmaz. Politikacının Yalnız Politikası olur. Bunlar aslında bariz göz önündeler, lakin Kapitalist öğretiler ve Demokrasi saçmalıkları insanları kısmi robotlaşdırdığı için Zombi Topluluklar olarak dolaşıyoruz. Bu öğle bir müthiş ayarlanıp, tasarlanmış sistem ki, burada Çoban Köpeğinede gerek yok. Sürü Psikolojisine sahip değilseniz Sürü kendisi sizi dışlayacaktır. Mesela şimdi benim bu fikirlerime hepinizin karşı geleceği gibi. Son bir şey ! DEVLETLER, MİLLETLER SAÇMALIKTIR. DÜNYA TÜM İNSANLARIN, VE DÜNYANIN HER YERİ TÜM İNSANLARA AİT. SAHARADA Çölde kavrulan afrikalılarda Maldiv gibi cennet yerleri görmek ister. Peki MALDİVLİLERİ MALDİVLİ SOMALİLİLERİ SOMALİLİ Yapan şey nedir?
Saygılar!

Son düzenleme:

BulursamKader25

Yaptigim Yorumlar; Resmi Kazilar İcin Gecerlidir.
BulursamKader25 Super Moderatör Kardeşim - DEVLET, DEVLETÇİLİK, DEVLETİN KORUNMASI, TEHLİKE ARZEDEN DURUMLARIN DEFEDİLMESİ ve Devletin bunun için aldığı önlemler konusuna size hiç katılmıyorum. Burada Politik bir tartışma açmak istemiyorum ama gerçek budur ki, DEVLET, özelliklede "Milletini düşünen DEVLET" dediğiniz şey sadece bir misaldan ibaretdir. Vatan, Bayrak, Güçlü devlet gazı her devletin milletlerine veriliyor. Oysa gerçekde olan KAPTALİST SINIRLAR ve onun içindeki biz KÖLELERİZ.. Oysa Gerçekde olan Dünya haritası koca bir çayır, Haritadaki devletler - Çiftlikler, Yönetenler(Devlet Başkanları) - Çobanlar, Kapitalistler - Çiftlik Sahipleri, bizlerse ordakai HAYVANLARIZ..Ben Yıllarca Politik eğiti almış biriyim ve Politikada öğretilen ilk şey POLTİKACININ - Dini, Milliyeti, Devleti olmaz. Politikacının Yalnız Politikası olur. Bunlar aslında bariz göz önündeler, lakin Kapitalist öğretiler ve Demokrasi saçmalıkları insanları kısmi robotlaşdırdığı için Zombi Topluluklar olarak dolaşıyoruz. Bu öğle bir müthiş ayarlanıp, tasarlanmış sistem ki, burada Çoban Köpeğinede gerek yok. Sürü Psikolojisine sahip değilseniz Sürü kendisi sizi dışlayacaktır. Mesela şimdi benim bu fikirlerime hepinizin karşı geleceği gibi. Son bir şey ! DEVLETLER, MİLLETLER SAÇMALIKTIR. DÜNYA TÜM İNSANLARIN, VE DÜNYANIN HER YERİ TÜM İNSANLARA AİT. SAHARADA Çölde kavrulan afrikalılarda Maldiv gibi cennet yerleri görmek ister. Peki MALDİVLİLERİ MALDİVLİ SOMALİLİLERİ SOMALİLİ Yapan şey nedir?
Saygılar!
Kıymetli Kardaşım,
İnsanları düşüncelerinden dolayı yargılamam. Yeter ki hakaret ve kötü sözler olmasın.
Bu nedenle toplumun her kesiminden ve inanç gurubundan arkadaşım vardır.

Elbette söylediklerime katılmayabilirsiniz. Bu sizin en doğal hakkınız.
Yaşım 50. Kaç kitap okudum bilmem, saymam. Hala okurum.
Sözlerimiz bakış açımızı ve inancımızı yansıtmaktadır.
Elimde Kuran ve Sünnetin haricinde bir ölçü tutmuyorum.
Bildiğim ve idrak ettiğim ölçüde de; bu 2 ölçüye aykırı olmamak üzere yaşayıp düşünmekteyim.
Eksikliklerim çoktur. Bilerek yaptığım hatam azdır.
15 senem devlette geçti. 17 senedir de özelde çalışmaktayım.
Yukarıda yazdıklarınıza katılmam mümkün değil. Kaynağına da inip tartışmaya sebep olmak istemem.
Tartışmayı da hiç sevmem zaten.
Ben mutluluğu yakalamış mutlu bir adamım. Halimden memnunum anlayacağınız.
İnsallah tüm insanlık mutlu olacağı bir düzene ve güne kavuşur.
Hürmetlerimi Sunarım.

uçmuş

Süper Moderatör
Süper Moderatör
Konu başka yere gitmiş arkadaşlar ...ben konuyla alakalı olanı söyleyeyim ...konuyla alakalı sayı 4 tü ya .şimdi o sayı 6 olmuştur haberiniz olsun ....

uçmuş

Süper Moderatör
Süper Moderatör
Konu başka yere gitmiş arkadaşlar ..benkonuyla alakalı olanı söyleyeyim ...konumuzla alakalı sayı 4 tuya şimdi bu sayı 6 oldu haberiniz olsun

28karayel28

Moderatör
Moderatör
Slm arkadaşlar .öncelikle define aramak suç değil. Kaçak kazı ve eser kaçakçılığı suç .Görüşümce devleti yönetenlerin define aramayı desteklemeleri ilgili kurum ve eğitici okul tarzı eğitici yerleri faaliyete geçirerek ,kaçak kazı ve eser kaçakçılığı ,arayıcı arasında cinayet ,kaçak kazı sırasında ölümlü olaylar gibi bir çok faktörü ortadan kaldırması gerekmektedir. Forumda yüzlerce muhbir, istihbaratçı olabileceği gibi hemen yanı başımızda takıldığımız muhtelif yerlerde de olabilirler, en doğal hakları ,işleri, görevleridir. Bu yasa kanun değişmediği sürece hiç bir adli vakanın önüne geçilemeyeceğini düşünüyorum. Devlet işini yapacak yakaladığını adli mercilere sevk edecektir. Madur ise yine kendi vatandaşı olacak toplumda suçlu sayısı artmaya devam edecektir.Devleti yönetenlerin bu yönetmeliği gözden geçirerek yeniden düzenlemesi gerekmektedir. Bu yönetmeliğin yine Görüşümce devletin vatandaşını suç işlemeye teşfik ettiğini düşünüyorum, dedektör ve bir çok yer altı cihazlarının vergi dahilinde alımı, satımı serbestken bu tür cihazlarla arama ,tarama faaliyetleri yasaklanmıştır. Suç teşkil etmektedir. Devlet defineciye eğitici ve öğretici olmalı bilinçsiz kazı tahribatı ve kaçakçılığı önlemelidir. Defineciyi madur etmeden hakkını vermeli yol göstermeli ülke ekonomisine katkıda bulunmasını sağlamalıdır. Topraktaki hiçbir saklı şeyin kimseye faydası yoktur. Hatam kusurum olduysa af ola.Saygılar sevgiler

meratan

Aktif Üye
Selamün aleyküm
Arkadaşlar şunu bilmek lazım devlet definecilik için özel önlem almak istesin hiç kimse bir kazma vuramaz.Bu bile işin rengini devlet bazında belli ediyor.Ayriyeten biraz araştırdım.Dünyanın bir çok yerinde yasak hatta bir çoğunda cezalar çok ağır.Sanıyorum. uluslararası anlaşmalar var.
Zaten arkadaşlar serbest olsa bu kadar heyecanlı ve zevkli olmaz..

Bence böyle iyi.Polisimizi askerimizi ve devletimizi seviyoruz.
İşleme devam arkadaşlar .
Sikinti yok
Saygılar