Kafa şeklinde kaya yardımcı olur musunuz

karo

Yeni Üye
Kayıtlı Kullanıcı
Merhabalar ismim Fatih. Karadeniz bolgesinde bir derede de bulduğumuz bazı figürler var. Burası daha önce hiç oynanmamış, açılmamış. Hem ayak izinin hemde kafa şeklindeki kayanın görünüşü çok bariz. Ayak izi olan yer derenin bitişiği. Kaya ise o ayağın ortalama beş yüz metre kadar altında. Bu derede suyun aktığı yerin altı bile özel yapılmış yani bir çok taş kesme olarak yapılıp suyun geçmesi sağlanmış. Tahminimce suyun yönünü değiştirmişler. Ustalarımdan yorumlar bekliyorum :)

Ekli dosyalar

Moderatör tarafında düzenlendi:

eser34

Bilgili Üye
Kayıtlı Kullanıcı
Kardeşim, sevgili hemşerim öncelikle hoş geldin..yerini de açıkça yazmışsin cesaretine hayran kaldım..yuz şeklindeki kayalar çoğunluk la LAHITLERE işaret ediyor ( benim de başımda var).arazinin geniş resimleri yüklenir ise çok güzel şeyler söylenebilir diye düşünüyorum.sen bu arada BENCE KUR ÇADIRI ORADA KAL!!Allah'a emanet.resimleri muhakkak bekliyoruz..

karo

Yeni Üye
Kayıtlı Kullanıcı
Videoları ve fotoları arkadaşım çekmişti detaylı fotolar onda var alır yüklerim. Burada aslında işaret çok. Kalp işareti var harika ama foto elimde olmadığından bahsetmek istemedim. Video yükleniyor mu bilmiyorum ama eğer yükleniyorsa çok net görülebilir her şey.

DİVANE

Moderatör
Moderatör
[MENTION=19360]karo[/MENTION] hoş geldiniz kardeşim resimde görüldüğü kadarıyla yeriniz güzel fakat resimleme yetersiz böyle büyük kafa şeklini görmeyen kalmamıştır kafanın baktığı yönü arkasını şelalenin her yönünü detaylı resimleyin dikkatinizi çekenleride resimleyin işaretlediğim yerdeki oymaların yanlarında işaret ve yazılar var temizleyip resimleyin şu haliyle şuraya bak diyeceğim birşey yok kolay gelsinIMG_4022.JPG

banker42banker42

Operatör
Kayıtlı Kullanıcı
Şimdiye kadar gördüğüm en güzel kafa bu işte. Nereye bakıyor

poseidon2023

Operatör
Kayıtlı Kullanıcı
oymalara yönel derim

karo

Yeni Üye
Kayıtlı Kullanıcı
[MENTION=1585]murattırosso[/MENTION] kafanın baktığı yer yine derenin tam ortası. Ama tam ortada büyük bir kaya var ve dere orada ikiye bölünüyor

karo

Yeni Üye
Kayıtlı Kullanıcı
@posedion2023 oymaların ne anlama geldiği önemli. >>><<<<dikkat ederseniz ayak işaretinin hemen yanında bir oyma daha var yani 4 oyma var

erbay

Aktif Üye
Kayıtlı Kullanıcı
Ustam işaret çok iyi heykelin baktği yeri resimlerseniz veya bakarsaniz bir yiğma veya giriş bulacaksiniz

heymrpoliceman

Member
Kayıtlı Kullanıcı
Kardeşim, sevgili hemşerim öncelikle hoş geldin..yerini de açıkça yazmışsin cesaretine hayran kaldım..yuz şeklindeki kayalar çoğunluk la LAHITLERE işaret ediyor ( benim de başımda var).arazinin geniş resimleri yüklenir ise çok güzel şeyler söylenebilir diye düşünüyorum.sen bu arada “BENCE KUR ÇADIRI ORADA KAL!!Allah'”emanet.resimleri muhakkak bekliyoruz..
kesinlikle katiliyorum, harika bir işaret ve 3-5 sikke yoktur burda.

poseidon2023

Operatör
Kayıtlı Kullanıcı
öndeki üç oyma farkı iş ayak arkasında dedigin oyma evet ayak deyil

büyük oyma arkadaki aşarıda şelaleye benzer şarlak olacak suyun düştügü yere bak ve suyun aktıgı yüzeye işaret varmı

üç oyma bu yönde araziye git

IMG_4022 (1).JPG

malibu_18

Bilgili Üye
Kayıtlı Kullanıcı
yerin muazzam güzel ama tavsiyem yönetimden rica edip bölgeyi KARADENİZ olarak değiştir , buradaki üyelerin hiçbirisi o tiyniyette değil ama maalesef site misafir kullanıcılar tarafından da ziyaret ediliyor bolca (Şuan sitede 1608 kullanıcı online. 95 üye, 1513 misafir)

kimin ne tür insan olduğunu bilemeyiz , senden önce davrananı olur , orayı bilipte çalışma esnasında şikayet edeni olur vs... ne gerek var kısmetini kovalarken başını ağrıtmaya değil mi ?

bu arada herkesin söylediğini bende söyleyeceğim ; kafanın baktığı yeri mutlaka resimle , ayrıca o dere içerisine o büyüklükte muazzam bir baş figürü yapan mimari derenin içine kazanlar dolusu malı da sığdırabilir , o yüzden en ufak detayı bile atlamayın ve acele etmeyin , kırıp dökmek kazıp eşmek lafta kolay şeyler , adam bulması zaman bulması çevreyi kollaması derken nice dolu yerler kurcanalıp bırakılıyor sonrada işaretler figürler tahrip edlip kimseye yar olmuyor o malzemeler .

karo

Yeni Üye
Kayıtlı Kullanıcı
[MENTION=9556]malibu_18[/MENTION] ustam yoneticiye nasil ulasiliyor bilmiyorum dediğiniz doğru hata yapmisim orada. Nasil ulasmam gerektigini izah ederseniz yazayım onlara. Suyun altı bile kesme taslar var zaten orjinal degil bu dere zamaninda bu yonde akmasini saglamislar. O kadar cok isaret var ki ben elimdeki fotolar bunlar oldugu icin sadece kafayi ve yuvarlak oymalardan bahsettim

Mirkut

Super Moderator
Süper Moderatör
[MENTION=9556]malibu_18[/MENTION] ustam yoneticiye nasil ulasiliyor bilmiyorum dediğiniz doğru hata yapmisim orada. Nasil ulasmam gerektigini izah ederseniz yazayım onlara. Suyun altı bile kesme taslar var zaten orjinal degil bu dere zamaninda bu yonde akmasini saglamislar. O kadar cok isaret var ki ben elimdeki fotolar bunlar oldugu icin sadece kafayi ve yuvarlak oymalardan bahsettim
Karadeniz bolgesi olarak degistirdim konunuzu. Elinizde varsa kafanin arka tarafini ve gozun 45 derecelik aciyla baktigi yonunun resimleri varmi kardesim. Iki goz varsa biri buyuk digeri kucukmu. Selametle