İşaret mi yoksa dogalmı bilemedim

meraklı36

Yeni Üye
derede gezerken patika yol gibi birşey gördüm 5mlik . oraya dogru gittim rampa cıktım zıkzaklı 3 keskin viraj sonra magra deyılde hafif içe giren magra buyuklugunde oyuk ızerısınde bu işaret vardı sizce işaretmi . ben buna baya baktım . yukarıdan sanki eskiden su damlamış onla oluşmus gıbıydı . geri asagıya ındım yola bakıyordum patıka yoluna yolun ılk zıkzagının devamında patıkat yol devam edıyor gibiydi yukarı dogru cıkıyordu biraz . o yolunda asagıdan ve yukarıdan erısmek ımkansız o yolu devam ettim 20m civarında dısarıdan gorunmesı olanaksız kocaman bir magra vardı ısık yoktu telefonun ekran ısıgında bıraz ılerledım ıcerısı eskı magra oldgundan yosunlamıs gıbıydı ama kuruydu sonuna kadar gıttım gerı cıktım. yaklasık mesafesı 10m vardı sızce ısaretmı bu .

kızılelma1

Moderatör
Moderatör
Merhaba
maalesef işaret değildir su ile oluşmuş tortu

ragıp

Uzman
@meraklı36

hayırlı formlar usta

muhtemelen minerali bir suyun
kaya arasında sızması sonucu oluşturduğu tortudan ibaret

selametle

meraklı36

Yeni Üye
teşekürler bir işaret benzeri daha var onuda yollucam

meraklı36

Yeni Üye
birde bu var bunlar oyma mezar heralde ama yerini bulmak problemli ya. bilginiz var mı?

kızılelma1

Moderatör
Moderatör
Evet bu doğal değil ama burayı temizleyip hem yakın em uzaktan resimlermisiniz

meraklı36

Yeni Üye
buranın kayası sert dıyer taraflar yumsak ordada ısarete benzer seyler varda sert olmadıgı ıcın ısaret deyıldır dıyorm . bu ısarete uzaklıgı ortalama 200m- 300m cıvarında da yuvarlak oyma var 30-40cm capında bır karıs derınlıgınde

meraklı36

Yeni Üye
onu suan yapamam kısın yapabılrıım ama etrafında bır kac yerın resmını cekmıstım ıstersenız atım

kızılelma1

Moderatör
Moderatör
Son attığınız resmî temizleyip resimleyin çok sağlam kalmış bir işaret boş olmadığını düşünüyorum ama resim yetersiz

meraklı36

Yeni Üye
sureklı burdaysan kışın atarım suan oraya gıtmem zor. huzulu 200km yol yapmam gereklı calısırken zor

meraklı36

Yeni Üye
kışın atabılrıım oraya gıtmem ıçın 200km den fazla yol yapmam lazım. sureklı burdaysan o zmaan atım . bişrde tekrar bakım fotolara eğer varsa farklı yonlerı atarım