Kafa şeklinde kaya yardımcı olur musunuz

karo

Yeni Üye
Merhabalar ismim Fatih. Karadeniz bolgesinde bir derede de bulduğumuz bazı figürler var. Burası daha önce hiç oynanmamış, açılmamış. Hem ayak izinin hemde kafa şeklindeki kayanın görünüşü çok bariz. Ayak izi olan yer derenin bitişiği. Kaya ise o ayağın ortalama beş yüz metre kadar altında. Bu derede suyun aktığı yerin altı bile özel yapılmış yani bir çok taş kesme olarak yapılıp suyun geçmesi sağlanmış. Tahminimce suyun yönünü değiştirmişler. Ustalarımdan yorumlar bekliyorum :)

Moderatör tarafında düzenlendi:

eser34

Nasip Vaktine Esir...
Moderatör
Kardeşim, sevgili hemşerim öncelikle hoş geldin..yerini de açıkça yazmışsin cesaretine hayran kaldım..yuz şeklindeki kayalar çoğunluk la LAHITLERE işaret ediyor ( benim de başımda var).arazinin geniş resimleri yüklenir ise çok güzel şeyler söylenebilir diye düşünüyorum.sen bu arada BENCE KUR ÇADIRI ORADA KAL!!Allah'a emanet.resimleri muhakkak bekliyoruz..

karo

Yeni Üye
Videoları ve fotoları arkadaşım çekmişti detaylı fotolar onda var alır yüklerim. Burada aslında işaret çok. Kalp işareti var harika ama foto elimde olmadığından bahsetmek istemedim. Video yükleniyor mu bilmiyorum ama eğer yükleniyorsa çok net görülebilir her şey.

DİVANE

Moderatör
Moderatör
karo hoş geldiniz kardeşim resimde görüldüğü kadarıyla yeriniz güzel fakat resimleme yetersiz böyle büyük kafa şeklini görmeyen kalmamıştır kafanın baktığı yönü arkasını şelalenin her yönünü detaylı resimleyin dikkatinizi çekenleride resimleyin işaretlediğim yerdeki oymaların yanlarında işaret ve yazılar var temizleyip resimleyin şu haliyle şuraya bak diyeceğim birşey yok kolay gelsinEkli dosyayı görüntüle 189037

murattırosso

Hakimiyet ALLAH 'cc'dır.
Süper Moderatör
Şimdiye kadar gördüğüm en güzel kafa bu işte. Nereye bakıyor

karo

Yeni Üye
murattırosso kafanın baktığı yer yine derenin tam ortası. Ama tam ortada büyük bir kaya var ve dere orada ikiye bölünüyor

karo

Yeni Üye
@posedion2023 oymaların ne anlama geldiği önemli. >>><<<<dikkat ederseniz ayak işaretinin hemen yanında bir oyma daha var yani 4 oyma var

erbay

Member
Ustam işaret çok iyi heykelin baktği yeri resimlerseniz veya bakarsaniz bir yiğma veya giriş bulacaksiniz

Kardeşim, sevgili hemşerim öncelikle hoş geldin..yerini de açıkça yazmışsin cesaretine hayran kaldım..yuz şeklindeki kayalar çoğunluk la LAHITLERE işaret ediyor ( benim de başımda var).arazinin geniş resimleri yüklenir ise çok güzel şeyler söylenebilir diye düşünüyorum.sen bu arada “BENCE KUR ÇADIRI ORADA KAL!!Allah'”emanet.resimleri muhakkak bekliyoruz..
kesinlikle katiliyorum, harika bir işaret ve 3-5 sikke yoktur burda.

poseidon2023

Uzman
öndeki üç oyma farkı iş ayak arkasında dedigin oyma evet ayak deyil

büyük oyma arkadaki aşarıda şelaleye benzer şarlak olacak suyun düştügü yere bak ve suyun aktıgı yüzeye işaret varmı

üç oyma bu yönde araziye git

Ekli dosyayı görüntüle 189141

malibu_18

Bilgili Üye
yerin muazzam güzel ama tavsiyem yönetimden rica edip bölgeyi KARADENİZ olarak değiştir , buradaki üyelerin hiçbirisi o tiyniyette değil ama maalesef site misafir kullanıcılar tarafından da ziyaret ediliyor bolca (Şuan sitede 1608 kullanıcı online. 95 üye, 1513 misafir)

kimin ne tür insan olduğunu bilemeyiz , senden önce davrananı olur , orayı bilipte çalışma esnasında şikayet edeni olur vs... ne gerek var kısmetini kovalarken başını ağrıtmaya değil mi ?

bu arada herkesin söylediğini bende söyleyeceğim ; kafanın baktığı yeri mutlaka resimle , ayrıca o dere içerisine o büyüklükte muazzam bir baş figürü yapan mimari derenin içine kazanlar dolusu malı da sığdırabilir , o yüzden en ufak detayı bile atlamayın ve acele etmeyin , kırıp dökmek kazıp eşmek lafta kolay şeyler , adam bulması zaman bulması çevreyi kollaması derken nice dolu yerler kurcanalıp bırakılıyor sonrada işaretler figürler tahrip edlip kimseye yar olmuyor o malzemeler .