işaret- yorumlarınızı bekliyorum.

kaynak

Yorumlarım resmi kazılar için geçerlidir.
Bu görselden bir tanemi var ? bölgeyi gezmişindir

Mal bulanındır

BELKIDE INSANLARIN ELINDE KALAN SON SEY UMUTLARIDI
1)Merhaba ustalarım eski konumu hortlatmak istedim, şimdi bu kaya mezar steli ise; defin nerede olabilir?
Kayanın önü, arkası falan mı?

2)birde sahiden neden taş etrafı otsuz?
Yav gozunu sevdigimin definecisi busorunun cevabini iki senedir bulamadiysan daha niye zorluyon...ac yeni bir bolresimli yenibir mekan konusu kafan rahat takil..empati yap ayni durumu kizmaca darilmaca yok.

Mal bulanındır

BELKIDE INSANLARIN ELINDE KALAN SON SEY UMUTLARIDI
2. resimde beyaz renkli görünen düz kayalar heykelin tabanında kaide olarak kullanılmış(acakmış). O kayalar tabanda yer aldığına göre sen bunların ilk yerini bulabilirsen (zemin düzdür etrafı çevrili tümsektir aynı inşaat temeli mantığında düşün) merkezi bulmuş olursun. Denize doğru bakacaktır, yönü denizdir. Arkasında kalan alanda arama yapmalısın.
Diğer ihtimal ise bunları gemi ile başka bir yere taşıyacaklardı, o zaman sahide liman gibi yapılmış basit koy yada düz yeri bulmalısın. Bulursan oranın çevresinde tek tek yapar gibi arama yapabilirsin, bir şeyler takılır cihaza...
Yazzik degilmi bisuru insan bunungibi mantikli yorum yapmis zaman ayurmis sen niye iki senedir bisey yapmadin

Mal bulanındır , şimdi sana şöyle cevap vereyim, 2 senedir gitme fırsatı bulamadım kafamda olan biryer. Tekrardan konu açmak istemedim. Cevabını bilsem sormam hiç zaten bilen biri için basit bir soru sordum, bu niye bukadar zoruna gitti onuda anlamadım. Her konuya girip mesaj atmak zorunda değilsin. Merak ettiğim birşey ve “bence” makul bir soru sordum.
bu sitede nezamandan beri soru sormak , mesaj tarihi veya cevap beklemek sıkıntı oldu? Neyse hayırlı sahurlar.