Jeolog ustam istediğiniz fotoğraflar.

Mal bulanındır

BELKIDE INSANLARIN ELINDE KALAN SON SEY UMUTLARIDI
Nekropol alan.. O bölgenin bulabılırsenız öğrenmeye çalışın yaşamış medeniyet bilgileri çok yol gösterir.. Sonrası gözlem ve mutlu son olur inşallah.. Bol nasipler

Jookerturk

Bilgili Üye
Burada yaşayan medeniyet hakkında bilgiyi nereden alabiliriz? Bildiğim tek şey Ermenilerin yaşadığı bölge.
Nekropol alan.. O bölgenin bulabılırsenız öğrenmeye çalışın yaşamış medeniyet bilgileri çok yol gösterir.. Sonrası gözlem ve mutlu son olur inşallah.. Bol nasipler

mayhem

Co Admin
Co Admin
Tepe yamaçlarındaki büyük kayalara yönel Bu düzlükte cihazla gezile bilir benim fikrim böyle Jooker

ULUTURHAN

Engellendi
Ustam çubuk veya cihazla boşluk bak. Çok güzel bölgen var. Sabah pcden açıp ben de detaylı inceleyeceğim. Saygıdeğer ustalarımın görüşlerini de dikkate al. Saygılar.

Jookerturk

Bilgili Üye
mayhem hocam dağı taşı didik didik ettim bi tane iz bulamadım. Şüphelendiğim bir alanda 2 metrelik bi işlem yaptım 5-6 parça küp kırıkları çıktı. Bu bölgede yaşayanların Medeniyeti mi bozuktur nedir bilmem bi türlü bi iz bulamadım. Bu bölgenin 1 km ilerisinde ancak bi taş buldum Onu da paylaştım sağ oldun ustalarımız Bilgi verdiler. Ama buraya beni çeken bir güç var bölgeye geldiğim zaman gitmeyi canım istemiyor.

Mal bulanındır

BELKIDE INSANLARIN ELINDE KALAN SON SEY UMUTLARIDI
mayhem Ustamızın dediği gibi ıyıdir cunku bazen kayalık alana gömü mezar için artık taşlar çıkarılıp yakın alana öbeklenir yada yığma mezar yapımında kullanılır

mayhem

Co Admin
Co Admin
Nasip kısmet değerli sinyali almaya bak boşluk ara boş işlemler yorar sizi .

Jookerturk

Bilgili Üye
Mal bulanındır valla kardeşim aradığım yorumu sen yaptın. Teşekkür ederim. Benim düşüncem hep o yönde. Eğer Ermeni bölgesi olsaydı daha işçilikli yapılar ve kalıntılar bulunurdu mutlaka. Eşkıya işi olabilir mi?