Kalıntı bi duvar var elimde ustalar bakarmisiniz

kertenkele

Editör
Birde duvar dairesel şekil çiziyor düz bi duvar değil istinat duvarı dediğimiz cinsten değil kale yapısını anımsatıyor
Yarım hilal şeklindemi bu duvar tam dairemi eğer yarım daire ise boşluk bak tam daire ise iç kısmını biraz temizle tabanı bul

Mirza0770

Member
Yarım hilal şeklindemi bu duvar tam dairemi eğer yarım daire ise boşluk bak tam daire ise iç kısmını biraz temizle tabanı bul
Başkan tam daire fakat ortası dolgu gibi geldi bana bu perşembe günü gidiyorum oraya video fotoğraf ne istersen çekip atacam sana

Mirza0770

Member
Bir kralın yaşacağı yerin duvarı yığma taşla örülmüş basit duvar olmaz. Söylentiler belki zamanla değişmiştir. o bögede bir kral mezarı var, kral evi şekline dönmüştür. Bu duvarı bırakıp başka emareler arayın.
Usta bölgeyi alt üst ettik bı işaret bulamadım bu duvar var aşağıdan dere geçiyor duvarın az aşağısında yığma taşlar mevcut sanırsın özenle o taşları oraya dizmisler bölge zengin ama karışık iyi bı çubukçu bulabilirsem bide coğrafyayı anlayan bilen biri

eser34

Nasip Vaktine Esir...
Moderatör
Söylentilere göre kralın eviymiş yer olarak öyle bi yükseklikte ki 15 20 dakika anca çıkabiliyorsun oraya burda ne gibi bi çalışma yapabilirim
Ustam, o yükseltide bir kral yaşam sürmüş ise onun evi değildir de önemli olan mezarıdır. Söylentilerden ziyade kendi bulacağın emareler önemlidir.
Rast gelsin.

Mirza0770

Member
Ustam, o yükseltide bir kral yaşam sürmüş ise onun evi değildir de önemli olan mezarıdır. Söylentilerden ziyade kendi bulacağın emareler önemlidir.
Rast gelsin.
Ustam bu kral dediğimiz şahıs yaz mevsiminde tepede kış mevsiminde aşağıda yaşam sürdürüyormus aşağıdaki evin kalıntılarıda var yani bı kere bu konuda anlaşalım kral yasamis kesin ve net bilgidir benim bu bölgede ne ve ne gibi bıseyler aramam lazım

Tantulus

Aktif Üye
O taş yiginlarinin ortası yuksekmi yığma mezar olmasin