kanal yeni yerimler

tunay_5454

Bilgili Üye
ilk foto tahrip edilmiş ikinci fotoda oturan arkadaşın tam önünde kayanın alt yüzünde

kazama

İnanıyorsan denemeye değer !
değerli ustam doğal bir kaya fakat arkaya doğru genişliyor baya bir yüksek tahrip olmuş kısımlar zamanla deprem erozyondan dolayı kendi yıkılmış ilginize tşkler
:66:
.Ben tesekkür ederim .Kapaklı kanallı yeri naptınız ne durumda ? Birde ben bu yorumunuzda ki iddalarınıza :18: böyle yapıyorum ..

tunay_5454

Bilgili Üye
kapaklı kısma dokunulmadı diğer kayaya gelirse çok büyük kütleler halinde duruyor gecen sene üstünde duran kütleler bu sene dökülmüş oldukca iri kütleler bende ilk başlarda konma diye düşündüm fakat büyüklülkeri fikrimi değiştirdi var sayalım ki kapatma bir yer nasıl bir işlem yapılabilir ? kanallı kayanın baş kısmı üçgen şeklinde orayı gösteriyor oda dikkatimi cekti fakat üçgen kısım zamanla birileri tarafından kırılmış olabilir diye düşündüm yer kafamı çok karıştırıyor :)

kazama

Mısır piramitleri nasıl yapıldı .Kendimizden örnek verelim 10-12 tonluk kayayı kazık şeklinde yontup üstüne oyma yapıp toprağa çakmışlar .Şimdi vinçle oraya çıkamazsın çıksan vinç operatoru işi bırakır gider :) .
Ustam nasıl işlem yapılması hakkında net sonuç olmayınca ne diyebilirz ki .Elimizde net veriler olsa her türlü imkanı sağlayabiliriz .Kanallı kaya olan yer güzel orda kanal dışında başka bir net emare var mı oyma yazı çizi felan ? Ben mezarın orda kendi içinde oldugunu düşünüyorum .

kazama

Nette bu konuya ilgili yardımcı makaleler kaynaklar bulmaya çalışırken resimler 2013 yılında baska bir sitede gösterime sunulmuş .
Amacım size herhangi söylem yapmak değil , aynı kişiler misiniz ? Evet se ? 4 yılda ben buraya bi bu kadar daha yapı yapar tekrar tırnaklarımla sökerdim .
:244:

tunay_5454

Bilgili Üye
üstad görüntüde kapamaya benziyor fakat çok kez kontrol ettik malesef boşluk sesi hiç bir noktadan gelmiyor :)

tunay_5454

Bilgili Üye
doğrudur ben başka bir siteye resim eklemedim siz inşaat sektöründesiniz her halde :) ben sizin kadar maharetli değilim 4 sene uzun süre tabi dedikleriniz yapılabilir o zaman zarfında ilginize tşkler.

Marsınkılıcı

Yeni Üye
Arkadaşım kanal felan değil Taş kesim işi lakin sebebini bilemeyiz yarım bırakılmış

bozoklu

Süper Moderatör
Süper Moderatör
yakın mesafede dere varmı? kanallı kaya ile dikili kayayı düzlem olarak takip ettiğinizde 50m çapında dikkat çeken eski ağaç,kaya gibi birşey varsa işaret arayın derim. Rast gele