Kapak Mı Bu..? Ustalarım...!

omerolmaz

Bilgili Üye
omerolmaz....
Sevgili kardeşim bu kanal hiç doğal değil . Birde merdivenlerden yukarı çıkınca gözünüze hiç bir şey takılmadımı. Yukarıyı iyi araştırın kayaları bir bir kontrol edin.
İsli kaya mevcutmu. Aşağıdaki kanalın olduğu sizin kapakmı dediğiniz kaya giriş olabilir lakin sıkıntılı bir yere benziyor. Kayaların pozizyonu tehlikeli.
Ekli dosyayı görüntüle 212538
değerli Ustam yorumun için Allah razı olsun yanlız afınıza sığınarak sıvanmış alanı ben psikolojik olarakmı görüyorum acaba o kanal dediğiniz nokta için diyorum ve oymanın olduğu noktayı demek istiyorum dikkatli bakarsanız bariz sıvanmış nokta ve puslu bir yapısı var kayanın bütününden çok çok farklı orası gölge değil kesinlikle sanırım gölge olarak düşünüldü

dardanos

Bakmakmı görmekmi
Süper Moderatör
omerolmaz..

Sevgi,li kardeşim sıvama gibi yeri gördüm. Keşke burayı düzgün bir şekilde resimlese idin daha net konuşabilirdik.

omerolmaz

Bilgili Üye
dardanos Ustam tekrardan teşekkür ederim kesinlikle bu hafta sonu yada fırsat bulursam dediğim sıvalı alanı yoklayacağım orasıyla açılmış halini değilse etraflıca fotoğraflarla tekrardan rahatsız ederim sizi

omerolmaz

Bilgili Üye
Ustalarım Kaya Mezarları hakkında bilgisi olan kimse yokmu

pusula17

Engellendi
Kaya mezarları bu gibi isaretlerde olmaz kare oyma en belirgin işaretidir mihraplar bunlardır burda bunun icin desteklenecek isaret yok.

jeodek

Bilgili Üye
Merhaba sitenizde yeni üyeyim ve ilk yorumum size denk geldi sanırım. Kayayı fotoda incelediğim kadarıyla ki, çok sağlıklı bir yorum olmaz şöyle izah edeyim. Ben bir kapak yerine hiç benzetemedim. En iyisi streskop bulabilirsen kaya ya tıklayıp dinlemeni tavsiye ederim.

28karayel28

Moderatör
Moderatör
Kapak olduğunu düşündüğünüz bulgular nelerdir. Eğer kapak var ise boşluk ve tünelde vardır, çubuk kontrolü ile teyit edilmelidir.

omerolmaz

Bilgili Üye
Sevgili ustalarım belkide çekilen videodan kaynaklıdır bilemiyorum tabi ki büyün düşünce ve yorumlara kesinlikle saygım sonuz yardım etmeye çalışıyorsunuz Allah sizden razı olsun ama söyle bir durum söz konusu karada boşluk tespiti yapıldı kale ile merdiven arasında boşluk tespiti yapıldı kayada boşluk mevcut kale ile merdiven arasında toprak alanda hafif bir yükselti mevcut oradan da gümüş ve bakır sinayali alındı altın tam net olmadığından bir şey diyemem o sebepten dolayı ıkı mezar diye düşünüyoruz ayrıca kapak olma düşüncesi o oymanın olduğu kısmın bariz sıvalı olması ve puslu bir yapıya sahip olması yani kayanın bütününden farklı bir yapıya sahip olmasından dolayı oraya kapak dedim. yanlışımda olabilir etrafta başka kayalarda mevcut ama mesafe olarak merdivene çok uzak noktalarda kalıyorlar içime orası kapak diye doğuyor ve içimde kalmasını istemem o yuzden 2-3 saat ateşle ısıtıp gerekli işleemi yapmaya çalışacağım o zaman net şekilde beli olur sizin kapak için ayrı bir alternatifiniz varsa beni yönlerdirirseniz çok sevinirim Allah razı olsun selametle

Karabulut

Operatör
Usta yerin güzel Kayalarda arama yap güzel işaretler olacağını düşünüyorum

a_g_x_14

Aktif Üye
Her ne olursa olsun kayada illaki bir mezar var diyorsan,düşüncen ve şüphelerin bu yöndeyse eğer, kaya altı veya kaya içi bu her mezar için geçerlidir.mutlaka ustalarında dediği gibi kare dikdörtgen oyma veya mezar sunağı olmazsa olmazdır.bu işaretlerin olmaması işin doğasına ters.siz bariz belirgin işaretler arayarak işe başlayın derim

omerolmaz

Bilgili Üye
Her ne olursa olsun kayada illaki bir mezar var diyorsan,düşüncen ve şüphelerin bu yöndeyse eğer, kaya altı veya kaya içi bu her mezar için geçerlidir.mutlaka ustalarında dediği gibi kare dikdörtgen oyma veya mezar sunağı olmazsa olmazdır.bu işaretlerin olmaması işin doğasına ters.siz bariz belirgin işaretler arayarak işe başlayın derim
ustam açık konuşayım bu video bir ay once çekildi ama 2 gün once bana ulaştı kayayı ben kendim gezmedim ama gidip gezip ufak tefek tespitlerde de bulunmaya çalışacağım tabiki vieoda usteki taş kesilmiş dikdörtgen şeklindeymiş arkadaşlar çıkarmaya çalışırken sağını solunu kırmışlar o yuzden gidip bire bir gormem lazım emin olmak için arkadaşlar ben acemiysem onlar ne siz düşünün artık o yuzden gözden kaçırdıkları çok sey vardır ondan eminim o yuzden gidince net bilgiye sahıb olduğumda burada tekrardan bir konusuruz.