İşaret.

bozoklu

Süper Moderatör
Süper Moderatör
Pagan larda mezar yönleri Hakkında bir örnek mevcutmu, kuzey, kuzey doğu yönlerin bir önceliği varmı, ölü mezar odasına dikey olarak indirilir mi, bununda bir örneği varmıdır..
Bölge,kronoloji,medeniyete göre yönler değişir. Dikey inmek hem zor hem tehlikelidir. Kaya,toprak yapısı kırılgan ve geçirgen, oda büyük ihtimal çökmüştür. Çöküntülü alanlara dikkat edin. Çubuk kullanan çok iyi usta değilse burda yanılır, cihaz çok iyi değilse derinliğe gücü yetmez burda. Denk gele.

akıltopağı

Operatör
Burada zemin altında bulunan yapının krokisi ni bire, bir alanın üstüne işlemişler. Çökme yok, görmüş olduğum bir örnekte doğal mağara içine taş duvar örme ile odayı yapmışlar, burasıda aynı, zeminde büyük bir su yolu mağarası içinde tek cepesi kalın taş duvarla örülü bir mağara var, kayalar paralel oluşunca ana yere giden kırılma noktası geçiş yeri olmuş, tamda oraya inen yarığı kapatmışlar

Ledun

Bilgili Üye
Ledun ustam vaktin olduğunda bir bakarmısın, konuya.
Ustam Merhaba,
Bu alan benim bilgim ve tecrübem dışında.
Fotoğraflara baktım.
Mesaj vereni göremedim.
Pagan ilede bir irtibat kuramadım.

Eğer birşey varsa;
Kişisel şifrelemedir.
Bunu çözmek ise imkansıza yakındır.
Şahsen ben bu tür yerlerle uğraşmam.
Harcanan zamana ve finansa yazık olur.

Ledun

Bilgili Üye
Burada zemin altında bulunan yapının krokisi ni bire, bir alanın üstüne işlemişler. Çökme yok, görmüş olduğum bir örnekte doğal mağara içine taş duvar örme ile odayı yapmışlar, burasıda aynı, zeminde büyük bir su yolu mağarası içinde tek cepesi kalın taş duvarla örülü bir mağara var, kayalar paralel oluşunca ana yere giden kırılma noktası geçiş yeri olmuş, tamda oraya inen yarığı kapatmışlar
Hal bu ise;
Net tespit şarttır.
İçinde birşey olmayan yer bizim açımızdan kıymetsizdir. İçini görecek icraat olacak.
Sonra ana işleme geçilmelidir.

akıltopağı

Operatör
Merhaba ustam hissiyat olarak bi bak istedim sağol. Evt burası çok zor bir yer, güzel burada 3 tur dışarda, bir tur burda attım uzun seneler sürdü her yerini karış karış bilir oldum, kuzey doğu cepesi üzeri ile beraber son dilimdeyim, nereden girileceğine çok yakınım, son nokta işareti illaki var, bunu araştırıyorum, alanın üzerinde her şey iki tane renkli taşlar serpili her tarafta. Bir adım ustam.