İlginç bir telefon uygulamasından bahsedeceğim

Bilal Bey

Member
Katılım
14 Ara 2016
Mesajlar
80
Tepkime puanı
1
Puanları
4
Esselamu aleyküm.

Kıymetli arkadaşlar! Yazı biraz uzun olacak fakat zevk alacağınızdan eminim. Hem tecrübemi paylaşacağım hem de yorumlarınızı rica edeceğim.

Daha önce bakır L çubuk deneyip sonuç alamamıştım fakat geçenlerde amcamın yaptığı karşılıklı tutulan ağaç çubukla deneme yapıp olumlu sonuç alınca çubuk konusunda derin bir araştırmaya gittim.

Amcamın çubukları hakkında şunu söyleyebilirim; altın, gümüş, boşluk ve kromda farklı tepkiler veriyor, farklı şekiller çiziyor. Bildiğiniz ağaç, evet. Bu buluş hâlâ yeni ve tecrübe etmeye devam ediyoruz, eğer bu çubuklarla olur da bir gün rızık kazanırsak sizlere bu çubuklar hakkında detaylı bilgi verebilirim.

Gelgelelim telefon uygulamasına...

Ağaç çubuklarla 3 farklı yerde deneme yaptık. Bu yerlerin hepsi de rivayetli, teyitli yerlerdi.
Fakat ilk gittiğimiz yerde girişi bulamadık, çünkü aynı yerde birbirinden bağımsız en az 3 yer vardı ve şehrin ortasında sayılırdı ve çubuklar nereyi çekeceğini şaşırıyordu; ikincisinde ise çevre binadan fark edildik galiba ve kesin olmasına rağmen yarım bırakmak zorunda kaldık.
Sorun yok, her nasip vaktine esirdir. Her türlüsüne elhamdülillah.

Bunları şunun için anlattım; ağaç çubukla bile dowsing yapabiliyorsak bunun telefon uygulamasını yapmayı akıl edecek birileri olmalıydı. Aradım taradım en sonunda Google Play'den uygulamayı buldum fakat paralıydı. İnternetten apk'sını (ücretsiz kurulum dosyasını) buldum ve kurdum.

İsmi: Dowsing (by Soulring)
Link: https://play.google.com/store/apps/details?id=com.soulring.sm (apk'sını (yani kurulum dosyasını) isterseniz linkini verebilirim)

Uygulama metale duyarlı anladığım kadarıyla. Fakat birçok metal dedektörü uygulaması varken neden 10 liraya bu uygulamayı yapsın ki diye sordum kendime. Açıklamalar Japonca (ya da öyle bir şey) olduğu için soruma cevap bulamadım, sahada test etmeye karar verdim. Özellikle metali 10 metrelerce öteden çekiyor.

Çalışma prensibini çözemedim fakat çok garip.

Mutlaka test etmelisiniz.

Teyitli dediğim ve işlem yaptığımız iki yerde de telefon uygulaması, çubukla aynı noktayı gösteriyor. Kullandıkça öğreniyorum galiba. Ve yavaş yavaş 10 lirayı hak ettiğini düşünmeye başladım. Fakat tam puanı alabilmesi için en az bir kere rızık kapımızın anahtarı olması lazım :)

Dün ise arazide bir deneme yaptım ve beni 100 metrelerce peşinden sürükledi uygulama.
Üzerine geldiğimde en güçlü uyarıyı verdiği yerleri fotoğrafladım ve yorumlarınıza sunuyorum...


Burası ilk çektiği ve üzerinde uyarı verdiği yer.
(Fotoğraf kalitesi telefon yazılımından dolayı birçok fotoğrafta düşük olabilir, kusura bakmayın kardeşler.)
Ekli dosyayı görüntüle 121399
Ekli dosyayı görüntüle 121400
Ekli dosyayı görüntüle 121401
Ekli dosyayı görüntüle 121403
Ekli dosyayı görüntüle 121404
 

mayhem

Co Admin
Co Admin
Katılım
18 Eki 2015
Mesajlar
5,765
Tepkime puanı
5,326
Puanları
24
Bilal Bey a.s öncelikle hoşgeldiniz bu tür programlar çoğunlukla boş çıkmıştır sizin denedim güzel demeniz şaşırtdı beni diğer arkadaşlarda yorumlarını yazıcaklardır benim düşüncem 10 liralık çubuk daha çok iş görür bu benim düşüncem fikrim hevesinizi kırmak değil amacım ama doğru olan bu bana göre.
 

sepetkaya

Editör
Katılım
14 Mar 2016
Mesajlar
528
Tepkime puanı
38
Puanları
4
Bilal bey...sizi tebrik ediyorum çalışmalarınızı ve başarilarinizin devamını diliyorum.
 

jeolog

Co Admin
Co Admin
Katılım
1 Tem 2016
Mesajlar
2,518
Tepkime puanı
3,461
Puanları
23
Konum
Muğla
Kullandığınız tahta çubuk için hangi ağaç olduğunu ve kullandığınız telefonun markasını da eklerseniz denemek için karşılaştırma yapabiliriz.
 

Bilal Bey

Member
Katılım
14 Ara 2016
Mesajlar
80
Tepkime puanı
1
Puanları
4

Yörük ali

Aktif Üye
Katılım
9 Ara 2016
Mesajlar
119
Tepkime puanı
6
Puanları
3
toprak rengi kaya şekilleri ve üstündeki otlar akdeniz bölgesi diyor sanki
 

Bilal Bey

Member
Katılım
14 Ara 2016
Mesajlar
80
Tepkime puanı
1
Puanları
4
mayhem kardeşim, bizzat denedim ve denemenizi tavsiye ediyorum. Eğer beğenirseniz bütün foruma tavsiye edersiniz zaten. Verdiğim linkte tek bir kullanıcı yorumu var, o da gezerken para bulduğunu söylüyor. Şu var ki; telefona altın yaklaştırdığım zaman algılamıyor. Muhtemelen yalnızca metal çekiyor, fakat bunu onlarca yüzlerce metreden yapabiliyor. Bu özelliği dahi bazı kardeşlerimizin işine yarayabilir.
sepetkaya kardeşim teşekkür ederim. Bilgi cimrisi olmamak erdemdir. Bu sitede böyle insana da pek rastlamadım zaten, hamdolsun.
jeolog kardeşim ağacın ismini bilmiyorum fakat dışarıyı süpürmek için yapılan süpürgenin yapıldığı ağacın dalları. Dalın ortasında süngerimsi gibi duran fakat pek yumuşak olmayan bir yapı var. Dallı budaklı, sert bir ağaç.
Telefon ise Sony Xperia Z3'ün Compact'ı. "Modele göre farklılık olur mu?" sorusuna uygulamanın mantığını çözebilirsek ulaşabiliriz galiba.
 

Bilal Bey

Member
Katılım
14 Ara 2016
Mesajlar
80
Tepkime puanı
1
Puanları
4
1, 3 ve 4 numaralı kayalarda, özellikle işaretlediğim noktalar hakkında yorumlarınızı alabilir miyim?
Uygulamanın uyarı verdiği bu kayalar doğal mı görünüyorlar yoksa fotoğrafladıklarım gerçek bir işaret mi?
 

kabakburgiba

Operatör
Katılım
21 Haz 2014
Mesajlar
1,423
Tepkime puanı
369
Puanları
12
4 e deki toplu otlar dikat çekiçi.mezar otumu onlar acaba.hem yukarda hemde aşağıda varlar.
 

Cani bebe06

Bilgili Üye
Katılım
23 Eyl 2016
Mesajlar
453
Tepkime puanı
1
Puanları
0
bu yazılımlardan bi halt olmaz ustann dedigi gibi 10liralk çubk bndan daha iyi iş yapar.bn inanmıyorum.yoksa çoktan piyasıya çıkmştı.bol şanslar.
 

Bilal Bey

Member
Katılım
14 Ara 2016
Mesajlar
80
Tepkime puanı
1
Puanları
4
kabakburgiba kardeşim 4 numarayı çubukla da kontrol edeceğim en kısa zamanda inşaAllah. Nasip bakalım.

Cani bebe06 kardeşim, uygulamanın altını ve gümüşü çekmediğini belirttim zaten. Ki telefon üzerinde böyle bir şey pek mümkün değil. Fakat içeriğinde 'mıknatıslanan metal' bulunduran paraları bulabileceğini düşünüyorum.

Yine hayal edin, teneke vb. metaller içinde muhafaza edilmiş gömüleri bulma imkanınız var. Ki benim baktığım yerler tam da böyle yerler. Bu noktada bana yardımcı oluyor.


Başta da söylediğim gibi sadece belli yerlerde yardımcı olabilir.

Saygılar.
 
Üst