Kapiyi nasil acarim?

Ferithan

Aktif Üye
IhM2bb.jpg

arkadaşım mrb. bu tür yerlerde kırmızı ile işaretlediğim bölümleri kontrol etmekte fayda var. ayrıca meftanın yattığı yerin tam orta noktasında kontrol etmeli. bu yerler mezar hediyelerinin gizlendiği küçük gizli kasa olarak düşünebilirsin. bundan 15 yıl kadar önce gaziantep nizipe gitmiştim ozaman bilecik barajına su yeni bırakılmıştı, baraj kenarında zeugma belkıs tarihi antik bölge kurtarma kazıları yapılmıştı. kazı alınını gezmiştim. açılmış mezarların hemen hemen hepsinde var diyebilebiğim yukardaki resimde kırmızı ile işaretlediğim küçük kasa bölümler vardı. burayı 1-2 cm kalınlığında horasınla sıvayıp kapatmışlardı. o gün bugündür daha önce açılmış olan yer dahi görsem hemen buralara odaklanırım
Ustam bura desadufen bulundu toprak altından on yarında bir merdiveni gözüktü. Kazdılar bu cıktı ancak her hangi bir şey çıkmadı boştu bura...

Smokin

Moderatör
Moderatör
kapı işaretlediğim yerden açılacağını düşünüyoruz ama nasil?

Ih8BPh.md.jpg
Açılmış bir yerin devamı var ise belki olabilirliği vardı. Ama göründü itibariyle pek ihtimal vermiyorum. Sizin ki düşünceden ibaret. Eliniz de kapı olacağına dair bir emra var mi ? Boşluk vs ?

Ferithan

Aktif Üye
Açılmış bir yerin devamı var ise belki olabilirliği vardı. Ama göründü itibariyle pek ihtimal vermiyorum. Sizin ki düşünceden ibaret. Eliniz de kapı olacağına dair bir emra var mi ? Boşluk vs ?
Yani dönem soygunu yemiş diyorsunuz?

Ferithan

Aktif Üye
Büyük ihtimalle öyle ama kapı düşüncesi bana pek mantıklı gelmedi. Mezar içinde mezar tabi ihtimal dahilinde ama evvela tespit
Usta buranın mezar olmadığını düşünüyoruz. Buranın sadece işaret olduğunu düşünüyoruz?