kalp gözü açık ne demek arkadaşlar

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Mal bulanındır

BELKIDE INSANLARIN ELINDE KALAN SON SEY UMUTLARIDI
Bu çok tatlı ve hoş bir muhabbet ,Keşge hep boyle birbirimizi kırmadan üzmeden yazışsak iyi olmazmı Saygılar herkese
Orneklerinin sonu hic iyi bitmedi
Uyandiriyim
Zikrullah kaynak germo da boyle basladiydi
Reklamarasi sezon finali yaptilar

Metalicvoice

Operatör
Selam....Anlatamamışım demekki ,KAYIP ALLAHA GÖRE DEGİL.
Kula göre kayıpdır.
Yazına dikkat edersen,Orda ALLAH KAYIBI BİLMEZ demişsin bunu sevhen yazdığın kanaatindeyim, Aslında alttarafınada o sözü çürüten bir sözde ilave yapmışsın . Evet ALLAH acıgıda Kapalıyda ,Ve kapalının içinde olanıda bilir ,Bu bir ayetdirzaten.

Yazınızın alttaki bir bölümündede bizim sektör, Yani define isiyle uğraşanların yapdigi kazı veya araşdırma işinin Cinler le ilgili oldugunu yazmıssınız
Cinlerin bu işlerle hiç alakasi yokdur,Biz bu isi yaparken kendi icimizdeki vesveseden kaynaklanan kendimizi ruhi sıkıntıya sokmamizdan kaynaklı korku ve endiseden kaynaklanan bir huzursuzluk yaşarız
Insan korkdugunda Çalıyı Deve zanneder ,Öyle görür ve korkar.olay budur. Yoksa Hic bir SARRAF aksam kilitledigi kasayı sabah açtığında, Bizim cinlerin haclıgi bitmiş demekki içinden birkac tane almış demez ,Zaten olacak is degil. AYNI FİKİRDEYİZ USDAM. Saygılar
Aynı şeyi söylüyoruz usta.
Dikkat çekmek için böyle yazarım başka yerlerde de...
Allah gaybi bilmez değil gayb bilmez dedim... :)
Aynı şekilde Allah acziyet bilmez...
Yani Allah'a bilinmeyen yoktur. Allah'a acziyet yoktur diyoruz....

Dediğimiz seyin özü Sübhanallah manasına çıkar. Eksik ve noksan sıfatlardan tenzih ederiz.
Cin isi de oyun eylence sektorde Yer bulma husunda.
Cin de tılsım da var inkar etmiyoruz. Ama ekseri başa gelen sitres ve vesveseden dolayı piskolojik sorun oluşması.

Gönül_Eri

Moderatör
Moderatör
Şu sıralar forumda alt yapısı dini kaynaklı konular açılıyor Başlangıçta masumane açılan konuların içine girip baktığımda sui zan, iftira dini şahsiyetlere laf söz ( Hoca, Şeyh, Âlim ) gibi isimlerin sahtekarlar ve üçkağıtçı tiplerle anılması. Sanki fırsat bu fırsat icimdekini kusayim diye bekleyenler varmış gibi. Yazdıklarım ön yargısız okunup degerlendirilirse ne demek istediğim anlaşılır diye ümid ediyorum. Bu forum kaliteli bir forum bence açıldığı amacın dışına cikicak yerlere çekilmesine müsade edilmemeli. Uzaktan takibe devam.... Hepiniz Seviliyorsunuz.... ?

BulursamKader25

Yaptigim Yorumlar; Resmi Kazilar İcin Gecerlidir.
Cetvel eğri ise cizgiside eğri olur.
Kuran ve Sunnet dosdoğru bir cetveldir.

Dini mevzular define isine benzemez.
Bir soz ve inanisin bedeli imansizlik ve neticesi ebedi cehennem olabilir.

Sosyal mecralardaki bilgiler, videolar bu nedenle cok tehlikelidir. Ozellikle dini bilgilerini buralardan alanlar buyuk tehlike altindadir.

İslamda bir gunah baska bir gunahla kiyas edilmemistir. Sadece GİYBET haric. Ne yazik ki son 300 senedir yazilan kitaplara bakildiginda, giybetin gida gibi kullanildigi tespiti vardir.
Giybet haramdir.
Zina da haramdir.
Peygamber Efendimiz sav. buyurmuş:
1 Giybet 32 Zinadan daha agirdir.
Giybet devlet yikar, toplumu yok eder.
Zina ise lokaldir.
Hal bu olunca dosdogru olan Hadisi seriflerden sunu hatirlamak ve unutmamak elzemdir:
" KİSİYE DUYDUGU HERSEYİ KONUSMASİ GUNAH OLARAK YETER."
Her okudugu mesaja inanan,
Her izledigi videoyu dogru kabul eden,
Ana kaynaklara ulasmamis her kisi husrandadir.
İftira ise Giybeten daha agirdir. Kisinin Kabe gibi kutsal bir yerde oz annesi ile zina etmesinden daha agir bir gunahtir.

Yine unutulmamalidir ki;
YARİM HOCA DİNDEN
YARİM DOKTOR CANDAN EDER.

İslam bilinmeyen, zor bir sey asla degildir. Onemli olan saglam kaynaktan bu bilgiyi almaktir.
Sorun buradadir.
Saglam kaynak kimdir?
Hangi yazilan kitaptir?
Hangi usuldur?
Hangi Alimlerdir?
Ve burasi bam teli olup, kisinin imtihanidir. Hiristiyan ve Yahudi dahi benim yolum ve usulum dogru demeye devam etmektedirler.
Kisiyi inandigindan cevirmek neredeyse imkansizdir.
Hal bu ise dogruya kim nasil ulasacak?
Bunun cevabi elbette Kuranda mevcut.
İlgili ayetleri yazmiyorum. Kisi isterse Allah cc ona hidayeti nasip eder.
Aklini din edinene
Mantigini olcu kabul edene
Bizim ne diyecegimiz var nede yapacagimiz var.
Omur kisa
Olum ani ve bilinmez zamanda.
Ruh bedenden cikarken tum perdeler acilacak ve herkes inancinin ve amelinin karsiligini o andan itibaren gormeye baslayacak.

Ben 30 sene boyunca bu tartusmalardan yoruldum.
Ve pes ettim.
Ben bir yol ariyorum demedikce kisi, onu dunyasiyla basbasa birakiyorum.
Herkesin yolu kendisine mubarek olsun. Hangi yolda gidiyorsa o yolun karsiligini Allah cc kendisine versin.
Ateistte de deistte de Hiristiyana da ehli tarik olana da, tarik ve tasavvufu kabul etmeyene de, mezhepsizede, amelsize de, kafire de munafiga da yolunuz acik olsun diyorum.
Benim kalp gozum acik degil ki;
geceleri kalkip namaz kilip bunlar icin gozyasi dokecegim. Yalvarip yakaracagim. Ben gavsmiyim ki herkese merhamet edip tasarrufda ve yardimda bulunacagim.
Herkese yaptiginin ve inancinin karsiligi vardir. Biz muslumanlar olarak boyle inaniyoruz. Hepimiz ne ekersek onu bicecegiz. Kafir gibi yasayip musluman gibi ölunmez. Amma bizim imamlar herkesi musalladan yollar. Bana ne :)))

bozoklu

Süper Moderatör
Süper Moderatör
Selam usdad : Eh maddenin ötesi yani kayıp i bilmek demek bunuda ALLAH dan baskası bilemez ,Yani demem oki .Müslümanları KURANI KERIMDEN uzaklasdirmak için hazırlanmış, Saf ,Temiz insanlarin Kalbini kendi istikametlerine yönlendirmek üzere kullanılan bilinmeyen ve anlami olmayan kelamlardır
Manayı bilmek demek gaybi bilmek değildir üstadım. Misal ağaca bakıp dal yaprak görmek değil, ağaca kışın ölmeyi, baharda canlanmayı, tatlı mevye vermeyi öğreten ilahi kudreti görmek demektir. Siz anlamamışsınız.

balkaya34

Bilgili Üye
Manayı bilmek demek gaybi bilmek değildir üstadım. Misal ağaca bakıp dal yaprak görmek değil, ağaca kışın ölmeyi, baharda canlanmayı, tatlı mevye vermeyi öğreten ilahi kudreti görmek demektir. Siz anlamamışsınız.

Haaaaa kusura bakma usdam ben YOZGATLIYIM demekki anlayışım biraz kısa ,ben agacı kışın göge gidip yazın yere iniyor sanardım siz simdi bana öğrettiniz sagol varol gardaş

balkaya34

Bilgili Üye
Cetvel eğri ise cizgiside eğri olur.
Kuran ve Sunnet dosdoğru bir cetveldir.

Dini mevzular define isine benzemez.
Bir soz ve inanisin bedeli imansizlik ve neticesi ebedi cehennem olabilir.

Sosyal mecralardaki bilgiler, videolar bu nedenle cok tehlikelidir. Ozellikle dini bilgilerini buralardan alanlar buyuk tehlike altindadir.

İslamda bir gunah baska bir gunahla kiyas edilmemistir. Sadece GİYBET haric. Ne yazik ki son 300 senedir yazilan kitaplara bakildiginda, giybetin gida gibi kullanildigi tespiti vardir.
Giybet haramdir.
Zina da haramdir.
Peygamber Efendimiz sav. buyurmuş:
1 Giybet 32 Zinadan daha agirdir.
Giybet devlet yikar, toplumu yok eder.
Zina ise lokaldir.
Hal bu olunca dosdogru olan Hadisi seriflerden sunu hatirlamak ve unutmamak elzemdir:
" KİSİYE DUYDUGU HERSEYİ KONUSMASİ GUNAH OLARAK YETER."
Her okudugu mesaja inanan,
Her izledigi videoyu dogru kabul eden,
Ana kaynaklara ulasmamis her kisi husrandadir.
İftira ise Giybeten daha agirdir. Kisinin Kabe gibi kutsal bir yerde oz annesi ile zina etmesinden daha agir bir gunahtir.

Yine unutulmamalidir ki;
YARİM HOCA DİNDEN
YARİM DOKTOR CANDAN EDER.

İslam bilinmeyen, zor bir sey asla degildir. Onemli olan saglam kaynaktan bu bilgiyi almaktir.
Sorun buradadir.
Saglam kaynak kimdir?
Hangi yazilan kitaptir?
Hangi usuldur?
Hangi Alimlerdir?
Ve burasi bam teli olup, kisinin imtihanidir. Hiristiyan ve Yahudi dahi benim yolum ve usulum dogru demeye devam etmektedirler.
Kisiyi inandigindan cevirmek neredeyse imkansizdir.
Hal bu ise dogruya kim nasil ulasacak?
Bunun cevabi elbette Kuranda mevcut.
İlgili ayetleri yazmiyorum. Kisi isterse Allah cc ona hidayeti nasip eder.
Aklini din edinene
Mantigini olcu kabul edene
Bizim ne diyecegimiz var nede yapacagimiz var.
Omur kisa
Olum ani ve bilinmez zamanda.
Ruh bedenden cikarken tum perdeler acilacak ve herkes inancinin ve amelinin karsiligini o andan itibaren gormeye baslayacak.

Ben 30 sene boyunca bu tartusmalardan yoruldum.
Ve pes ettim.
Ben bir yol ariyorum demedikce kisi, onu dunyasiyla basbasa birakiyorum.
Herkesin yolu kendisine mubarek olsun. Hangi yolda gidiyorsa o yolun karsiligini Allah cc kendisine versin.
Ateistte de deistte de Hiristiyana da ehli tarik olana da, tarik ve tasavvufu kabul etmeyene de, mezhepsizede, amelsize de, kafire de munafiga da yolunuz acik olsun diyorum.
Benim kalp gozum acik degil ki;
geceleri kalkip namaz kilip bunlar icin gozyasi dokecegim. Yalvarip yakaracagim. Ben gavsmiyim ki herkese merhamet edip tasarrufda ve yardimda bulunacagim.
Herkese yaptiginin ve inancinin karsiligi vardir. Biz muslumanlar olarak boyle inaniyoruz. Hepimiz ne ekersek onu bicecegiz. Kafir gibi yasayip musluman gibi ölunmez. Amma bizim imamlar herkesi musalladan yollar. Bana ne :)))

(HUKUKİ SONUC DOGURDUGUNDAN DOLAYİ VİDEONUZU KALDİRDİM.)

Bulursam kader 25 ,Sevgili kardesim bu videoyu bir izleyin lütfen
Daha cok var.Kendisininde konusmaları var internette bulabilirsiniz

Egerbiz insan olmuşsak onun sayesinde olmuşuz , o olmasaymış bizde olmacakmışiz,ALLAH o var oldugu icin bizi yaratmış

Moderatör tarafında düzenlendi:

BulursamKader25

Yaptigim Yorumlar; Resmi Kazilar İcin Gecerlidir.
(HUKUKİ SONUC DOGURDUGUNDAN DOLAYİ VİDEONUZU KALDİRDİM.)

Bulursam kader 25 ,Sevgili kardesim bu videoyu bir izleyin lütfen
Daha cok var.Kendisininde konusmaları var internette bulabilirsiniz

Egerbiz insan olmuşsak onun sayesinde olmuşuz , o olmasaymış bizde olmacakmışiz,ALLAH o var oldugu icin bizi yaratmış
Omrum bu islerle gecti ustam.
Hepsini bilirim.
Herkesi serbest biraktim ben.
Karismiyorum :)
Kime ne cevap vereyimle omur tukettim. Sonra dondum kendime.
Simdi kendimle ugrasiyorum.
Daha kendi isimi halledemedim.
Vallahi, sorumluluklarum baki olmak uzere, ne hanim umrumda nede cocuklarim. Benden hakkini alacak diye kose bucak ahirette benden kacacaklarla ne isim olabilir. Kimse kimseye bir sevabini bile vermeyecek. Vermeyecek oldugu gibi pacayi yirtarim dusuncesiyle anasinin babasinin yakasina sarilacagi bir gunu bilerek, once kendi pacami kurtarmanin derdine dustum.
Ahirette kisinin ilk hasmi hanimi ve evlatlari olacak.
Kimseye birsey demiyorum hakikaten.
Kendi basimin derdindeyim.
30 sene bosa kurek salladim.
Ben kurek sallarim diyen varsa aha da meydan cok. İstedigi mecrada mucadele etsin.
Benden pass :((

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...