İfritlerin Malı kaydırması!(çay koyun sohbet var)

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

szihoprenic

Bilgili Üye
Seninde 3 taneyse isimiz zor desene..ama ben vazgecmedim almak icin elimden gelen herseyi yapiyom yapacamda..benimki biraz inat mevzusuna dondu.şöyle anlatayim hani bi soz var ya "İstanbul ya sen beni alacan yada ben seni" hani filim replikleride oluyo ya benimkide o misal ya ben o yeri alicam yada onlar ........
Saglam ilim sahibi biri isinizi halleder
Yaratilanin en üstünü insanogludur.
Osiris usta siz nasil bi olumsuzlukla karsilastiniz

The Thing

C*
Süper Moderatör
Mal kaysında hayatımız kaymasın :D ,musibet var ise baş edilemeyecekse uzak durmakta fayda var.

OsiriS

Moderatör
Moderatör
Ben herhangi bir olayla karsilasmadim.sadece takip olayi eve kadsr pesimden gelmeler belli bi sure geceleri rahtsizlik vermeler hatta bazen gorunmeler seklinde gelisen olaylar

dadas_25

Süper Moderatör
Süper Moderatör
bu ayet ile cinlerin yada şeytanların altın ile işlerinin olduğu kanısına varmış olman senin sorunun bence . 22 yıllık define hayatımda öyle bir durum yaşamadım . ne işi olur cinin şeytanın define ile :)
KArdeşim ne demek istediğimi anlaman için önce Hz. Süleymanın hayatını okumanı öneririm. Ben anlaybileceğini düşündüğüm için bu şekilde sadece bir ayet ile anlatayım dedim. Bir de rivayet anlatayım sana,;

Peygamber Eendimizin (s.a.v.) zamanında bir kadın kocasının bir kaç gecedir eve gelmediğini dile getirerek yardım etmesini ister. -Efendimiz (s.a.v.) kocan kaybolduğu gün eve birşey getirdimi diye sorar,
-Kadın evet bir küp getirdi ya Resulallah dedi.
-Peygamber Efendimizde (s.a.v.) o küpü götürüp boş bir mağaranın içine bırakıp geri dön. Kocan akşam namazından sonra eve dönecek der.
-Kadın bu işin hikmeti nedir Ya resulallah deyince,
-Peygamber Eendimizinde (s.a.v.) kocan mağaradan cinlere ait olan altını almış. Onlarda altın karşılığında kocanı kaçırmışlar. Sen altını mağaraya bırakınca onlar kendi mallarını almış olacak ve kocanı serbest bırakacaklar diye buyurmuş.

Buradanda anlayacağın gibi insan oğluna sevdirilen herşey aynı zamanda cinlere de sevdirilmiştir. Bizlerde bulunan nefis onlarda da mevcuttur. Bu yüzden imtahan dünyasında onlarda imtahan olduğu için insanların düşkün oldukları şeylere onlar neden düşkünler diye sorulmaz.

Not: Hz. Süleyman hazinesini cinleri çalıştırarak dağlardan ve okyanuslardan toplatmıştır.

Keskingöz

Tüm Yorumlarım, Resmi Kazılar İçin Geçerlidir.
Süper Moderatör
bu ayet ile cinlerin yada şeytanların altın ile işlerinin olduğu kanısına varmış olman senin sorunun bence . 22 yıllık define hayatımda öyle bir durum yaşamadım . ne işi olur cinin şeytanın define ile :)
22 yıl boyunca boş Kaya mezarları mı dolandın? Nerelerde tecrübe edindin?
hangi medeniyetleri tırtıkladın?
hele anlatta define hayatını görelim bakalım ne kadar dolusun? Ki ısrarla yok deyip duruyorsun?
mayhem konu başlığına, “en az kırk yerde işlem yapmayan girmesin” diye bir not ekleyebilir miyiz?

mayhem

Co Admin
Co Admin
Konuya kısıtlama getiremeyiz Üyeler fikirlerini ve düşüncelerini dile getirebilir Sadece sen neden bunu yazdın diyerek baska üyelerden alıntı yaparak konuya devam etmeyiniz . belki adam ataist satanist inanmıyor yani fikirlere ve düşüncelere yaklaşımı böyle yapalım kimsenin inancını sorgulayamayız kurallar çerçevesinde saygı sevgiyi aşmayalım yeterli . zaten tehlikeli konular bunlar güzel tartışalim :D

Kamhi Leonard

PiSaGoR
Bu işin makarasi olmaz
Bu malzemeyide burdan almak her baba yiğidin harcı deyil
Neyseki düşündüğüm olayları yasamamissin

Şimdi bu konu üzerine bir sürü saf satan tecrübeler söylene bilir
Kulak verme ...

Bu malzeme büyük ihtimal kilise malzemesi
Kilisenin neresinde kalıyor ?

Keskingöz

Süper Moderatör
Bu işin makarasi olmaz
Bu malzemeyide burdan almak her baba yiğidin harcı deyil
Neyseki düşündüğüm olayları yasamamissin

Şimdi bu konu üzerine bir sürü saf satan tecrübeler söylene bilir
Kulak verme ...

Bu malzeme büyük ihtimal kilise malzemesi
Kilisenin neresinde kalıyor ?
kuzeyinde kalıyor. Ürün karma heykel ve elmasta var.

ben babayiğidim diyorsan kapım açık bilesin : ))

Keskingöz

Süper Moderatör
Konuya kısıtlama getiremeyiz Üyeler fikirlerini ve düşüncelerini dile getirebilir Sadece sen neden bunu yazdın diyerek baska üyelerden alıntı yaparak konuya devam etmeyiniz . belki adam ataist satanist inanmıyor yani fikirlere ve düşüncelere yaklaşımı böyle yapalım kimsenin inancını sorgulayamayız kurallar çerçevesinde saygı sevgiyi aşmayalım yeterli . zaten tehlikeli konular bunlar güzel tartışalim :D
ama bu duruma da bir açıklama duyuru yapmalıyız.

1- biz ifrit var Mıdır ya da koruyor mudur tartışması yapmıyoruz.

Öyle bir tartışmaya girsek katılması dahil olması gayet tabii idi.

biz korunan noktada mal kayar mı cihaz ile mi oynarlar üzerine istişare ediyoruz.

şimdi mantıken bu arkadaşımızın, kafadan konuya dahil olmadan sabote etmeden izlemesi gerekirdi.

ki bu da ahlaklı karakterli mütevazi hoşgörülü olma gereğidir.

ötekisi sabote etme, konuyu saptırma durumudur ki bu da beni rahatsız ediyor.

ne diyeyim bilmiyorum.
Ama hakkın var, kısıtlayamayız : ))

Keskingöz

Süper Moderatör

uçmuş

Süper Moderatör
Süper Moderatör
ama bu duruma da bir açıklama duyuru yapmalıyız.

1- biz ifrit var Mıdır ya da koruyor mudur tartışması yapmıyoruz.

Öyle bir tartışmaya girsek katılması dahil olması gayet tabii idi.

biz korunan noktada mal kayar mı cihaz ile mi oynarlar üzerine istişare ediyoruz.

şimdi mantıken bu arkadaşımızın, kafadan konuya dahil olmadan sabote etmeden izlemesi gerekirdi.

ki bu da ahlaklı karakterli mütevazi hoşgörülü olma gereğidir.

ötekisi sabote etme, konuyu saptırma durumudur ki bu da beni rahatsız ediyor.

ne diyeyim bilmiyorum.
Ama hakkın var, kısıtlayamayız : ))
Keskingöz kardeşim ben sana sorunun cevabını vereceğim... benzin bitti ben balkona goruneyim geleyim ..soyliyeyim sorunun cevabini inşaallah

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...