Kalhiyu

KORBEY

Member
Kalhiyu usta benim arkadaşımdır. Adanada ikamet eder bu konu üzerine çok ciddi çalışmalar yapıyor. Kendisi ile araziye çıkmışlığımızda vardır. Dürüst bir kişıdir.bu çubuk işine gerçekten gönül vermiş bir arkadaşımızdır.
Peki tutarli bi sonuc yada cubuklarin gercekten tespit ettigi dogrulanmismidir usta?. Arazide tespit edilen biyerde calisma yapildiginda soylenen ilk yorum gerceklestimi onu merak ettim cvb yazarsan sevinirim . Herkese rast gele ...

Şirvan

Operatör
Benim de kendi yaptığım çubuklarım var. Bunun ticaretinide yapmıyorum. Benim çubuklar iddalıdır da demiyorum. Ama kalhiyu ustanın çubukları ile kendisi ile beraber çıktığımız bir günde tek paraların yerini ben tesbit edip oda cihazla kontrol etti ve topladık. Bunu ben bizzat yaşadım. Benim çubuklarla 12kg sarıkız buldum. Yine söylüyorum ben bu konuda iddalı değilim kısmet isi birazda. Çubuklarımdan biri sadece altın çeker başka bir emare çekmez ve 3 degisik çubuk kullanırım başkada kullanmam.

Şirvan

Operatör
Ben bizzat denedim beraber çıktıģımızda çubuk herkezde çalışacak diye bir durum yok. 3 yer tesbit edip üzerine taş koydum kalhiyu usta x2 cihazla bakıp çıkardı yani tesbit doğru idi. Bende çalıştı.

themami

Member
ustam 12 kg sarı kız epey iddalı siz iddalı değilim diyosunuz ama maşallahınız var

Şirvan

Operatör
Kısmet ustam.nasipte varsa önüne kimse gećemiyor

HİTİTLİ

Bilgili Üye
Benim de kendi yaptığım çubuklarım var. Bunun ticaretinide yapmıyorum. Benim çubuklar iddalıdır da demiyorum. Ama kalhiyu ustanın çubukları ile kendisi ile beraber çıktığımız bir günde tek paraların yerini ben tesbit edip oda cihazla kontrol etti ve topladık. Bunu ben bizzat yaşadım. Benim çubuklarla 12kg sarıkız buldum. Yine söylüyorum ben bu konuda iddalı değilim kısmet isi birazda. Çubuklarımdan biri sadece altın çeker başka bir emare çekmez ve 3 degisik çubuk kullanırım başkada kullanmam.
Bre mübarek madem memnun oldugun bir sistem var konu acıp paylaşsan tarif etsende cihaz alamayan garibanlarda yapıp faydalansa ve sende sevap banka 12 kg manevi altın kazanmıs yatırmıs olsan.
Garibanlara fydamız olmadıktan sonra ne kıymeti kalırki.

Şirvan

Operatör
Usta bir arkadaşın babasının dedesi bu arkadaşta 55 yasında babası vefat etmiş. Mevzu kurtuluş savaşından kalma bunun büyük dedesi bir küp altın gömmüş ve savaşa gidiyor ordada şehit oluyor. Bu arkadaşımızın babasıda aramış zamanında bunlarda tabi mebla anlatılana göre fazla ziyerete gittiģimde söylediler. Bir bakalım dedik 2 yerden çekim aldım birinci yerden çıkmadı ikinci yerden çıktı. Yani birazda kısmet herhalde.

Şirvan

Operatör
Ve ben bu çıkandan bir kuruş dahi kabul etmedim. Benden çok onların ihtiyacı vardı vesile olduk sadece.

Şirvan

Operatör
Daha önce paylaştım çubuklarla ilgili formda. Bendeki çubuklarda öyle elektirik kablo gibi bağlantı yok.pirinç aleminyum ve bakır çubuklardan kullanıyorum. Yanlız pirinç çubuklar sarı elektrot deģil saf sarı pirinç

HİTİTLİ

Bilgili Üye
Daha önce paylaştım çubuklarla ilgili formda. Bendeki çubuklarda öyle elektirik kablo gibi bağlantı yok.pirinç aleminyum ve bakır çubuklardan kullanıyorum. Yanlız pirinç çubuklar sarı elektrot deģil saf sarı pirinç
Anladım o zaman bilen biliyordur.
Saf pirincleri cok kez duydum ama bulamadım bende o yuzden deneme şansım olmamıştı.

Şirvan

Operatör
Metal satan sanayideki firmalardan bulabirisin