Jeolog ustam istediğiniz fotoğraflar.

Mal bulanındır

BELKIDE INSANLARIN ELINDE KALAN SON SEY UMUTLARIDI
Çok özürdilerim ama o medeniyet yaşarken orda ermeni vatandaşlarımız ve biz daha portakal vitamin bile değildik.. Sen ora bakanlık müzeci çalarsan gelmezler.... Saygılarımla rahatca calış keyfine bak

Jookerturk

Bilgili Üye
mayhem ustam yorumlarınız için teşekkür ederim. Burası benim için oldukça müsait bir bölge. Büyük işlemlere başlamak için daha zamanım var. İlk önce tercübe edinmek gerek.

Mal bulanındır

BELKIDE INSANLARIN ELINDE KALAN SON SEY UMUTLARIDI
Sana azcık mekanın hakkinda tiyo.. M.Ö. 1200 - 612 yılları arasında Geç Hitit dönemi, M.Ö. 612 – 333 Persler dönemi, M.Ö. 333 - M.S. 64 Selevkoslar dönemi, 64–395 Romalılar dönemi, 395-638.... Gerisini sen düşün

jeolog

Co Admin
Co Admin
Ekli dosyayı görüntüle 205522

Isaretledigim kaya hangisidir gosterebilirmisin. Paylastigin fotolar icinde yer alan kayalar hep ayni yukseklikte ama benim isaretledigim biraz uzun(yuksek) bir kaya olmali.

Jookerturk

Bilgili Üye
Bu saydığın medeniyetlerin hepsi bu şehirde yaşamış medeniyetler.
Sana azcık mekanın hakkinda tiyo.. M.Ö. 1200 - 612 yılları arasında Geç Hitit dönemi, M.Ö. 612 – 333 Persler dönemi, M.Ö. 333 - M.S. 64 Selevkoslar dönemi, 64–395 Romalılar dönemi, 395-638.... Gerisini sen düşün

jeolog

Co Admin
Co Admin
Aklinda olsun araziye ciktiginda herseyin fotosunu cek. Yakin uzak. Her defasinda gidip bakmak yerine elinin altinda bulunur ve bakarsin.
Bu arazinin sol ustten girisi gorunuyor. Zaten girisin altinda da uydudan gorunen yapi temeli gibi olan kaya izi gorunuyor. Cihazla tek tek kontrolunu soldaki yesil gorunen yol yzerinde yaparsin ve kesin bir iki parca birseye denk gelirsin. Isaretledigim bu uzun kaya buradaki yapinin bir ozelligini vermeli. Son fotolarindaki kayalara bakarsak aşinma uzleri belirgin bu da demek oluyor ki islenmis yapi kalintilari da benzer asinmaya sahip kayalardan olmustur. Ayrica zeminde tasinip gelmis olasi farkli kayalar (mermer) kalintilari da gorulmelidir.

Jookerturk

Bilgili Üye
jeolog hocam değerli yorumlarınız için öncelikle teşekkür ederim. Uydu görüntüsünde belirgin olan büyük oda gibi olan alanı iş mak..si ile 3 veya 2 saatlik çalışma ile açıp yola devam etsek nasıl olur? Tabi bu dediğim kış ayında (aralık veya kasım) olacak. Malum Bu mevsimde çobanlar çok geziyor bölgede. Şuan için amacım küçük çaplı belirgin olmayan işçiliklerle yola devam edip kalıntı veya işe yarayacak emareler bulmak. Eğer varsa devam ederiz. Fotoğraf çekme konusunu kendime ilke edindim aslında ama şarj konusunda sıkıntı yaşamamak için birde tek başıma olduğum için çokça çekemedim. Saygılarımı sunarım hocam tekrar teşekkür ederim.

Jookerturk

Bilgili Üye
Emekleriniz için teşekkür ederim sağ olun var olun.
Ustam çubuk veya cihazla boşluk bak. Çok güzel bölgen var. Sabah pcden açıp ben de detaylı inceleyeceğim. Saygıdeğer ustalarımın görüşlerini de dikkate al. Saygılar.