İlginç bir telefon uygulamasından bahsedeceğim

saftilki

Moderatör
Moderatör
hani yaa hiç bi p...k yaptığı yok :zuhaha::200:
sensör hatası verdi

Son düzenleme:

OttomanPower

Yeni Üye
Standart Android telefonlarda ivmeölçer ( accelorameter), Jiroskop ( yükseklik ölçmeye yarar genelde), Manyometre ( manyetik alanları ölçer), Gps ( konum belirler) sensörleri bulunur.Sözün özü telefonların içerisinde ios olsun adroid olsun metal tespit edici bir sensör bulunmamaktadır.Sizde nasıl işe yaradı bilmiyorum ama teknik açıdan mümkün değildir.Saygılar.

Keskingöz

Tüm Yorumlarım, Resmi Kazılar İçin Geçerlidir.
Süper Moderatör
o çiçekler genellikle antik mezarların olduğu yerde yeşerir. başarılar

Anke

Aktif Üye
Esselamu aleyküm.

Kıymetli arkadaşlar! Yazı biraz uzun olacak fakat zevk alacağınızdan eminim. Hem tecrübemi paylaşacağım hem de yorumlarınızı rica edeceğim.

Daha önce bakır L çubuk deneyip sonuç alamamıştım fakat geçenlerde amcamın yaptığı karşılıklı tutulan ağaç çubukla deneme yapıp olumlu sonuç alınca çubuk konusunda derin bir araştırmaya gittim.

Amcamın çubukları hakkında şunu söyleyebilirim; altın, gümüş, boşluk ve kromda farklı tepkiler veriyor, farklı şekiller çiziyor. Bildiğiniz ağaç, evet. Bu buluş hâlâ yeni ve tecrübe etmeye devam ediyoruz, eğer bu çubuklarla olur da bir gün rızık kazanırsak sizlere bu çubuklar hakkında detaylı bilgi verebilirim.

Gelgelelim telefon uygulamasına...

Ağaç çubuklarla 3 farklı yerde deneme yaptık. Bu yerlerin hepsi de rivayetli, teyitli yerlerdi.
Fakat ilk gittiğimiz yerde girişi bulamadık, çünkü aynı yerde birbirinden bağımsız en az 3 yer vardı ve şehrin ortasında sayılırdı ve çubuklar nereyi çekeceğini şaşırıyordu; ikincisinde ise çevre binadan fark edildik galiba ve kesin olmasına rağmen yarım bırakmak zorunda kaldık.
Sorun yok, her nasip vaktine esirdir. Her türlüsüne elhamdülillah.

Bunları şunun için anlattım; ağaç çubukla bile dowsing yapabiliyorsak bunun telefon uygulamasını yapmayı akıl edecek birileri olmalıydı. Aradım taradım en sonunda Google Play'den uygulamayı buldum fakat paralıydı. İnternetten apk'sını (ücretsiz kurulum dosyasını) buldum ve kurdum.

İsmi: Dowsing (by Soulring)
Link: https://play.google.com/store/apps/details?id=com.soulring.sm (apk'sını (yani kurulum dosyasını) isterseniz linkini verebilirim)

Uygulama metale duyarlı anladığım kadarıyla. Fakat birçok metal dedektörü uygulaması varken neden 10 liraya bu uygulamayı yapsın ki diye sordum kendime. Açıklamalar Japonca (ya da öyle bir şey) olduğu için soruma cevap bulamadım, sahada test etmeye karar verdim. Özellikle metali 10 metrelerce öteden çekiyor.

Çalışma prensibini çözemedim fakat çok garip.

Mutlaka test etmelisiniz.

Teyitli dediğim ve işlem yaptığımız iki yerde de telefon uygulaması, çubukla aynı noktayı gösteriyor. Kullandıkça öğreniyorum galiba. Ve yavaş yavaş 10 lirayı hak ettiğini düşünmeye başladım. Fakat tam puanı alabilmesi için en az bir kere rızık kapımızın anahtarı olması lazım :)

Dün ise arazide bir deneme yaptım ve beni 100 metrelerce peşinden sürükledi uygulama.
Üzerine geldiğimde en güçlü uyarıyı verdiği yerleri fotoğrafladım ve yorumlarınıza sunuyorum...

Burası ilk çektiği ve üzerinde uyarı verdiği yer.
(Fotoğraf kalitesi telefon yazılımından dolayı birçok fotoğrafta düşük olabilir, kusura bakmayın kardeşler.)
Ekli dosyayı görüntüle 121399
Ekli dosyayı görüntüle 121400
Ekli dosyayı görüntüle 121401
Ekli dosyayı görüntüle 121403
Ekli dosyayı görüntüle 121404
Ayni cubuklar bende kulaniyorum kesinlikle cok iyi bosuna para verip cubuk almayin saygilar

shovmeks

Member
Kardeşim böyle şeyler yalan ya . Metal dedektörü desek telefonun donanımında olmayan bir şeyi yazılımla getirmeleri imkansız. Çubuk desek telefonun içine çubuk mu koymuşlar .o zaten baştan saçma.O ekrandaki göstergeler fln da pek inandırıcı gelmedi bana.