işin içinden çıkamadık

sait

Bilgili Üye
Video nasıl atabilirim ustalar video atabilirsem hersey netleşecek ustalarim

Şirvan

Operatör
Tavanda olmaz girişi merdivenlerden ineceksin dogutarafindan başlayip batı yönünu dogru kaya duvarıni inceleyeceksin.

sait

Bilgili Üye
BulursamKader25 ustam dediğin gibi iki tarafta da dere geçiyor tam karşıda yani 300 mt ilerde derenin üzerinde çok heybetli bir meşe ağacı var yani dediğin çok mantıklı peki bu araştırma sırasında nelere dikkat etmem gerekiyor

sait

Bilgili Üye
Şirvan ustam tamam dediğini yapacam peki girişi kaya kısmımı olacak yoksa topraktan mi aşağı inecem

Şirvan

Operatör
Kaya.kısmi girişin üstünde 50 cm lik bir cizik kanal olmali bu isini kolaylaştırır

BulursamKader25

Yaptigim Yorumlar; Resmi Kazilar İcin Gecerlidir.
BulursamKader25 ustam dediğin gibi iki tarafta da dere geçiyor tam karşıda yani 300 mt ilerde derenin üzerinde çok heybetli bir meşe ağacı var yani dediğin çok mantıklı peki bu araştırma sırasında nelere dikkat etmem gerekiyor
Tasi harita olarak kabul ettiginde ve araziye birebir uyduguna inandigin anda zaten cozulmus olacak. Geriye mezarin birisini bulmak kaliyor. Tas uzerindeki
Her iki sunak arasi ne kadarsa, arazide de o kadardir.
Ya adim ya metredir.
İsin ozu, bu kaya harita midir?
Haritaysa hersey kolay sayilir.
Harita degilse, goz dedigin yerleri mezar sunaklari kabul edip yakininda mezarlari bulmaya calis.

Bir sey daha soyleyeyim, tasin yuzeyi yani meyili ayni arazi gibidir. Tasin yanindan bakinca cozmen lazim.

sait

Bilgili Üye
Şirvan ustam tamam aynısını yapacam sizinle irtibat halinde olacam hersey için saolun hepinizden allah razı olsun teşekkür ederim bilgileriniz benim için altın değerinde oldu

Mirkut

Süper Moderatör
Süper Moderatör
Kardesim birinci ve yedinci resimde oda gozukuyor fakat az solami atmis yada arkasinami atmis tam cozemedim.odayi fazla uzakta aramayin derim. Ayrica altinci resim ayni kayami

sait

Bilgili Üye
BulursamKader25 ustam tam taşın yüzey şekli olsun tasdaki kanallar aynen dediğin gibi hersey anlattığın gibi ve taşın yuzeyiyle arazi meyilli aynı çok güzel yakalamissin ustam ben bu şekil hiç dusunememistim peki ustam nasıl baslamaliyim

sait

Bilgili Üye
Mirkut ustam evet aynı kayada delik olan yeri soyluyorsan aynı kaya ufak ama güzel bir oymaydi dikkatimi çekti ama bir anlam çıkaramadım

BulursamKader25

Yaptigim Yorumlar; Resmi Kazilar İcin Gecerlidir.
BulursamKader25 ustam tam taşın yüzey şekli olsun tasdaki kanallar aynen dediğin gibi hersey anlattığın gibi ve taşın yuzeyiyle arazi meyilli aynı çok güzel yakalamissin ustam ben bu şekil hiç dusunememistim peki ustam nasıl baslamaliyim
Mezarin birisinin yerini bulun.
Zor olmayacaktir.
Cubukla da bosluk teyidini yapin.
Mezarlarin tatmin edici dolulukta oldugunu tahmin ediyorum. Degerli meden tespiti de yapin.
Saniyorum; tasi karsimiza aldigimizda sag gozun oldugu mezarin altinda bir kucuk mezar daha var ve birbirine tunelle bagli. Tespiti tam yapiniz.

Ekiple istisare et.
Daha cabuk hedefe ulasirsiniz.

Mirkut

Süper Moderatör
Süper Moderatör
Simdi kardesim burada negibi islemler yaptiniz, tesbitlerinizi neyle ve nasil yapiyorsunuz. Biraz vilgi verebilirmisiniz. Bahsettiginiz deligin karsisinda buna benzer bir kaya varmi.