Kalp işareti

kertenkele

Editör
Slm ustalar ustalarım bir kalp işareti buldum kayanın yan yüzünde 30 40 cm falan oyma şeklinde kayanın ustunde büyük birde oyma var kalbin karşısında toprak zeminde çubuk oda verdi ama oda daire şeklinde daire oda varmı varsa hangi dönem bilgisi olan varmı

OsiriS

Moderatör
Moderatör
Konunuza resimlerinide ekleseniz guzel olabilirdi.kalp isaretinin bir cok sekli vardir ve her bir sekil bir anlam ifade edip baska seyler anlatir.kalp isareti genelde bayan isaretine tekamül eder ve mezarda genelde hemen hemen ayninbogede olur..yuvarlak mezar olma degildir cokme yapmis olabilir yada kuyu olabilir.belkide tuneldir..yani herseyi soyleyebiliriz.

kertenkele

Editör
OsiriS ustam resim var ama cepten atamıyorum ustam işlem yaptım kalp bin 6 adım felan önünde iki karış indik dövme toprak sonra kirli beyaz harç çıktı ben bunu tesbit için yaptım bu katman mezara su geçmesin diye yapılmış çubuk daire çizdi üzerinde yani yapı yuvarlak 15 mt ilerde iş mak ile açılmış örneğini gördüm yuvarlak taştan örme mezar çıkmış 1 mt aşağıda mezara ulaşmış adamlar bu mezar hangi dönemde yapılmış o lazım hiristiyanlık dönemi ise boş olur diye duydum roma dönemi burası ama hiristiyanlığa geçişmi acaba diyorum

OsiriS

Moderatör
Moderatör
Geç roma dönemi mezarlari olmasi lazim.genelde bu tur mezarlarda toplu kemik cikar ya hastalik yada yoplu olumlerde kullanilan mezar tiplemesi olarak biliyorum.ama sen genede islem yap anlattigina gore az kalmis bitmesine.o alanda anlattigim turden mezarlar olabilir bisey cikarmi cikmazmi sorusuna gelince ben pek umitli degilim ama sen bosluk tespitini yaptiysan birde degerli tespiti yap bakalim ne sinyal verecek cubuklar cukur için..

kertenkele

Editör
OsiriS ustam çıkan harç elimde var bizim harçkara benzer ama hafif bu harç değerli tesbiti yaptım olumlu ama açmayınca çubuğun değerli tesbitine pek inanmıyorum üzerimde gümüş vardı onunla baktım olumluydu

OsiriS

Moderatör
Moderatör
kertenkele kardesim tek metalle yapma tespiti elinde olabildigince test icin metal bulunsun..bunlarin hepsini kullanarak bakarsan ve sinyal alirsan minarel olma olayi cok fazladir..birde yaptigin testlerde olumlu sonuclar alirsan cubuk olayinda şaşmaz kardesim..

The Thing

C*
Süper Moderatör
Bu kalbi görmeyi çok isterdim, içinde murç izi var mı?

Mhmt82

Moderatör
Moderatör
Slm ustalar ustalarım bir kalp işareti buldum kayanın yan yüzünde 30 40 cm falan oyma şeklinde kayanın ustunde büyük birde oyma var kalbin karşısında toprak zeminde çubuk oda verdi ama oda daire şeklinde daire oda varmı varsa hangi dönem bilgisi olan varmı
kolay gelsın kardesım.yyvarlak oda olur ama minarel olan yerde alınan bosluk yuvarlak cıkar..boslugu hangı cubukla aldın acaba.

akyol

Bilgili Üye
Mhmt82 bende sordum ama heralde sonuca ulaştığı için cevap yok
:200: