İşaret Tecübeli abilerimden acil yardım

ingiliz

Member
Bu kaya üzerinde oyma yuvarlak ve en boy 1m civarında. Etrafta ne değirmen olabilecek bir yer nede tas ocagına benzer emare var. Rakım 2000m yukseklikte ve bu tasın oldugu yerde çok eski bir İncir agacı görüyorum 500 yas uzeri var

jeolog

Co Admin
Co Admin
Kayanij butununu de eklerseniz hangi tip yapida kullanildigini soylememiz daha kolay olur. Siz bize sadece ayrintiyi paylasmissiniz. Degirmen tasi, veya gorselle paylastigim yapi parcalari birer fikirdir. Tek fotoyla verilebilecek bilgi bu.

_Mithra_

🇹🇷 M¡₺ŕ@ 🇹🇷
Moderatör
Bu kaya üzerinde oyma yuvarlak ve en boy 1m civarında. Etrafta ne değirmen olabilecek bir yer nede tas ocagına benzer emare var. Rakım 2000m yukseklikte ve bu tasın oldugu yerde çok eski bir İncir agacı görüyorum 500 yas uzeri var
Ustam ne kadar köfte o kadar ekmek.
3-5 tane taşın kendisini sağlı sollu önlü arkalı fotoğraflayın, dört bir yanını da çevresini yani atın 10-15 fotoğraf
biz de bilelim nerededir nedir ne değildir.
Dijital çağdayız fotoğraf çekmek için poza para verme devri yok artık, bas tuşa çek fotoğrafı.
İğnenin deliğinden odanın içinde ne görebilirsen biz de şu anda o kadarını görebiliyoruz.
Kolay gelsin.

Cetin42

Member
resimdeki buyuk üzerinde oymalı işaret olan kayayı yüksek bir dağın bulundugu yerden çıktı.üzerinde ki işaretmi bilmiyorum.bu taşın çıktığı yerde çok eski bir incir ağacıda var.
Herhangi bi işaret değil kullanma amaçla yapılmış birde sabit bi tas değil gördüğüm kadarıyla

tunay_5454

Bilgili Üye
bölge işareti yapmak için kullanılmış altlık yani flama bayrak gibi düşünün onların sabit tutulması için altlık yada her hangi bir şeyi sabitlemek için kullanılırdı

ingiliz

Member
çözen biri çıkarsa haber erinnn ? ? ?

Ekli dosyayı görüntüle 282512
Yorumlar için sağolun zaman ayırıp fikir verdiniz için. Ben çok tecrübesi olan ve defineyi değilde hem heyecanını seven hem hobi olarak ilgim var. Ben bu taşı dedemin arazisinde tarlada dedem kepçe yardımı ile temizlenmiş ve tarlanın dısına tasımıs. Bu oyugun oldugu yer bir kup un sıgacagı sekılde? Acaba buradan bişey bulunup mu cıkartıldı ve bir gönlünün müjdesi olabilirmi?

BulursamKader25

Yaptigim Yorumlar; Resmi Kazilar İcin Gecerlidir.
Yorumlar için sağolun zaman ayırıp fikir verdiniz için. Ben çok tecrübesi olan ve defineyi değilde hem heyecanını seven hem hobi olarak ilgim var. Ben bu taşı dedemin arazisinde tarlada dedem kepçe yardımı ile temizlenmiş ve tarlanın dısına tasımıs. Bu oyugun oldugu yer bir kup un sıgacagı sekılde? Acaba buradan bişey bulunup mu cıkartıldı ve bir gönlünün müjdesi olabilirmi?
Mujde tabiri, galat-i meşhur kelimelerden. Saklanan gomunun kucuk parcasini ifade eder.

Aklimda kalmasin diyorsaniz;
dedenize sorun nereden ciktiysa bu tas, orada dedektorle dolasilsin. Varsa birsey dedektor yakalar.