işaretler var elimde ve değerli ustalarımın yorumlarını bekliyorum

rehmeti

Member
Ekli dosyayı görüntüle 153620

Ekli dosyayı görüntüle 153621

Muhtemel tam taşın altında mezarın var ama taş taki tes V doğal değil işçilik ise açık ağız ölçüsü mesafe sivri tarafa yön verir . mavi halkalar ile işaretlediğim yeri şişlemen gerekir cihaz yoksa yada çubuk yoksa . Rast gelsin
ustam uzağım ben oraya şuan ölçüleri veremem bir kaç güne kadar gidecem zaten oraya.. bir de ustam o kırmızı çizgi çizdiğin yerde beyi kastettin anlamadım

nik

Süper Moderatör
Süper Moderatör
S.A.DEĞERLİ KARDEŞİM rehmeti GEREKENLER SÖYLENMİŞ EK OLARAK ŞUNU BELİRTİYİM BU SİYAH TAŞIN OLDUĞU YERDE SITATUSÜ YÜKSEK BİR ŞAHIS ÖRÜLÜ DUVARIN ARKASINDA YATMAKTADIR.
KEŞKE TAŞIN ÖNÜNÜ BİRAZ TEMİZLESEYDIN BURASI KÜÇÜK BİR TEPECİK OLMALI UZAKTA ARAMA TEPECİĞİN İÇİNDE ARA DÖNEM SOYGUNU OLMAMİŞSA.

SAYGILAR VE SEVGİLER.

rehmeti

Member
Ustalarım başka bir detay paylaşayım sizinle... yaklaşık 5 km haçın uzun tarafının baktığı yönde bu tepe var belki farklı yorumunuz olur..

Son düzenleme:

mayhem

Co Admin
Co Admin
nik ustanın bahsetdiği tepecik bu demekki :3:

nik

Süper Moderatör
Süper Moderatör
S.A.DEĞERLİ ÜSTADIM
mayhem BU TEPECİK ÇOK UZAK OLMASI MÜMKÜN DEĞİL İŞARETİN BULUNDUĞU ALANDAN BAHSETMİŞTIM.

SAYGILAR VE SEVGİLER.

Son düzenleme:

toyalp

Bulaşan mazlumun ahıdır.Kainat bu yükü kaldıramaz.
Süper Moderatör
Değerli ustam son yüklediğin resimde toprağın aşınması sonucu bazı yapıların belirtileri ortaya çıkmış sanki. Kırmızı ok ile gösterdiğim tepede işlem mi yapılmış yoksa çökme mi olmuş araştırdın mı? Ayrıca X yaptığım yönler güney ve ya batı yönlerinden birine bakıyorsa giriş için araştırma yapmalısın. Muhtemelen tuzaklı tünel ile merkeze varacaksın dikkatli olmak lazım. Bu bölgede ya çok iyi bir çubukçu ile çalışacaksın yada yer altı görüntüleme cihazı ile bakacaksın. Başka türlü sonuç elde etmek çok zor. Ama çok ciddi zor bir işçilik ile karşı karşıyasın bilgin olsun. Yani benim kanaatimce tümülüs bölgesidir burası. Detaylı araştırmalar yapmanı öneririm. İyi çubuk kullanan biri isen bölge üzerinde çalış derim. Selametle

Ekli dosyayı görüntüle 154040

rehmeti

Member
Değerli ustam son yüklediğin resimde toprağın aşınması sonucu bazı yapıların belirtileri ortaya çıkmış sanki. Kırmızı ok ile gösterdiğim tepede işlem mi yapılmış yoksa çökme mi olmuş araştırdın mı? Ayrıca X yaptığım yönler güney ve ya batı yönlerinden birine bakıyorsa giriş için araştırma yapmalısın. Muhtemelen tuzaklı tünel ile merkeze varacaksın dikkatli olmak lazım. Bu bölgede ya çok iyi bir çubukçu ile çalışacaksın yada yer altı görüntüleme cihazı ile bakacaksın. Başka türlü sonuç elde etmek çok zor. Ama çok ciddi zor bir işçilik ile karşı karşıyasın bilgin olsun. Yani benim kanaatimce tümülüs bölgesidir burası. Detaylı araştırmalar yapmanı öneririm. İyi çubuk kullanan biri isen bölge üzerinde çalış derim. Selametle

Ekli dosyayı görüntüle 154040
ustam kırmızı ok ile gösterdiğin yerde işlem yapılmış biz yaptık lakin bazı nedenlerden dolayı dewam edemedik.. o x işaretlerinden Güney gününde kalan var haklısın ustam.. buramın haçla alakası olabilirmi? Yoksa burası ayrı bir yapımı?