İfritlerin Malı kaydırması!(çay koyun sohbet var)

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Kamhi Leonard

PiSaGoR
@Khamhi Leonard ustam kurbaga arı rivayetlerini de sonradan öğrendim bende toplasaydık mı diyosunuz :)) Hocanın dediklerine ne diyosunuz ustam varmı doğruluk payı kara saplı bıçak daire falan :)
ben onu kemık saplı pıcak bılıyorum :)
ıkıncı olarak çember kurmak işi kolay deyıl
en ufak bır hatada cemberı kuran kısı veya cemberdekı bır tek kısının yapacagı bır hata
cemberdekı her kısının hayatına mal olur

temız abdestlı gorecgı hıc bırseyden korkmayacak
tum olacak olayları gormezden gelecek
dunyevı hıc bırsey aklından gecırmeyecek vs.vs.vs.
gıbı temkımler soz konusu

Kamhi Leonard

PiSaGoR
Cinler ifritler kurmabağa kaplunbağa eşşek arısına kedi köpek şekline dönüşürler ama gözlerinden belli olur ne oldukları sıya yılanda olurlar zahten gerçek şekilde görmek imkansız onları
yanlıs bılgı Safakk kardesım arı esege kurbaga kaplumagaya esek kedıye kedı kopege donusmez

tılsım ne uzerıne yapılmıs o olarak gorunur
arıysa arı cekırgeyse cegırge yılansa yılan kurbagaysa kurbaga
olarak grursun
muhım olan hapsedılen yerı acmadan gereklı onlemlerını alıp
mudahelede bulunman
yapılacak ıslemı yaparsın bırde yılan gercekyen yılan cıkar işte korkanlar ıcın ozaman zor dakılalar baslar :)

bartra

Member
ben onu kemık saplı pıcak bılıyorum :)
ıkıncı olarak çember kurmak işi kolay deyıl
en ufak bır hatada cemberı kuran kısı veya cemberdekı bır tek kısının yapacagı bır hata
cemberdekı her kısının hayatına mal olur

temız abdestlı gorecgı hıc bırseyden korkmayacak
tum olacak olayları gormezden gelecek
dunyevı hıc bırsey aklından gecırmeyecek vs.vs.vs.
gıbı temkımler soz konusu
Anladım ustam oraya dönüp dolaşıp gelirler bizimkiler en son kepçe kanaatine varmışlardı daha ilgilenemedik daha hoca da götürmedik ondan başka hicbiseyi aklindan gecirmemek de çok güç gercekten kolay bi iş değil dogrusu bilgilerine ve emeklerine tesekkur ederim ustam cansın

Keskingöz

Tüm Yorumlarım, Resmi Kazılar İçin Geçerlidir.
Süper Moderatör
Ustam zaten sabit olan tecrübedir. Lakin Kuran-ı Kerim yorum yada düşünce kabul etmez. Kesin emirdir ve bu emirleri düşceleriyle kirletmeye çalışanlarda direkt olarak Allahın emirlerine fesat karıştırarak dinden çıkarlar.

Buda büyü hurafedir diyen din cahili insanlar için Allah-u Tealanın Kuran-ı Kerimde belirttiği ayetlerdir.

Felak, 113/1-5: "De ki: “Yarattığı şeylerin kötülüğünden, karanlığı çöktüğü zaman gecenin kötülüğünden, düğümlere üfleyenlerin kötülüğünden, haset ettiği zaman hasetçinin kötülüğünden, sabah aydınlığının Rabbine sığınırım.

Bakara, 2/101-102: "Onlara, Allah katından ellerinde bulunan Kitabı (Tevrat’ı) doğrulayıcı bir peygamber gelince, kendilerine kitap verilenlerden bir kısmı, sanki bilmiyorlarmış gibi Allah’ın Kitabı’nı (Tevrat’ı) arkalarına attılar."
"Süleyman’ın hükümranlığı hakkında şeytanların (ve şeytan tıynetli insanların) uydurdukları yalanların ardına düştüler. Oysa Süleyman (büyü yaparak) küfre girmedi. Fakat şeytanlar, insanlara sihri ve (özellikle de) Babil’deki Hârût ve Mârût adlı iki meleğe ilham edilen (sihr)i öğretmek suretiyle küfre girdiler. Halbuki o iki melek, “Biz ancak imtihan için gönderilmiş birer meleğiz. (Sihri caiz görüp de) sakın küfre girme” demedikçe, kimseye (sihir) öğretmiyorlardı. Böylece (insanlar) onlardan kişi ile karısını birbirinden ayıracakları sihri öğreniyorlardı. Halbuki onlar, Allah’ın izni olmadıkça o sihirle hiç kimseye zarar veremezlerdi. (Onlar böyle yaparak) kendilerine zarar veren, fayda getirmeyen şeyleri öğreniyorlardı. Andolsun, onu satın alanın ahirette bir nasibi olmadığını biliyorlardı. Kendilerini karşılığında sattıkları şey ne kötüdür! Keşke bilselerdi."

Ta-Ha, 20/56-73: "Andolsun, biz ona (Firavun’a) bütün mucizelerimizi gösterdik de o bunları yalanladı ve reddetti."
"Şöyle dedi: “Ey Mûsâ! Sihrin ile bizi yurdumuzdan çıkarmak için mi geldin?”
“Biz de mutlaka sana karşı onun gibi bir sihir yapacağız. Bunun için seninle bizim aramızda; uygun bir yerde, senin de, bizim de caymayacağımız bir buluşma vakti belirle.”
"Mûsâ, “Buluşma vaktimiz, bayram günü, insanların toplandığı kuşluk vaktidir” dedi."
"Bunun üzerine Firavun ayrılıp, hilesini kuracak sihirbazlarını topladı, sonra geldi.
"Mûsâ onlara şöyle dedi: “Yazıklar olsun size! Allaha karşı yalan uydurmayın, yoksa sizi azap ile yok eder. Allah’a karşı yalan uyduran mutlaka hüsrana uğramıştır.”
"Sihirbazlar, işlerini kendi aralarında tartıştılar ve gizli gizli konuştular.
"Şöyle dediler: “Şüphesiz bu ikisi, sihirleri ile sizi yurdunuzdan çıkarmak ve en üstün olan dininizi ortadan kaldırmak isteyen birer sihirbazdırlar.”
“Öyleyse, hilelerinizi toplayın (birbirinize destek olun) sonra sıra halinde gelin. Bu gün üstün gelen muhakkak başarıya ulaşmıştır.”
"Sihirbazlar: “Ey Mûsâ! Ya önce atmayı tercih edersin, ya da ilk atan biz oluruz” dediler."
"Mûsâ: “Yok, (önce) siz atın” dedi. Bir de ne görsün, onların ipleri ve değnekleri yaptıkları sihirden dolayı kendisine hızla sürünür gibi görünüyor."
"Bunun üzerine Mûsâ içinde bir korku hissetti."
"Şöyle dedik: “Korkma (ey Mûsâ!). Çünkü, sensin en üstün olan.”
“Sağ elindekini (değneğini) at ki, onların yaptıklarını yutsun. Şüphesiz yaptıkları bir sihirbaz hilesidir." Sihirbaz ise nereye varsa kurtuluşa eremez.”
"(Mûsâ’nın değneği, sihirbazların ipleriyle değneklerini yutunca) sihirbazlar hemen secdeye kapandılar ve, “Hârûn ve Mûsâ’nın Rabbine inandık” dediler."
"Firavun, “Demek, ben size izin vermeden önce ona (Mûsâ’ya) inandınız ha! Şüphe yok, o size sihiri öğreten büyüğünüzdür. Şimdi andolsun sizin ellerinizi ve ayaklarınızı çaprazlama keseceğim ve mutlaka sizi hurma dallarına asacağım. Hangimizin azabı daha şiddetli ve daha kalıcıymış, mutlaka göreceksiniz.”
"Sihirbazlar şöyle dediler: “Bize gelen apaçık delillere ve bizi yaratana seni asla tercih etmeyeceğiz. Artık sen vereceğin hükmü ver. Sen ancak bu dünya hayatında hüküm verirsin.”
“Şüphesiz ki biz; günahlarımızı ve bize zorla yaptırdığın sihri affetmesi için, Rabbimize inandık. Allah’ın vereceği mükafat daha hayırlı ve daha kalıcıdır.”

ben de Allah rızası için uyarımı yaptım ama biz neyiz ki? Hidayet veren “O”dur. O yüzden susuyorum

hepastios

Editör
ifritin ne işi olur altınla yahu. mineralle alakalı bir durum olmuştur .
Vardır kardeş inanki vardır başan gelmediği için inanmıyorsundur yer gök duailedir tabiki bazı ifrit erde büyü kara büyü papaz büyüsü gibi tehlikeli ama gerçek olan şeylerle yapılmıştır tabiki fikrine saygım bakidir gayri sen bilirsin selametle

Mirkut

Süper Moderatör
Süper Moderatör
Cinlerede buyuyede inanirim cunki bunu bize ALLAH c.c ve rasulu haber vermistir. Keskin goz usta sordu diger arkadaslar malimi kaydiriyorlar yoksa cihazlami oynuyorlar bende ikiside degil minerale takilmissiniz dedim. Simdi kendi gomdugu malzemeye ejderhayi andiran bir buyu yapan ermeni dahi biliyorum. Ben mineraldir derken fikrimi soyledim fakat anlasilan fimrim hos karsilanmamis. Calisma yaptigim bircok yerde minerale takildim ve takildigim minerali elime alip baktim birazinida toprladim, teabitimdeki sinyal bitince yanindaki minerale cekim aldim.v.s. eger calisma esnasinda sizde orada olsaydiniz cekim alinan madeni gorur ve sonrasinda diger yerlere sizi yonelttigini gorecektiniz. Tekrar soyluyorum bu benim fikrim. Selametle

dadas_25

Süper Moderatör
Süper Moderatör
Cinlerede buyuyede inanirim cunki bunu bize ALLAH c.c ve rasulu haber vermistir. Keskin goz usta sordu diger arkadaslar malimi kaydiriyorlar yoksa cihazlami oynuyorlar bende ikiside degil minerale takilmissiniz dedim. Simdi kendi gomdugu malzemeye ejderhayi andiran bir buyu yapan ermeni dahi biliyorum. Ben mineraldir derken fikrimi soyledim fakat anlasilan fimrim hos karsilanmamis. Calisma yaptigim bircok yerde minerale takildim ve takildigim minerali elime alip baktim birazinida toprladim, teabitimdeki sinyal bitince yanindaki minerale cekim aldim.v.s. eger calisma esnasinda sizde orada olsaydiniz cekim alinan madeni gorur ve sonrasinda diger yerlere sizi yonelttigini gorecektiniz. Tekrar soyluyorum bu benim fikrim. Selametle
Ustam inşallah yanlış anlaşılmadım. Yazım sana değil inkar edenleredir. Neymiş Peygamber Efendimize (s.a.v.) büyü yapılmamıştır. Bunlar uydurmadır diyenlereydi.

Safakk

Bilgili Üye
Ben tılsım konusundan demedim usta normal yerlerde cinleri karşınıza çıkar demek istedim normal bi cini kim görse korkar onu demek istedim büyülü yerlerde ona göre görünürler ama dağada ileri gidersen zarar verebilirler demek ustam

Zaman

Bilgili Üye
Ustalar hayırlı akşamlar.. Benimde nacizane bir sorum olacak. Bir yerimiz var kilise yeri oldugunu tahmin ediyorum.. Uzun süredir işlem yapmak istiyiruz yanlız bir türlü kısmet olmadı.. Bu yeri tespit ederken coğu kez gece calistik gündüz tekrar teyit ettik..zaten isaretli krokili oldugu icin cihaz yardımı bile olmasa mal burdayım diyor...yanlız bu tılsım islerinden bir abimiz biraz tırsıyor açıkçası ..bende kendisine gece o kadar dolandık durduk etrafında öyle birşey olsa sezerdik diyorum..oda işe baslamadan belli olmaz diyor oyuzden ha bugün ha yarın gidiyoruz oyle..yani demem o ki bu bolgede gece arama yaparken bizi bir korkutma yada başka bir yolla uyarmazlarmıydı?? Bilgisi yada tecrübesi olan ustalara sunulur

godfather

Member
KArdeşim ne demek istediğimi anlaman için önce Hz. Süleymanın hayatını okumanı öneririm. Ben anlaybileceğini düşündüğüm için bu şekilde sadece bir ayet ile anlatayım dedim. Bir de rivayet anlatayım sana,;

Peygamber Eendimizin (s.a.v.) zamanında bir kadın kocasının bir kaç gecedir eve gelmediğini dile getirerek yardım etmesini ister. -Efendimiz (s.a.v.) kocan kaybolduğu gün eve birşey getirdimi diye sorar,
-Kadın evet bir küp getirdi ya Resulallah dedi.
-Peygamber Efendimizde (s.a.v.) o küpü götürüp boş bir mağaranın içine bırakıp geri dön. Kocan akşam namazından sonra eve dönecek der.
-Kadın bu işin hikmeti nedir Ya resulallah deyince,
-Peygamber Eendimizinde (s.a.v.) kocan mağaradan cinlere ait olan altını almış. Onlarda altın karşılığında kocanı kaçırmışlar. Sen altını mağaraya bırakınca onlar kendi mallarını almış olacak ve kocanı serbest bırakacaklar diye buyurmuş.

Buradanda anlayacağın gibi insan oğluna sevdirilen herşey aynı zamanda cinlere de sevdirilmiştir. Bizlerde bulunan nefis onlarda da mevcuttur. Bu yüzden imtahan dünyasında onlarda imtahan olduğu için insanların düşkün oldukları şeylere onlar neden düşkünler diye sorulmaz.

Not: Hz. Süleyman hazinesini cinleri çalıştırarak dağlardan ve okyanuslardan toplatmıştır.
Bu hadisin kaynağını biliyor musunuz merak ettim, sahih hadisse itibar edelim. (buhari, müslim ve diğer kitaplar)

Mirkut

Süper Moderatör
Süper Moderatör
Ustam inşallah yanlış anlaşılmadım. Yazım sana değil inkar edenleredir. Neymiş Peygamber Efendimize (s.a.v.) büyü yapılmamıştır. Bunlar uydurmadır diyenlereydi.
Biliyorum sevgili ustam zaten yazilarindan anladim. Sen cansin bas tacisin ustam. ALLAH a c.c emanetsin

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...