Kalıntı bi duvar var elimde ustalar bakarmisiniz

Apollon01

Moderatör
Moderatör
ARGE yapacam da cihaz bulamadım ki yaşadığım yerde cihaz pek bulunmuyor olanda vermiyor ya ben gelirim yada vermem diyor napacam bilmiyorum ustam yapılış amacı yasamsal alan olduğu icindir diye düşünüyorum çünkü zamanında orda bı yaşam surdurulmus
@Mirza0770 usta bu duvarı çözsek ne olduğu anlaşılacak, nerde başlayıp nerde bitiyor, bina kalıntısı desek yer müsait görünmüyor, çünkü duvarbbir konut yapı için az çevrede müsait değil, biraz geriiden tam manzara olarak bu duvarı bir görseydik iyi olurdu, bende de böyle bir duvar var bak, duvar ama nasıl? sabit kaya gibi, zamanla mı olmuş? nasıl bir teknoloji, akıl harici yapılar, devamı yok, aşağı yukarı sağ sol başka duvar yok hepsi bu, bir taş koparamazsın

xUNKT6.md.jpg xUNzdx.md.jpg

Mirza0770

Member
@Mirza0770 usta bu duvarı çözsek ne olduğu anlaşılacak, nerde başlayıp nerde bitiyor, bina kalıntısı desek yer müsait görünmüyor, çünkü duvarbbir konut yapı için az çevrede müsait değil, biraz geriiden tam manzara olarak bu duvarı bir görseydik iyi olurdu, bende de böyle bir duvar var bak, duvar ama nasıl? sabit kaya gibi, zamanla mı olmuş? nasıl bir teknoloji, akıl harici yapılar, devamı yok, aşağı yukarı sağ sol başka duvar yok hepsi bu, bir taş koparamazsın

xUNKT6.md.jpg xUNzdx.md.jpg
Usta bendeki duvarın devamı var O harfi şeklinde gidiyor kale gibi düşün usta

sandalci14

Operatör
traşli duvarlara bakin merdiven nereye cikiyor birde ona bakin bitiminde ne var.

kertenkele

Editör
Bu duvar sağa sola devam etmiyor ise set şeklinde ise toprak kaymaması için yani bir yeri koruması için yapılmış bunu çubukla bakıp boşluk varmı yokmu ona göre işlem yapacaksın var ise duvarın ya önü ya arkası bi işaret falan olsa şurası diyeceğim ama yok yakınındaki kayalarda işaret falan varmı oyma gibi

Mirza0770

Member
Bu duvar sağa sola devam etmiyor ise set şeklinde ise toprak kaymaması için yani bir yeri koruması için yapılmış bunu çubukla bakıp boşluk varmı yokmu ona göre işlem yapacaksın var ise duvarın ya önü ya arkası bi işaret falan olsa şurası diyeceğim ama yok yakınındaki kayalarda işaret falan varmı oyma gibi
Ustam inan işarete dair tek bı emare yok hayret ettim bende böyle zirve gibi bı noktada yaşam sürdürülmüş ama işaret yok

Mirza0770

Member
Birde duvar dairesel şekil çiziyor düz bi duvar değil istinat duvarı dediğimiz cinsten değil kale yapısını anımsatıyor

bozoklu

Süper Moderatör
Süper Moderatör
Bir kralın yaşacağı yerin duvarı yığma taşla örülmüş basit duvar olmaz. Söylentiler belki zamanla değişmiştir. o bögede bir kral mezarı var, kral evi şekline dönmüştür. Bu duvarı bırakıp başka emareler arayın.